1%
  • 0/10

مشخصات فنی گلکسی A55 لو رفت

منتظر ورود یک میان‌رده‌ی قدرتمند باشید

مشخصات فنی گلکسی A55 لو رفت ۰ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ علم و فناوری کپی لینک
گلکسی A55 مشخصات فنی

به تازگی اطلاعاتی از مشخصات فنی گوشی سامسونگ گلکسی A55 منتشر شده است که نشان می‌دهد این محصول پردازنده‌ی قدرتمندی خواهد داشت.

گلکسی A55 با توجه به عملکرد درخشان گلکسی A54 به یکی از گوشی‌های مورد انتظار سامسونگ تبدیل شده که قرار است اوایل سال ۲۰۲۴ میلادی راهی بازار شود. این یعنی تا رونمایی و عرضه‌ی آن زمان زیادی باقی مانده اما با این حال وب‌سایت گلکسی‌کلابز اطلاعاتی را از مشخصات فنی این محصول منتشر کرده است.

طبق آنچه که اکنون منتشر شده، ظاهرا گلکسی A55 قرار است مشخصات فنی خوبی داشته باشد. اینطور که پیداست، پردازنده‌ی قدرتمند اگزینوس ۱۴۸۰، قلب تپنده‌ای است که سامسونگ برای این گوشی در نظر گرفته؛ پردازنده‌ای که البته هنوز معرفی نشده اما باید به مراتب قدرتمندتر از اگزینوس ۱۳۸۰ باشد که در گلکسی A54 مورد استفاده قرار گرفته است.

گفته می‌شود سامسونگ در حال حاضر در حال تست گلکسی A55 با پردازنده‌ای با شماره مدل S5E8845 است. تاکنون پردازنده‌ای با این مشخصات از سوی سامسونگ رونمایی نشده و در نتیجه می‌توان با قاطعیت گفت که گوشی مورد انتظار سامسونگ از پردازنده‌ی تکراری بهره نخواهد برد. هرچند امیدواریم قدرت آن بیشتر باشد که با توجه به شماره مدل آن یعنی S5E8845 و مقایسه‌اش با S5E8835 (اگزینوس ۱۳۸۰) و S5E8825 (اگزینوس ۱۲۸۰) که به ترتیب برای A54 و A53 استفاده شده‌اند، به نظر می‌رسد اینطور خواهد بود.

اگزینوس ۱۴۸۰ به احتمال زیاد باید از پردازنده‌ی گرافیکی ساخت AMD بهره ببرد که پیش‌تر شنیده بودیم قرار است از این پس در پردازنده‌های میان‌رده‌ی سامسونگ هم حضور داشته باشد تا بدین ترتیب این گوشی‌ها هم به قابلیت‌های جذابی نظیر رهگیری پرتو نور مجهز شوند. از آن جایی که رابطه‌ی سامسونگ و AMD روز به روز نزدیک‌تر و بهتر از قبل می‌شود، می‌توان این همکاری را برای بهبود عملکرد گوشی‌های میان‌رده‌ی سامسونگ از لحاظ عملکرد سخت‌افزاری، پردازش تصویر، هوش مصنوعی، گیمینگ و… امیدوارکننده ارزیابی کرد.

اینطور که از شایعات پیداست، ظاهرا مشخصات فنی خوب گلکسی A55 در بخش دوربین قرار نیست ادامه داشته باشد چرا که ظاهرا در این گوشی از همان سیستم عکاسی و فیلم‌برداری مشابه A54 استفاده خواهد شد. با این حال این خبر در حد یک شایعه است و باید منتظر انتشار خبرهای بیشتر و موثق‌تر باشیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments