سامسونگ برای چهارمین سال متوالی برنده‌ی مسابقه‌ی «بهترین کارمندان جهان» شد

مایکروسافت، آلفابت و اپل در رده‌های دوم تا چهارم

سامسونگ بهترین کارمندان جهان

سامسونگ برای چهارمین سال متوالی توانست در مسابقه‌ی «بهترین کارمندان جهان» فوربز رتبه‌ی نخست را به خود اختصاص دهد.

برای شناسایی شرکت‌هایی که محیط کاری بهتر و جذاب‌تری دارند، مجله فوربز برای هفتمین سال متوالی با شرکت تحقیقاتی Statista وارد همکاری شد تا مشخص شود کدام شرکت‌ها، بهترین کارمندان را دارند.

اخیراً، مجله فوربز نسخه‌ی 2023 این نظرسنجی گسترده را معرفی کرد و شرکت سامسونگ برای چهارمین سال متوالی موفق شد رتبه اول را کسب کند. بعد از سامسونگ شرکت‌هایی نظیر مایکروسافت، شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت و اپل را شاهد هستیم.

سامسونگ در سال 2020 توانست با کنار زدن آلفابت در رده‌ی نخست قرار بگیرد و تا همین لحظه هم موفق شده این جایگاه را برای خود حفظ کند. آلفابت تا قبل از این نظرسنجی موفق شده بود برای سه سال متوالی رتبه اول را کسب کند.

اما این نظر سنجی درباره‌ی چیست و رتبه‌بندی‌ها بر چه اساسی صورت می‌گیرند؟ سالانه به کمک شرکت تحقیقاتی Statista، مجله‌ی فوربز از بیش از ۱۷۰ هزار کارمند شرکت‌های مختلف در بیش از ۵۰ کشور چند ملیتی در سراسر جهان سوالاتی را مطرح می‌کند مبنی بر اینکه چقدر حاضرند این شرکت و محصولاتش را به خانواده یا دوستانشان پیشنهاد دهند. همچنین از آن‌ها خواسته می‌شود که به شرکتی که برایش کار می‌کنند از لحاظ توسعه‌ی استعداد، مزیت‌های دورکاری، مرخصی‌های والدین، تنوع، تعادل کار و زندگی و میزان افتخار آن‌ها به محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت نمره بدهند.

سامسونگ با تعداد ۲۷۰٫۳۷۲ نفر نیروی کار جهانی در تمام واحدها، به عنوان بزرگترین کارفرما در میان پنج شرکت برتر این لیست شناخته می‌شود. جای تحسین دارد که سامسونگ موفق شده این افراد را از لحاظ شرایط کاری و موقعیت‌های رشد و ارتقای جایگاه راضی و خشنود نگه دارد. شرکت کره‌ای کارمندان خود را تشویق می‌کند تا در کنار وظایف روزانه‌ی خود، ایده‌های جذابی هم که دارند را ارائه دهند. سپس از لحاظ مالی از آن‌ها حمایت می‌کند تا فرصت این را داشته باشند که این ایده‌ها را به واقعیت تبدیل کنند.

فهرست بهترین کارفرمایان جهانی فوربز در سال 2023 کاملا مربوط به فناوری می‌شود. در نتیجه، شاید برایتان سوال شود شرکت‌های بزرگی چون آمازون و متا در کجای این لیست بلند بالا قرار دارند که باید بگوییم وضعیت آن‌ها خیلی خوب نیست چرا که آمازون در رده‌ی ۳۸ و متا هم ۶۰ پله دورتر، در رده‌ی ۹۸ جهانی قرار دارند.

یک مطالعه دیگر هم که اخیرا برگزار شده نشان داده که بهترین مدیران عامل جهان هم در حوزه‌ی فناوری حضور دارند؛ به طوری که جنسن هوانگ، مدیر عامل NVIDIA، با کسب ۹۶٪ از رضایت تیم این شرکت تواسنت با اقتدار رتبه اول را کسب کند و مدیر عامل اپل، تیم کوک، با کسب ۸۳٪ رضایت، در رتبه چهارم قرار گرفته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا