سازنده‌ی Apex Legends به اولین استودیوی بازیسازی برنده‌ی اسکار تبدیل شد

موفقیتی بزرگ برای Respawn Entertainment

سازنده‌ی Apex Legends به اولین استودیوی بازیسازی برنده‌ی اسکار تبدیل شد عرفان بدری ۰ ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
اولین استودیوی بازیسازی برنده‌ی اسکار

شب گذشته، مستند کوتاه Colette که یکی از مستندهایی است که برای بازی واقعیت مجازی Medal Of Honor: Above And Beyond ساخته شده بود، برنده‌ی جایزه‌ی بهترین مستند کوتاه اسکار و استودیوی Respawn Entertainment به اولین استودیوی بازیسازی برنده‌ی اسکار تبدیل شد.

استودیوی Respawn Entertainment که از اعضای سابق دو تا از مطرح‌ترین و بزرگترین توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی یعنی Infinity Ward، خالق مجموعه‌ی Call of Duty و همچنین یکی از اعضای ارشد سانتامونیکا تشکیل شده، از سال ۲۰۱۰ شروع به کار کرد و در این چند ساله عناوین تحسین‌شده‌ای را توسعه داده است. اولین اثر این استودیو دو نسخه‌ی اول مجموعه‌ی Titanfall بودند، سپس Respawn Entertainment شروع به ساخته Apex Legends کرد، یک بازی رایگان بتل رویال که با موفقیت زیادی همراه بود و از همان روز اول عرضه‌ی خود توانست بازیکن‌های زیادی را به خود جذب کند. آخرین ساخته‌ی این توسعه‌دهنده بازی واقعیت مجازی Medal of Honor: Above and Beyond نام دارد که اگرچه به اندازه‌ی دیگر ساخته‌های آن موفق نبود، اما طرفدارانی برای خود پیدا کرد.

یکی از بخش‌های محبوب مجموعه بازی‌های Medal of Honor مستندهای آن هستند که داستان‌های تاثیرگذاری را در رابطه با جنگ روایت می‌کنند. این بخش در عنوان Medal of Honor: Above and Beyond نیز حضور داشت و باعث شد تا استودیوی Respawn Entertainment موفق به کسب یک جایزه‌ی بسیار مهم شود.

مستند ۲۴ دقیقه‌ای Colette یکی از مستندهایی است که برای Medal of Honor: Above and Beyond تولید شده بود. این اثر که با محوریت جنگ جهانی دوم ساخته شده، توانست تا در شب گذشته برنده‌ی جایزه‌ی بهترین مستند کوتاه شود و در نتیجه،  Respawn Entertainment نیز به تنها و اولین استودیوی بازیسازی برنده‌ی اسکار تبدیل شد. مستند Colette تولید مشترک Respawn Entertainment و شرکت Oculus است که توسط رسانه‌ی The Guardian برای عموم منتشر شده و به داستان یکی از آخرین اعضای زنده مانده‌ی مقاومت فرانسه می‌پردازد که پس از ۷۴ سال برای اولین بار به آلمان بازگشت و از اردوگاه کار اجباری‌ای که برادرش در آنجا کشته شده بود، بازدید کرد. شما می‌توانید از طریق این لینک این مستند را تماشا کنید.

مستند Colette توسط آنتونی جاکینو، برادر مایکل جاکینو، آهنگساز بازی‌های Medal of Honor، Call of Duty، Black و فیلم‌های The Batman، Spider-Man: Far From Home و Rogue One: A Star Wars Story کارگردانی شده است. او در سال ۲۰۰۷ مستند The Camden 28 را که برنده‌ی چند جایزه شده، ساخته بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا