این ۵ قابلیت جذاب از گوشی‌های پیکسل به گلکسی‌های سامسونگ می‌آیند

سامسونگ پیکسل

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ قصد دارد ۵ قابلیت انحصاری گوشی‌های پیکسل را به گوشی‌های خود اضافه کند.

گوگل شاید عرضه‌ی رسمی اندروید ۱۴ را به تعویق انداخته باشد اما با این حال از یک سری قابلیت‌های نرم‌افزاری جذاب و انحصاری برای گوشی‌های سری پیکسل رونمایی کرده که ظاهرا به نظر می‌رسد خیلی هم انحصاری نخواهند بود چون به زودی راهی تمام گوشی‌های اندرویدی خواهند شد که یکی از این شرکت‌ها سامسونگ است که گفته می‌شود ۵ قابلیت گوشی‌های پیکسل را به گلکسی‌ها خواهد آورد.

با At A Glance Widget آغاز می‌کنیم. برنامه‌ی ویجت جدید گوگل که به کاربران اجازه می‌دهد اطلاعات مهم را از جمله آب و هوا، یادآورها و… را در لحظه مشاهده کنند. این اپلیکیشن به زودی به کاربران اجازه می‌دهد اطلاعات مهم‌تری نظیر اسکرین‌شات‌ها، PDFها، کدهای QR و… را هم تحت نظر داشته باشید. همچنین پیوستن به جلسات در وبکس و زوم هم زمانی که گوشی شما از طریق اندروید اتو به یک خودرو متصل باشد هم کار بسیار راحتی خواهد بود. البته این قابلیت آخر خیلی برای کاربران کشور ما مفید نیست.

دیگر قابلیت گوشی‌های پیکسل که به گلکسی‌های سامسونگ می‌آید، روتین گوگل اسیستنت است که می‌توانید به زودی اطلاعات خواب خود را که اپلیکیشن‌هایی نظیر فیتبیت یا گوگل فیت دریافته کرده‌اید، با آن ادغام کنید تا این دستیار صوتی هوشمند، بعد از هر بار بیدار شدنتان از خواب، اطلاعاتی را که باید از خواب شب قبل خود بدانید را برایتان بخواند.

افراد کم‌بینا هم می‌توانند از قابلیتی که به زودی قرار است به گوشی‌های پیکسل و سپس گلکسی‌های سامسونگ اضافه شود نفع ببرند. این قابلیت Image Q&A نام داشته و به کاربران کمک می‌کند به داده‌های بصری دسترسی راحت‌تری داشته باشند و اطلاعات مفیدتری از آن‌ها کسب کنند. این قابلیت از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد تا بتواند توصیف دقیق و پرجزئیاتی از یک تصویر ارائه دهد. بدین ترتیب کاربران کم‌بینا مشکلی از بابت اطلاع از یک تصویر نخواهند داشت.

نکته‌ی جالب‌تر اینکه این افراد در صورتی که متوجه توضیح نشده‌اند می‌توانند با وارد کردن داده‌ی متنی یا با استفاده از فرامین صوتی، پرسش‌های بیشتری در رابطه با تصویر مورد نظر مطرح کنند. این قابلیت فعلا از ۱۱ زبان مختلف پشتیبانی می‌کند اما گفته می‌شود به زودی به ۳۴ خواهد رسید. در صورت تمایل می‌توانید به وب‌سایت منبع مراجعه کرده و گیف‌های مربوط به قابلیت‌های جدید سری پیکسل را که قرار است به گوشی‌های سامسونگ بیایند مشاهده کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا