آیا گذاشتن نام کرونا در بازی League of Legends ممنوع است؟

کاربری با نام کرونا بعد از دو هفته جنجال موضوع را علنی کرد

آیا گذاشتن نام کرونا در بازی League of Legends ممنوع است؟ نیکان صبوری ۰ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ اخبار بازی
نام کرونا بازی League of Legends

به نظر می‌رسد که Riot Games با گذاشتن نام کاربری کرونا در بازی League of Legends میانه‌ی خوبی ندارد.

League of Legends بدون شک یکی از پرمخاطب‌ترین عناوین آنلاین به حساب می‌آید. در این بازی شما می‌توانید میلیون‌ها نام کاربری عجیب و غریب پیدا کنید و حال با وجود آمدن بحران تازه‌ای که ویروس کرونا با خود آورده، ممکن است در بازی‌های آنلاین نام کاربری مربوط این ویروس‌ هم پیدا شود.

ااین طور به نظر می‌رسد که Riot Games این روز‌ها کمی روی اسم گذاری کاربران حساس شده و داشتن نام یا اشاره‌ای به ویروس کرونا، خط قرمز جدید این شرکت به حساب می‌آید اما این موضوع کمی پیچیده‌تر از این حرف‌ها است.

چندی پیش فردی در فروم ردیت بازی League of Legends پستی مبنی بر ممنوع بودن نام کرونا در League of Legends گذاشت. این فرد ادعا می‌کند که به مدت شش سال، در بازی فعال بوده و از اوایل شروع سال ۲۰۱۹ میلادی نام کرونا را به عنوان اسم کاربری خود انتخاب کرده است. حتی جوخه‌ای هم به این نام تاسیس کرده که آن هم توسط Riot Games ممنوع اعلام شده و باید هر دو اسم سریعا عوض شود. جالب‌تر اینجاست که این کاربر ادعا می‌کند که نام خانوادگی او کرونا بوده و شدیدا به این نام افتخار می‌کند. او در پست ردیت نوشت:

من خیلی دوست داشتم که موضوع، بدون عمومی کردن آن حل شود اما موقعیت کنونی اصلا جالب نیست. من به مدت شش سال است که در بازی League of Legends فعال هستم. اسم من در بازی کرونا بوده و جوخه‌ای به نام Squid Corona راه اندازی کرده‌ام. Squid (ماهی مرکب) نام حیوان مورد علاقه‌ی من است و در کمال تعجب، نام فامیلی من کرونا است.

بعد از دو هفته گفت و گو با پشتیبانی، آن‌ها به من گفتند که نام کاربری من در لیست سفید قرار ندارد و من اگر می‌خواهم به بازی کردن ادامه بدهم، باید سریعا آن را تعویض کنم. این موضوع زمانی خنده‌دار تر می‌شود که بازیکنان دیگر در ریجن‌های مختلف هنوز با نام کرونا در حال بازی کردن هستند.

من اسم کرونا را بدون قصد انتخاب کردم و هیچ پیام یا حرفی پشت این اسم نیست و حتی این اسم قبل شیوع بیماری Covid-19 انتخاب شد. من فکر می‌کنم که استودیوی Riot Games شدیدا روی من حساس شده و می‌گوید که نام فامیلی برای بازی آن‌ها نامناسب است.

با گذاشتن پست در ردیت، این کاربر توانست حمایت جامعه‌ی بازیکنان را به دست بیاورد. اکثر آن‌ها به این موضوع اشاره کردند که تعویض نام، آن هم به اجبار در قانون Riot Games نوشته نشده است. حال سرپرست ارتباطات شرکت Riot Games گفت:

من فکر نمی‌کنم که اجبار در تعویض نام کاربری جزو قوانین ما باشد. ما این موضوع را بیشتر بررسی می‌کنیم تا بتوانیم راه حلی برای آن پیدا کنیم.

در نهایت باید ذکر کرد که این موضوع در اوایل آوریل شروع شده ولی این کاربر بعد از دو هفته بحث و جنجال با اعضای تیم Riot Games موضوع را علنی کرد. حال باید دید که آیا نام کرونا در لیست سیاه این شرکت قرار می‌گیرد یا به عنوان یک اسم مجاز قابل استفاده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا