سامسونگ از BOE شکایت کرد؛ این شرکت دزد است!

سامسونگ BOE شکایت

سامسونگ به تازگی شکایتی را علیه شرکت تولید نمایشگر چینی یعنی BOE تنظیم کرده و آن را متهم به دزدی از شرکت کره‌ای کرده است.

در اواخر ماه اکتبر امسال، یعنی حدودا یک ماه پیش، شرکت سامسونگ شکایتی علیه شرکت تولید نمایشگر چینی BOE به کمیسیون تجارت بین‌المللی ایالات متحده انجام داد و آن را به رقابت ناعادلانه و استفاده از مالکیت فکری دزدیده شده از سامسونگ برای تولید پنل OLED متهم کرد.

سامسونگ بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده‌ی نمایشگر در جهان محسوب می‌شود ولی BOE هم به لطف تولید پنل‌های باکیفیت و ارزان‌قیمت، توانسته نظر مثبت بسیاری از شرکت‌ها را به خود جلب کند و به عنوان یکی از تولیدکنندگان اصلی پنل گوشی موبایل در سطح جهان به شهرت برسد. اما اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ به خاطر یک سری مسائل عجیب تصمیم گرفته از این شرکت شکایت کند.

این دو غول بزرگ فعال در صنعت نمایشگر موبایل، قبل از این هم با هم درگیری‌هایی داشتند. چند سال پیش بود که سامسونگ دیسپلی سعی کرد جلوی عمده‌فروشان را از فروش پنل OLED در آمریکا بگیرد. سامسونگ مدعی شده بود این پنل‌ها به صورت غیر قانونی در کشور چین تولید می‌شوند و دلیل اصلی غیر قانونی بودن‌شان را هم فناوری‌هایی دانست که از این شرکت دزدیده می‌شوند.

این ادعای سامسونگ خطاب مستقیمی به BOE نبود اما این رکت چینی غول کره‌ای را بی‌پاسخ نگذاشت و شرایط را برای عمده‌فروشان راحت‌تر کرد تا آن‌ها بتوانند پنل‌های بیشتری را در آمریکا به فروش برسانند. این کارها سبب شد تا ITC ورود کند و تحقیقاتی را اوایل سال ۲۰۲۳ روی فعالیت‌های BOE صورت دهد.

بعد از آن اتفاق، BOE نه تنها از سامسونگ دیسپلی بلکه از بخش تولیدکننده‌ی تراشه و سرمایه‌گذاری این شرکت هم شکایتی را در کشور چین به ثبت رساند. حالا اما سامسونگ به صورت خیلی مستقیم BOE را هدف شکایت خود قرار داد تا جنگ این دو غول بزرگ نمایشگر، رسما آغاز شود.

نکته‌ی حائز اهمیت این است که BOE در حالی با سامسونگ وارد این جنگ شده که هر دوی آن‌ها به عنوان تولیدکننده‌ی پنل آیفون‌ها شناخته می‌شوند اما اپل هیچوقت آن اعتمادی را که به سامسونگ دارد، به BOE نداشته و احتمالا نخواهد داشت چون این شرکت چینی هنوز نتوانسته اعتماد اپل را برای ساخت پنل‌های گران‌قیمت مدل‌های پرو و پرو مکس جلب کند. امسال هم که اصلا BOE نتوانست انتظارات اپل را برآورده کند و در نتیجه غافله را به سامسونگ باخت و از زنجیره‌ی تأمین اپل کنار رفت.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا