بازی های GTA 6 و TES 6
1%
  • 8/10

چرا بازی های GTA 6 و TES 6 راکستار و بتزدا را دچار دردسر کرده‌اند؟

انتظارات بالا دو استودیو بزرگ بازی سازی را زمین می‌زند؟

چرا بازی های GTA 6 و TES 6 راکستار و بتزدا را دچار دردسر کرده‌اند؟ ۱ ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ یادداشت (گیم) کپی لینک

بازی های GTA 6 و TES 6 امروزه در میان مورد انتظارترین عناوین صنعت ویدیو گیم جای دارند. انتظار بالا از دو بازی Grand Theft Auto 6 و The Elder Scrolls 6 سبب شده دو استودیو راکستار و بتزدا مسیری مشابه را پیش گرفته و فشاری مضاعف را بر دوش خود احساس کنند. این موضوع چه معنایی برای این دو استودیو دارد؟

صنعت بازی سازی طی سال‌های اخیر پیشرفت زیادی داشته و به گسترده‌ترین و پیشرفته‌ترین حالت خود دست پیدا کرده است. تعداد توسعه دهندگان بازی‌ها به شکل روزانه در حال افزایش بوده که البته نکته‌ای عالی و کاملا مثبت است. از سوی دیگر، عظمت این صنعت در حالی که بسیاری از توسعه دهندگان را زمین گیر کرده و اجازه پیشرفت و رشد به آن‌ها نداده، برخی دیگر را به اوج رسانده و آن‌ها را در میان بزرگ‌ترین استودیوها نه تنها در صنعت بازی، بلکه در صنعت رسانه کرده است. نمونه بارز چنین استودیوهایی، دو استودیو محبوب راکستار و بتزدا هستند.

راکستار و بتزدا، هر دو چندین دهه سابقه توسعه و انتشار برخی از بهترین بازی‌های صنعت بازی سازی را داشته و در تمام دنیا به عنوان استودیوهایی موفق شناخته می‌شوند. با این حال، حتی کارنامه این دو استودیو نیز عاری از لکه‌های تیره فراموش نشدنی نیست! این دو استودیو بازی‌هایی را در اختیار ما قرار داده که با سن بیش از ده سال هنوز به شکل روزانه توسط هزاران مخاطب تجربه می‌شوند. این دو در طول تاریخ خود تشابه زیادی داشته‌اند، اما تشابه آن‌ها در دهه ۲۰۲۰ میلادی به اوج خود رسیده است!

چرا می‌گوییم بتزدا و راکستار، بازی های GTA 6 و The Elder Scrolls 6 وضعیتی مشابه دارند؟

استودیوهای راکستار و بتزدا هر دو در حال توسعه دو مورد از مورد انتظارترین بازی‌های تاریخ ویدیو گیم هستند. بیش از ده سال از انتظار آخرین نسخه سری بازی GTA گذشته و پس از معرفی اولیه نسخه جدید آن در پایان سال ۲۰۲۳، عطش مخاطبین برای این بازی به اوج خود رسیده است. طبق اطلاعات انتشار یافته این بازی بیش از ده سال در دست توسعه بوده است.

تریلر رسمی به نمایش درآمده از بازی GTA VI به انتشار آن در سال ۲۰۲۵ اشاره داشت و همین موضوع به تنهایی عطش مخاطبین را از همیشه بیشتر کرده و خوشبختانه یا متاسفانه عطش مخاطبین با نزدیک شدن به سال ۲۰۲۵ نه تنها کاهش نیافته، بلکه به شکل مداوم افزایش پیدا می‌کند.

استودیو بتزدا نیز وضعیتی بسیار مشابه با راکستار، به لطف نسخه جدید و مورد انتظار سری بازی محبوب خود یعنی The Elder Scrolls یا به اختصار TES دارد. نسخه جدید سری بازی The Elder Scrolls اولین مرتبه چهار سال پیش و به طور دقیق‌تر در ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ معرفی شد. بتزدا سال‌هایی طولانی بوده که بدون اعلام رسمی به توسعه بازی The Elder Scrolls 6 پرداخته است.

طبق اطلاعات انتشار یافته اما استودیو بتزدا از معرفی زود هنگام بازی مورد انتظار خود پشیمان بوده و این موضوع سبب فشار آوردن مخاطبین و منتقدین به این استودیو دوس داشتنی شده است. به باور عموم بازی The Elder Scrolls 6 پس از بازی GTA 6 مورد انتظارترین بازی در طول تاریخ ویدیو گیم است!

همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره شد، مسئولیت توسعه و انتظار دو مورد از مورد انتظارترین بازی‌های در طول تاریخ ویدیو گیم سبب فشار آمدن بسیار زیاد و غیر قابل تصور به دو استودیو دوست داشتنی راکستار و بتزدا شده است.

اما، ناگفته نماند که آخرین نسخه از سری بازی Grand Theft Auto یعنی بازی GTA V که اولین مرتبه در سال ۲۰۱۳ به انتشار رسید، با وجود بیش از یک دهه سن یکی از پر طرفدارترین بازی‌ها در این صنعت عظیم و پر تنش است. در زمان انتشار این مطلب، بازی GTA V بیش از ۱۴۰ هزار کاربر فعال تنها در شبکه استیم داشته که آن را موفق‌تر از بازی‌هایی بزرگ و جدیدتر مانند Rainbow Six Siege، Rust و حتی آخرین نسخه سری بازی کالاف دیوتی یعنی Call of Duty: Modern Warfare 3 جای می‌دهد.

حال نکته جذاب این بوده که باور بزرگان صنعت ویدیو گیم، بازی Grand Theft Auto 6 حتی قوی‌تر از بازی GTA V ظاهر شده و برای سال‌های بیشتری موفق به سرگرم کردن مخاطبین خود خواهد شد. این موضوع برای نسخه جدید سری بازی The Elder Scrolls نیز صدق می‌کند. امروزه هنوز می‌توان کاربران زیادی را در حال تجربه بازی The Elder Scrolls 5: Skyrim دید که اولین مرتبه در سال ۲۰۱۱ میلادی به انتشار رسیده است.

بازی های GTA 6 و TES 6 تنها بازی‌های مورد انتظار راکستار و بتزدا نیستند!

در کنار دو بازی جذاب و مورد انتظار GTA 6 و TES 6، استودیو راکستار مسئولیت پشتیبانی از سری بازی Red Dead Redemption و استودیو بتزدا مسئولیت پشتیبانی از سری بازی Fallout را بر عهده دارند. این دو سری به شدت پر طرفدار بوده و با گذشت سال‌ها از انتشار آخرین نسخه آن‌ها اخباری رسمی درباره نسخه بعدی آن‌ها به انتشار نرسیده که شدیدا نگران کننده است. در نتیجه، راکستار و بتزدا نه تنها برای عرضه بازی های GTA 6 و TES 6 تحت فشار هستند، بلکه با گذر از این دو بازی باید فشار توسعه و عرضه نسخه جدید دو سری بازی محبوب دیگر خود را نیز تحمل کنند!

بازی های GTA 6 و TES 6 فاصله زیادی با انتشار نداشته باشند و ما امیدواریم فشارهای وارده به دو استودیو راکستار و بتزدا سبب افت کیفیت این عناوین مهم نشود. نظر شما چیست؟ شما در انتظار کدام یک هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments