سرگرمی و زندگی آنلاین در روزهای قرنطینه

مرور چند استارتاپ مورد نیاز در این روزهای خانه‌نشینی ناشی از شیوع ویروس کرونا

سرگرمی استارتاپ

سرگرمی و زندگی؛ این روزها بسیاری از ما به دنبال این دو چیز می‌گردیم. در حالی که از دوری عزیزانمان دلتنگیم و خانه‌نشینی کلافه‌مان کرده، در چهاردیواری‌هایمان به دنبال کمی زندگی می‌گردیم، کمی سرگرمی تا بتواند احوالی که زیر خروارها اطلاعات درست و نادرست، خبر بد و شایعه در مورد بحران شیوع ویروس کرونا بد است را خوب کنیم. دنبال ابزاری می‌گردیم تا آسان‌تر کارهایی که به تاخیر افتاده یا بایدی است را انجام دهیم. هر چند کسب و کارهای کوچک و بزرگ در این بحران آسیب‌های فراوانی دیدند اما به دنبال راهی برای بازگرداندن همین دو کلمه به ما هستند: زندگی و سرگرمی.

از آنجایی که به نظر نمی‌رسد طی چند هفته آینده وضعیت به حالت طبیعی برگردد، قرار است عید باشد و حالمان خوب، چند کسب و کار که در این آشوب به ما کمک می‌کنند حالمان بهتر باشد را به صورت کوتاه معرفی می‌کنیم:

برای کودکان چون دوستشان داریم

آی قصه؛ قصه قصه

یکی از برنامه‌هایی که می‌تواند این روزها ساعتی در روز یا شب، اوقات کودکانمان را پر کند و حالشان را خوب کند اپلیکیشن آی قصه است. در این شرایط بچه‌ها زودتر از ما و بیشتر از ما مضطرب می‌شوند برای همین دنیای قصه می‌تواند حال آنها را بهتر کند. آی قصه نه تنها برای کودکان قصه می‌خواند بلکه برای بزرگ‌ترها هم در دنیای قصه را باز کرده است و بخشی به نام «رادیو قصه» برای آنها راه‌اندازی کرده است. والدین می‌توانند در بخش هزار قصه، قصه‌های یک قسمتی برای بچه‌ها پیدا کنند. همچنین اگر دوست دارید برای کودکان قصه بنویسید و بخوانید، می‌توانید آثار خود را برای بخش آی قصه این برنامه ارسال کنید.

نقاشیم؛ دنیای خیالی در دنیای واقعی

این استارتاپ خیال کودکان را تبدیل به واقعیت می‌کند. کافی است از کودکتان بخواهید دوست خیالی‌شان را نقاشی کنند. نقاشی را برای نقاشیم بفرستید تا عروسک ِ دوست ِ خیالی کودک شما را بسازد و برایتان ارسال کند. تبدیل خیال به واقعیت نه فقط برای کودکان که شاید برای بسیاری از ما بزرگسالان نیز جذاب باشد. در این روزهای پر اضطراب شاید بد نباشد بساط نقاشی را پهن کنیم و یک دوست ِ خیالی خلق کنیم تا بتواند چند روز بعد بگذاریمش روی میز و خوب نگاهش کنیم و لبخند بزنیم.

سرسره؛ بزرگترها برای کودکان

سرسره سرگرمی خوبی است؛ به بزرگترها کمک می‌کند تا با بچه‌ها اوقات خوشی سپری کنند و بازی‌های مناسب سن آنها انجام دهند. در کنار معرفی انواع بازی و انیمیشن، تیم سرسره با انتشار مقالات مختلف به کمک والدین آمده تا در این دوران بتوانند برخورد بهتری با کودکان داشته باشند. در سرسره مقاله‌هایی با موضوع چگونگی صحبت با کودکان درباره ویروس کرونا، توضیحاتی در مورد اینکه چرا کودکان از شیوع بیماری کرونا دراما‌ن‌اند و… منتشر شده و خدماتی در حوزه سلامت بارداری به خانم‌های باردار ارائه شده تا به آنها در مراقبت در دوران شیوع ویروس کرونا کمک کند. از سوی دیگر در سایت سرسره حدود دو هزار انیمیشن وجود دارد. اگر اپلیکیشن سرسره را نصب کنید نیز می‌توانید ۸۰۰ ویدیو به صورت رایگان تماشا کنید و در کنارش از ویدیوهای آموزش بازی‌های خانوادگی، گروهی و فکری و ساخت کاردستی با وسایل ابتدایی و دورریختنی استفاده کنید.

برای سلامتی که مهم است

بقراط؛ مشاوره کرونایی

کسب و کارهای حوزه سلامت طی یک ماه اخیر بیشترین رشد را داشته‌اند. مشورت با پزشکان در حوزه‌های مختلف به خصوص ویروس کرونا چیزی است که بسیاری از ما این روزها به آن نیاز داریم. یک سرماخوردگی، ابتلا به ویروسی به غیر از آنفلوآنزا، مشکلات قلبی و… ممکن است درگیرمان کند و همه می‌دانیم بهتر است کمتر به مراکز درمانی و مطب‌ها مراجعه کنیم. استارتاپ بقراط با ارایه خدمات مشاوره آنلاین و شعار «با پزشکی از راه دور، نگران سلامت خود نباشیم» و هشتگ‌های #کرونا_را_شکست_می‌دهیم و #در_خانه_بمانیم این روزها مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. برخی از پزشکان متخصص در این برنامه به صورت رایگان بیماران را آنلاین ویزیت می‌کنند. اطلاعات مربوط به ویروس کرونا از پیشگیری تا مراکز درمانی و… نیز در بقراط موجود است.

رسا؛ کرونایی رایگان

استارتاپ رسا بخشی برای مشاوره پزشکی کرونا راه‌اندازی کرده که خدماتش رایگان است و کاربران از هر جا و هر زمانی که بخواهند، ناشناس و محرمانه و حتی بدون اینترنت می‌توانند از این خدمات استفاده کنند. رسا با برقراری یک ارتباط تلفنی ناشناس بین بیمار و پزشک به بیماران کمک می‌کند مشاوره خود را دریافت کنند. رسا اعلام کرده مکالمات بین بیمار و پزشک کاملا محرمانه بوده و در سامانه رسا ضبط نمی‌شود. شما حتی اگر ساعت دوازده شب هم نگران باشید و بخواهید در رابطه با ویروس کرونا مشاوره بگیرید می‌توانید با یکی از پزشکان این مجموعه تماس بگیرید.

زوپ؛ بپرس بگم

زوپ یکی از استارتاپ‌های نامی حوزه سلامت است. بخشی که به مشاوره کرونا در زوپ اختصاص داده شده است به کاربر امکان می‌دهد سوال خود را ثبت کند و مشاوره رایگانی از پزشکان دریافت کند. این سوالات به صورت عمومی منتشر می‌شود. کاربران می‌توانند کلمات کلیدی سوال خود را در بخش جست‌وجو وارد کنند تا با سوالات مشابه سوال خود و پاسخ پزشکان دسترسی پیدا کنند. در صورتی که سوال آنها در میان سوالات مطرح شده نبود می‌توانند سوال خود را ثبت و منتظر پاسخ پزشک شوند.

برای سرگرمی چون لازم است

انیمیشن بازی

سایت‌های فیلیمو، نماوا، آیو و تیوا دسترسی به بخش انیمیشن را برای سرگرم کردن کودکان و البته بزرگسالان علاقه‌مند به انیمیشن رایگان کرده‌اند. همچنین سایت دیجیتون که برای سرگرم کردن کودکان، نوجوانان و علاقه‌مندان به انیمیشن بیش از ۴ هزار ویدیو دارد اعلام کرده کاربران با ارسال کلمه سلامت به شماره 20006000 می‌توانند به صورت رایگان به مدت یک هفته به تمامی فیلم‌های این سایت دسترسی داشته باشند.

اسم و فامیل؛ خاطره‌بازی

استارتاپ اسم و فامیل این روزها که هر کسی در خانه است و دلش برای بازی‌های گروهی تنگ شده جالب است. می‌توانید در سایت ثبت نام کنید، اتاق خودتان را بسازید و از دوستان‌تان بخواهید پس از ثبت نام وارد اتاق شما شوند تا بازی گروهی اسم و فامیل را راه بیندازید. این سایت بازی‌های قدیمی مانند نقطه بازی، پک‌من و قارچ‌خور را هم برای کاربرانش امکان‌پذیر کرده است که نیازی به ثبت نام و ورود به سایت ندارد.

تن ورز؛ ورزش سلامت سرگرمی

بسیاری از ما در زندگی روزمره همیشه دنبال فرصتی برای انجام تمرینات ورزشی هستیم. شاید این دوره خانه‌نشینی بهترین فرصت برای گذراندن یک دوره تمرینات ورزشی همراه با رژیم غذایی است که هم سلامت ما را تضمین می‌کند هم بهتر شدن روحیه ما را. تن‌ورز استارتاپی است که به صورت حرفه‌ای به کاربرانش کمک می‌کند با توجه به شرایط بدنی خود از رژیم غذایی مناسب و تمرینات ورزشی استفاده کنند. برخی از خدمات این استارتاپ پولی و برخی رایگان است.

آرتیست شو؛ آرتیست شو

اگر به موسیقی و خوانندگی علاقه داشته باشید می‌توانید حسابی با این سایت سرگرم باشید و به صورت حرفه‌ای یا مبتدی آموزش ببینید. استارتاپ آرتیست شو مرجع آموزشی موسیقی، میکس و مسترینگ، تنظیم، طراحی صدا، تئوری موسیقی، نرم افزار و هر آن چیزی است که به موسیقی ربط پیدا می‌کند. برخی از آموزش‌ها رایگان و برخی دیگر پولی است.

نوار؛ گوش کن

اگر از آن دسته افراد بی‌حوصله‌ای باشید که کتاب ورق زدن خسته‌تان می‌کند، می‌توانید از برنامه نوار استفاده کنید. صدها کتاب صوتی برای گوش دادن در اختیار شما قرار خواهد گرفت. می‌توانید حین انجام کاری دیگر یا استراحت به کتاب‌هایی که دوست دارید گوش کنید. شنیدن داستان‌ها و قصه‌ها، به دست آوردن اطلاعات جدید و خواندن کتاب به طور کلی علاوه بر اینکه ما را به آدم‌های خوشحال‌تری تبدیل می‌کند و احساسات و تفکرمان را به جریان می‌اندازد و باعث می‌شود که پیشرفت کنیم و راه و چاه زندگی در این دنیای شلوغ را هم یاد بگیریم تا دنیای بهتری داشته باشیم.

ناملیک؛ پادکست بازی

ناملیک برای علاقه‌مندان به پادکست، شناخته شده است. می‌توانید در ناملیک پس از انتخاب حوزه مورد علاقه خود از بین دسته‌بندی‌ها پادکست‌های منتشر شده را پیدا کنید و به آنها گوش کنید. این دسته‌بندی شامل اقتصاد، توسعه فردی، هنر، گردشگری، کسب و کار، ورزش، علم، موسیقی، سینما، صدای محیط، سرگرمی، سبک زندگی، روانشناسی، داستان، خبر، جامعه، سلامت، تاریخ، تکنولوژی و… است.

هنری؛ هنر دست تو

اثبات شده کارهای دستی می‌تواند اضطراب را کاهش دهد و تمرکز افراد را بیشتر کند. استارتاپ هنری روی تامین وسایل ابتدایی برای انجام کارهای هنری و برگزاری کلاس‌های آنلاین کار کرده است. اگر از طرفدارای کارهایی مانند نقاشی دکوراتیو، شماره‌دوزی، نمددوزی، زیورآلات رزینی، زیورآلات، معرق کاشی، گلدوزی، نقاشی روی پارچه، شیشه، چرم دوزی، منجوق بافی، عروسک خمیری و… علاقه دارید سایت هنری را از دست ندهید.

برای کاشتن چون بهار است

ایران درخت؛ گیاه بیار

بهار نزدیک است و خانه ماندن فرصت خوبی برای سر و سامان دادن به باغچه‌های کوچک یا گلدان‌های کم و زیاد ایوان‌های آپارتمان‌هایمان است. ایران درخت به کاربران در انتخاب گلدان‌های مناسب برای آپارتمان‌ها، شرکت‌ها یا هدیه دادن به دیگران کمک می‌کند. بنابراین می‌توانید علاوه بر خرید گلدان برای خانه خود، برای دیگران نیز هدیه گلدان بفرستید. با انتخاب هر نوع گیاه، اطلاعاتی درباره نگهداری آن دریافت خواهید کرد که به شما کمک می‌کند بفهمید آیا گیاه برای خانه شما مناسب است یا خیر.

گل‌ستان؛ گیاه برای هر جا

در این سایت دسته‌بندی گیاهان آپارتمانی کمی دقیق‌تر است. شما می‌توانید انتخاب کنید که آیا گیاه را برای تصفیه هوا می‌خرید؟! آیا نیاز به گیاهی دارید که نسبت به نور مقاومت کمتری دارد؟! و… اگر می‌‎خواهید به شکل اقتصادی گل و گیاه بخرید در این سایت دسته‌بندی گل و گیاه ارزان نیز وجود دارد. انواع دسته‌بندی برای مناسبت‌ها و گل‌ها وجود دارد که کمک می‌کند راحت‌تر انتخاب کنید. علاوه بر اطلاعاتی مانند معرفی گیاه و شیوه نگهداری، کاربر در این سایت از اطلاعاتی در مورد مناسب بودن گیاه برای کودکان و حیوانات نیز دریافت می‌کند. فروش در این سایت یک ضمانت دارد: ضمانت لبخند گیرنده؛ گل ستان تضمین می‌کند که در صورت لبخند نزدن گیرنده از دریافت گل‌ها، وجه را بازگشت دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا