اقتباس سریالی The Elder Scrolls ساخته خواهد شد

نتفلیکس دست‌بردار صنعت گیم نیست!

اقتباس سریالی The Elder Scrolls

طبق ادعایی که از سوی یک اینسایدر مشهور مطرح شده، سرویس استریم نتفلیکس قصد دارد اقتباس سریالی The Elder Scrolls را بسازد.

اگرچه سریال The Witcher بر اساس رمان‌های آندری ساپکوفسکی (Andrzej Sapkowski‎) ساخته شده بود و نمی‌توان آن را اقتباسی از بازی‌های ویدیویی دانست اما نتفلیکس بدون شک طرفداران بازی‌هایش را هدف گرفته بود. این سرویس استریم همچنین در حال ساخت دو سریال با محوریت رزیدنت اویل است که یکی سریالی لایو اکشن و دیگر سریالی انیمشینی خواهد بود. البته آثاری که این غول بزرگ استریم بر اساس بازی‌های ویدیویی می‌سازد به همین سه مورد ختم نمی‌شود. نتفلیکس چندی پیش با یوبیسافت وارد همکاری شد تا بتواند اقتباس‌های مختلفی بر اساس دنیای اساسینز کرید ساخته و منتشر کند.

طبق پستی که دنیل ریچمن (Daniel Richtman) در وب سایت Patreon قرار داده، نتفلیکس قصد دارد اقتباس سریالی The Elder Scrolls را تولید کند. اینسایدر مشهور هیچ گونه اطلاعاتی را از فیلمنامه، شخصیت‌ها یا حتی دست‌اندرکاران به اشتراک نگذاشت اما تاکید کرد داستان در تمریل روایت خواهد شد؛ نامی که برای علاقه‌مندان به فرنچایز بسیار آشنا است. ریچمن همچنین گفت نتفلیکس می‌خواهد اقتباس سریالی الدر اسکرولز به بزرگی سریال The Witcher باشد. تا به این لحظه منابع دیگر از جمله مایکروسافت، بتزدا یا نتفلیکس واکنشی نسبت به ادعای اینسایدر مشهور نشان نداده‌اند اما او به واسطه‌ی اطلاعاتی که در گذشته افشا کرده منبع قابل‌اعتمادی به شمار می‌رود.

اگر ادعای دنیل ریچمن حقیقت داشته و اقتباس سریالی The Elder Scrolls ساخته شود، اولین اثر بتزدا نخواهد بود که به دنیای تلویزیون قدم می‌گذارد. اوایل سال گذشته‌ی میلادی به طور رسمی تایید شد جاناتان نولان (Jonathan Nolan) و لیزا جوی (Lisa Joy) اقتباس سریالی Fallout را جلوی دوربین خواهند بود. نولان سابقه‌ی پرباری در فیلم و سریالسازی داشته و پرونده‌ی کاری‌اش شامل نام‌های موفقی از جمله Interstellar ،The Dark Knight ،The Prestige و Person of Interest می‌شود. او همچنین با همکاری جوی نسخه‌ی ریمیک Westworld را خلق کرد که از شبکه‌ی HBO روی آنتن می‌رود. تاکنون سه فصل آن پخش شده و فصل چهارم هم در دست ساخت قرار دارد.

الدر اسکرولز از دنیایی بزرگ و غنی برخوردار بوده که داستان‌های مختلف و متنوعی را در خود جای داده است. برای اثبات این ادعا می‌توان Oblivion ،Morrowind و Skyrim را نام برد. این موضوع نشان می‌دهد تیم نویسندگی نتفلیکس برای آماده‌سازی فیلمنامه به هیچ وجه کار مشکلی در پیش نخواهند داشت. دلیل دیگری که باعث می‌شود ساخت یک سریالی بر اساس این فرنچایز اقدامی منطقی باشد، میزان محبوبیت فرنچایز است. The Elder Scrolls Online در سال ۲۰۱۴ میلادی برای پلتفرم‌های هدف عرضه شد اما تعداد کاربرانی که به صورت همزمان در این بازی حاضر می‌شوند روقم قابل‌توجهی است. جدا از این، نسخه‌ی جدید فرنچایز مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد.

بتزدا تاکنون هیچ گونه جزئیاتی را از The Elder Scrolls VI به اشتراک نگذاشته و تنها توسعه‌اش را تایید کرده اما همین اقدام کافی بود تا بازی مزبور در لیست انتظار بسیاری از علاقه‌مندان قرار بگیرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا