برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
تاریک ترین شخصیت های راکستار
1%
  • 0/10

معرفی ۷ مورد از تاریک ترین شخصیت های راکستار

در هر گوشه از بازی‌های راکستار یک شاهکار می‌بینیم!

معرفی ۷ مورد از تاریک ترین شخصیت های راکستار ۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

راکستار یکی از اساتید القای احساسات مختلف چون دوستی، شادی، خشم و نفرت است. در این مطلب به بخش تاریک آن‌ها و معرفی تاریک ترین شخصیت های راکستار می‌پردازیم.

استودیو راکستار بدون شک یکی از بزرگ‌ترین استودیوهای بازی سازی در طول تاریخ بوده و موفق به توسعه و انتشار عناوینی بزرگ چون Grand Theft Auto V و Red Dead Redemption 2 شده است. عموم بازی‌های راکستار با مضامینی مختص مخاطبین بزرگسال ارائه شده و شخصیت‌های درون بازی گاهی رفتارهای بسیار زننده و نامناسبی از خود بروز می‌دهند.

بازی‌های راکستار در طول تاریخ برخی از تاریک‌ترین و عمیق‌ترین شخصیت‌ها را ارائه داده‌اند که در تاریخ جادوانه شده‌اند. حال به همین بهانه قصد داریم به معرفی تاریک ترین شخصیت های راکستار در طول تاریخ خود بپردازیم.

ترور فیلیپس در Grand Theft Auto V

ترور فیلیپس (Trevor Phillips) یکی از سه شخصیت اصلی بازی GTA V گرچه کارهای بسیاری برای رسیدن به رستگاری انجام داد، اما کارهای منفی و زننده او بیشتر بودند. ترور طی یکی از درگیری‌های خود، مردی را به قتل رساند و برای جلوگیری از تعقیب شدن، تمام دوستان و یاران او در گروه The Lost MC را از لبه تیغ گذراند.

ترور علاوه بر اعمالی که ما از او می‌بینیم، در گذشته کارهای منفی زیادی کرده که در مکالمات خود بیان می‌کند. برای مثال او در گذشته نوازنده موسیقی را با ساز شخص نوازنده به قتل رسانده است. تعداد اشخاص کشته شده به دست ترور نهایت نداشته و به طور کلی او ارزش چندانی برای زندگی دیگران قائل نیست.

روی ارل در L.A. Noire

بازی L.A. Noire یکی از بهترین بازی‌های سبک کاراگاهی بوده و در دو سوی قانون شخصیت‌های عالی دارد. یکی از اشخاصی که ابتدا در سمت درست قانون دیده شده، روی ارل (Roy Earle) است که پس از مدتی متوجه می‌شویم در میان تاریک ترین شخصیت های راکستار جای دارد.

روی ارل کاراگاهی فاسد بوده که برای رسیدن به پول و مقام نه تنها همکاران خود را از راه به در می‌کند، بلکه ترسی از پشت کردن به آن‌ها پس از خارج شدن از مسیر درست نیز ندارد. علاوه بر آن، روی در زندگی عادی شخصی نژاد پرست و پرخاشگر بوده که به افراد زیادی تعرض کرده است!

وینسنته د سانتا در Red Dead Redemption

در سری بازی Red Dead Redemption شخصیت‌های شیطانی زیادی دیده شده و وینسنته د سانتا (Vincente De Santa)، کاپیتان ارتش مکزیک در صدر آن‌ها قرار دارد. او نه تنها در دستگاه نظامی فاسد بوده، بلکه در برابر مردم عادی نیز اعمال بسیار زننده‌ای انجام می‌دهد.

د سانتا بدون تفکر و بدون رحم، مردم عادی را سلاخی کرده و خانه‌هایشان را به آتش می‌کشد. در کنار آن زنان جوان خانواده‌ها را به بردگی گرفته و از آن‌ها استفاده سو می‌کند. د سانتا حتی چندین مرتبه متوالی به شخصیت اصلی بازی پشت کرده و تلاش می‌کند او را به قتل برساند.

دیمیتری راسکالوف در Grand Theft Auto IV

بازی Grand Theft Auto IV به باور بسیاری بهترین بازی تیم راکستار بوده و یکی از دلایل اصلی آن شخصیت منفی اصلی بازی یعنی دیمیتری راسکالوف (Dimitri Rascalov) است. در پایان بازی شما مسئول مشخص کردن سرنوشت مافیای روسیه می‌شوید و فارغ از انتخاب، اتفاقی بسیار تلخ برای نیکو (Niko) رخ می‌دهد.

دیمیتری هیچگونه مخالفتی با کشت و کشتار به منظور رسیدن به هدف نهایی خود ندارد. نه تنها کشت و کشتار، بلکه مفاهیمی مثل دوستی و خیانت نیز برای او بی معنی بوده و در ثانیه و بدون در نظر گرفتن عواقب، به سود خود عمل می‌کند.

مایکا بل در Red Dead Redemption 2

مایکا بل (Micah Bell) از همان ابتدای بازی Red Dead Redemption 2 به عنوان عضوی گستاخ و آزادهنده در گروه داچ به ما معرفی شد. اما این تنها آغاز مسیر بود و با گذشت زمان و غرق شدن هر چه بیشتر در داستان بازی، با حقایق تلخ و رفتارهای آزاردهنده بیشتری از سوی مایکا آشنا می‌شویم.

ما بیش از هر زمان دیگری در طول داستان بازی، شاهد روی شیطانی مایکا در زمان آزادی او به دست آرتور از زندان بودیم. مایکا در عوض کمک کردن به آرتور در فرار کردن، تفنگ‌های خود را برداشته و بسیاری افسر بیگناه را از بین برده و حتی همسر یکی از آن‌ها را نیز گروگان می‌گیرد. با گذر زمان و وخیم شدن وضعیت گروه داچ، مایکای واقعی را تماشا کرده و در آخر نیز متوجه خیانت تمام و کمال او به تمام اعضا، به خصوص آرتور می‌شویم.

لیونل استارکودر در Manhunt

بازی Manhunt بدون شک بحث برانگیزترین بازی راکستار بوده و تعجبی نیست که چنین بازی دارای شخصیت‌هایی تاریک باشد. لیونل استارکودر (Lionel Starkweather) شخصیت منفی اصلی این بازی، کارگردان فیلم‌های آزار و شکنجه حقیقی است. لیونل نه تنها از فیلم برداری از مردگان ترسی نداشته، بلکه در هنگام فیلم برداری از کار خود لذت می‌برد.

لیونل مغز متفکر تمام اتفاقات تلخ بازی بوده و به طور مستقیم و غیر مستقیم مسئول مرگ تعداد بی شماری انسان‌های بی گناه است. عقاید و علایق لیونل به شدت مریض و آزار دهنده بوده و همین موضوع او را نه تنها شخصیتی تاریک، بلکه شخصیتی منفور کرده است!

نیکول هورن در Max Payne

احتمالا تعداد زیادی از شما با ما هم نظر باشید که نیکول هورن (Nicole Horne) تاریک‌ترین شخصیت را در بازی‌های راکستار دارد. در اولین نسخه از سری بازی مکس پین، نیکول در قامت زنی قدرتمند ظاهر شده که به زشت‌ترین روش‌های ممکن از قدرت خود استفاده می‌کند. نیکول و شرکت او به صورت کاملا غیر قانونی دارویی را تولید کرده که میزان خشونت در افراد را به شدت افزایش داده و از آثار آن آسیب جبران ناپذیر به مکس پین بوده است.

نیکول از هیچگونه اصول اخلاقی پیروی نکرده و قدرت زیادش اجازه داده که عقده‌های شخصی خود را به یک جامعه تحمیل کند. به طور کلی داستان مکس پین مملو از بخش‌های تلخ و تاریک بوده، اما هیچ شخص و اعمالی به اندازه نیکول و اعمالش ما را آزار نمی‌دهند!

استودیو راکستار بدون شک یکی از اساتید داستان سرایی و شخصیت پردازی بوده و موفق شده در طول تاریخ احساسات مختلف را از طریق شخصیت‌های مختلف به ما القا کند. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید تاریک ترین شخصیت های راکستار چه کسانی هستند؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments