اطلاعات تازه از فصل ۱۰ و قابلیت Cross-Progression در بازی Apex Legends

فاصله زیادی تا قابلیت شگفت انگیز Apex Legends باقی نمانده است

قابلیت Cross-Progression در بازی Apex Legends

استودیو ریسپاون بدون شک یکی از موفق‌ترین استودیوهای دهه اخیر دنیای بازی‌های ویدیویی بوده که با پشتیبانی شگفت انگیز و گوش دادن به نظرات کاربران توانسته دل آن‌ها را به‌دست آورد.

استودیو ریسپاون تایید کرد که یکی از مورد انتظارترین ویژگی‌های بازی محبوب Apex Legends که مدت‌ها منتظر آن بودیم طی سال ۲۰۲۲ میلادی منتشر خواهد. باید در حدود یک سال دیگر منتظر ویژگی Cross-Progression بمانیم. طی گفتگویی در شبکه اجتماعی ردیت که به اطلاعات جدید فصل دهم بازی Apex Legends‌ با نام Emergence اختصاص داده شده بود، یکی از کاربران از توسعه دهندگان درباره زمان انتشار احتمالی قابلیت Cross-Progression پرسید.

آقای رایان راینی (Ryan Rigney)، رئیس بخش ارتباطات بازی Apex Legends، بسیار مختصر و مفید عبارت «سال بعد» را در پاسخ به او به اشتراک گذاشت. آقای راینی در ادامه گفت:

حل کردن مشکلات ویژگی Cross-Progression کاری بیش از حد دشوار است. شما نه‌تنها باید تمام حساب‌های موجود در پلتفرم‌های متفاوت را با یکدیگر ادغام کنید، بلکه باید مشکلات قانونی و قراردادی خرید در پلتفرم‌های متفاوت را نیز حل کنید. هر منطقه قانونی جدا برای خود دارد. افتضاحی بزرگ است، ولی روی آن کار کرده و به عملی کردن آن پایبندیم.

درحال حاضر اگر آیتمی را در حساب خود در نینتندو سوییچ خریداری کرده یا آزاد کنید، قابلیت استفاده از همان آیتم روی دیگر کنسول‌ها یا رایانه‌های شخصی را ندارید. پس از حمله هکر‌ها به سرورهای عناوین استودیو ریسپاون یعنی بازی‌های Apex Legends و سری Titanfall، توسعه دهندگان اعلام کردند که هکرها هیچ چیز ارزشمندی نصیبشان نشد و تنها ثمره آن کار کردن ما در ساعات طولانی‌تر بود که نتیجه در عقب افتادن برنامه‌های توسعه ويژگی Cross-Progression شد.

مشکلات شخصیت جدید Seer و تلاش ریسپاون برای حل آن‌ها

استودیو ریسپاون طی خبری دیگر اعلام کرد که به‌نظر آن‌ها نیز شخصیت تازه اضافه شده به بازی Apex Legends یعنی Seer بیش از حد قوی است. در ادامه تیم توسعه دهنده قول افزودن به‌روزرسانی تازه را به‌منظور بالانس کردن این شخصیت در همین فصل را داد. بازی Apex Legends پس از عرضه در سال ۲۰۱۹ تابدین لحظه با انبوهی از تغییرات روبه‌رو شده و طی آن تیم سازنده تلاش کرده بازی را بیش از پیش به اعتدال برساند تا رقابت در آن تبدیل به تجربه‌ای سرگرم کننده و درعین حال برابر شود.

ورود شخصیت‌هایی مانند Seer که از قدرت زیادی در بازی برخوردار هستند باعث شده کلیت هر مسابقه تغییر کرده و به ضرر کاربرانی که این شخصیت را در تیم خود ندارند تمام شود. همانطور که مشاهده شده شخصیت Seer می‌تواند دشمنان خود را از فاصله نسبتا زیاد به‌طور کامل تشخیص داده و با استفاده از حرکات خود تمام ویژگی‌های دشمن را خنثی کند که این ویژگی‌ها او را تبدیل به یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های کل دوران Apex Legends کرده است.

طبق گزارش وبسایت GamesRadar، ترویس نوردین (Travis Nordin) از اعضای توسعه دهنده این بازی در شبکه اجتماعی ردیت اعلام کرده که کاربران و طرفداران بازی Apex Legends از قدرت زیاد شخصیت Seer گله مند هستند. او در ادامه اعلام کرد شاید شخصیت Seer بیش از حد قوی باشد، از همین رو ما به پشتیبانی‌های شما توجه کرده و تلاش می‌کنیم با کمک شما قدرت‌های او را تغییر داده و بالانس کنیم. نوردین همچنین اشاره داشت که کاربران منتظر به‌روزرسانی تازه در آینده‌ای نزدیک باشند و حملات هکرها به این بازی دیگر اثری نداشته و مانع پیشرفت و توسعه بازی نیستند.

معرفی شخصیت‌های تازه به بازی و نگرانی تیم توسعه دهنده درباره ناراحتی کاربران به این معناست که استودیو ریسپاون نیروی زیادی را صرف بازی Apex Legends می‌کند که بدون شک نکته‌ای کاملا مثبت برای این بتل رویال قهرمان محور بوده که درعین حال باعث می‌شود توسعه بازی‌های دیگری که کاربران از تیم توسعه دهنده انتظار دارند را عقب انداخته و در طولانی مدت باعث عصبانیت آن‌ها شود. استودیو ریسپاون محبوبیت ویژه‌ای پس از انتشار بازی داستانی Star Wars Jedi: Fallen Order در سال ۲۰۱۹ به‌دست آورد، بااین حال بسیاری از طرفداران معتقدند که تیم توسعه دهنده اهمیت چندانی به دیگر بازی‌های ساخته خود نمی‌دهد. پیش‌تر نیز خبری منتشر شد که طی آن متوجه شدیم تنها یک یا دو توسعه دهنده درحال کار روی بازی Titanfall هستند.

با وجود تمام ایرادات وارد به استودیو ریسپاون، بازی Apex Legends روزبه‌روز از نظر تعداد بازیکنان پیشرفت می‌کند و این درحالیست که کاربران انتظار بیشتری از این استودیو درباره دیگر بازی‌های آن‌ها دارند. البته پایبندی آن‌ها به ارائه عنوانی کامل و بهبود یافته به‌شدت قابل تحسین بوده که نشان از اهمیت دادن استودیو به عنوان خود است. ما شک نداریم اگر استودیو توسعه دهنده بتواند مشکلات شخصیت Seer را برطرف کند، فصل دهم بازی Apex Legends یکی از بهترین فصل‌های این عنوان خواهد شد. شما نیز با قدرت‌های شخصیت Seer مشکل دارید؟ نظر شما درباره قابلیت Cross-Progression چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا