شایعه: نسخه بعدی سری بازی بتلفیلد بدون بخش داستانی عرضه خواهد شد؟

تبدیل Battlefield به یک بازی تمام آنلاین؟

شایعه: نسخه بعدی سری بازی بتلفیلد بدون بخش داستانی عرضه خواهد شد؟ نیما خدارحمی ۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
نسخه بعدی سری بتلفیلد بدون بخش داستانی

سال‌های اخیر یا به‌طور دقیق‌تر پس از انتشار بازی Battlefield 4، تیم توسعه‌دهنده این سری تمرکز خود بر بخش داستانی را کم کرده و بیشتر به‌دنبال بخش آنلاین این بازی رفته است. حال شایعاتی تازه از نبود بخش داستانی در نسخه بعدی سری بتلفیلد خبر می‌دهند.

خبری تازه در سطح اینترنت درباره نسخه بعدی بازی Battlefield مشاهده می‌شود که می‌توان آن را خبری بد برای طرفداران این بازی شوتر اول شخص دانست. تام هندرسون (Tom Henderson) از جمله معتبرترین و فعال‌ترین اشخاص در زمینه انتشار اخبار بازی Battlefield اعلام کرد که نسخه بعدی این بازی در زمان انتشار برای پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس و رایانه‌های شخصی، فاقد بخش داستانی خواهد بود. طی سال‌های اخیر بخش داستانی بازی‌های بتلفیلد مانند سری بازی Call of Duty زیر سایه بخش آنلاین چندنفره قرار گرفته و توجه کمتری به آن‌ها شده است که بدون شک برای علاقه‌مندانی که از این بخش لذت می‌برند، خبری کاملا منفی و ناراحت کننده محسوب می‌شود. این نکته نیز نباید از قلم بیفتد که حذف این بخش می‌تواند به‌دلیل مشکلات به‌وجود آمده در اثر همه گیری ویروس کویید ۱۹ و تلاش برای انتشار هرچه زودتر این عنوان به بازارهای جهانی باشد.

هندرسون همچنین اشاره داشته که نه‌تنها هیچ خبری درباره بخش داستانی این بازی نشنیده، بلکه شرکت Electronic Arts نیز طی کنفرانس چند روز گذشته خود هیچگونه اشاره‌ای به آن نداشته و این درحالی‌ست که درباره اکثریت بخش‌های این بازی از جمله بخش آنلاین چندنفره صحبت شده است. هندرسون در ادامه گفت:

برای اطمینان پیدا کردن از نبود بحث درباره بخش داستانی باید نگاهی دوباره به کنفرانس EA می‌انداختم، ولی این اولین کنفرانس درباره نسخه بعدی بازی بتلفیلد بود که خبری از بخش داستانی در آن نبود. شاید خبری باشد، شاید هیچ چیز نباشد. همانطور که ماه‌های پیش اشاره داشتم، هنوز خبری درباره بخش داستانی بازی نشنیده‌ام. البته به این معنا نیست که بخش داستانی وجود نداشته باشد، ولی نشنیدن خبری در این باره، در چنین کنفرانسی به‌منظور انتشار اطلاعات بسیار غیرعادی است.

نکته بسیار قابل توجه دیگر اشاره نداشتن شرکت EA به‌وجود بخش بتل رویال در این بازی‌ست و این درحالی است که اخبار سطح فضای مجازی از وجود بخش بتل رویال کاملا رایگان خبر می‌دهند که درحال حاضر دردست توسعه قرار دارد یا حداقل در گذشته تیم توسعه‌دهنده روی آن فعالیت داشته است؛ بااین حال هیچ خبر رسمی‌ای مبنی بر وجود بخش بتل رویال در بتلفیلد 6 وجود ندارد. ناگفته نماند که هیچ کدام از این اخبار تایید نشده و همه آن‌ها را باید به‌دید شایعه نگاه کرد. در‌ هر صورت شرکت EA و استودیو DICE هیچ‌کدام واکنشی نشان نداده و پاسخی برای هندرسون نداشته‌اند.

این روزها بسیاری از طرفداران به‌دنبال بخش‌های آنلاین بوده و نبود بخش داستانی در بازی‌ها کاملا عادی شده که نبود بخش داستانی در نسخه بعدی سری بتلفیلد را بسیار محتمل می‌سازد. همانطور که سال‌های پیش نیز مشاهده شده، توسعه دهندگان این سری نگاهی کوتاه به بخش داستانی داشته و تمرکز اصلی خود را روی بخش آنلاین گذاشته‌اند. شما چه فکری می‌کنید؟ باید با بخش داستانی سری بتلفیلد خداحافظی کرد؟ نظرات خود را با ما به‌اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا