گلکسی اس ۲۴ اولترا با ۱۲ گیگابایت رم در گیک‌بنچ دیده شد

ناامیدکننده و غیر منتظره!

گلکسی اس ۲۴ اولترا رم

گلکسی اس ۲۴ اولترا که پرچم‌دار مورد انتظار سامسونگ به حساب می‌آید به تازگی با ۱۲ گیگابایت رم در گیک‌بنچ دیده شده است.

دو روز پیش بود که گلکسی اس ۲۴ اولترا با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ در گیک‌بنچ دیده شد. این گوشی توانست با تراشه‌ی یادشده امتیاز عالی بیش از ۲۰۰۰ را در بخش تک هسته‌ای و بیش از ۶۰۰۰ را در بخش چند هسته‌ای کسب کند.

حالا بار دیگر گلکسی اس ۲۴ اولترا با ۱۲ گیگابایت رم در گیک‌بنچ دیده شده و باز هم با اسنپدراگون ۸ نسل ۳ اما امتیازی که این گوشی توانسته در بخش چند هسته‌ای کسب کند، به مراتب کمتر از چیزی است که دو روز پیش دیده بودیم. هرچند به نظر می‌رسد این مشکل کاملا به نرم‌افزار مربوط می‌شود و بعد از بهینه‌سازی‌های گوناگون بهتر خواهد شد.

همانطور که مشاهده می‌کنید، گلکسی اس ۲۴ اولترا در این بنچمارک با ۱۲ گیگابایت رم و اسنپدراگون ۸ نسل ۳ توانسته امتیاز ۲۰۵۹ و ۴۵۰۶ را به ترتیب در بخش تک و چند هسته‌ای کسب کند که کاملا دور از انتظار بوده و در بخش چند هسته‌ای، ۲۰۰۰ امتیاز کمتر از بنچمارک قبلی است.

آنچه که قطعا اتفاق خواهد افتاد، تجهیز گلکسی اس ۲۴ اولترا در تمام مناطق به اسنپدراگون ۸ نسل ۳ خواهد بود؛ خبری که قبلا هم اطلاعاتی در رابطه با آن منتشر شده و از صحت آن تقریبا می‌توانیم بگوییم به طور کامل مطمئن هستیم؛ حال گفته می‌شود یک مدل فقط برای بازار آمریکا و دیگری برای بازارهای جهانی عرضه خواهد شد.

تفاوت اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و اگزینوس ۲۴۰۰ هنوز به صورت کامل و قطعی مشخص نیست اما از لحاظ فرکانس هسته‌ی بزرگ یعنی Cortex-X4، اسنپدراگون وضعیت بهتری دارد. فرکانس این هسته در اسنپدراگون ۸ نسل ۳ به ۳٫۳۰ گیگاهرتز ولی در اگزینوس ۲۴۰۰ به ۳٫۲۱ گیگاهرتز خواهد رسید.

البته هر دوی این‌ها در مقایسه با فرکانس هسته‌ی بزرگ Cortex-X3 به کار رفته در گلکسی اس ۲۳ اولترا (۳٫۳۶ گیگاهرتز) به مراتب کمتر هستند. حال باید دید گلکسی اس ۲۴ اولترا با حافظه‌ی رم پایه‌ی ۱۲ گیگابایت و حداکثر ۱۶ گیگابایت و همچنین پردازنده‌ی قدرتمند اسنپدراگون ۸ نسل ۳ چه حرفی برای گفتن در برابر بهترین گوشی‌های بازار خواهد داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا