روند ساخت Resident Evil: Welcome to Raccoon City چگونه پیش می‌رود؟

بازیگر فیلم از فرآیند تولید می‌گوید

روند ساخت Resident Evil: Welcome to Raccoon City

رابی امل اخیرا یک لایو استریم در توییچ برگزار کرد و در جریان آن، اطلاعات تازه‌ای را درباره روند ساخت Resident Evil: Welcome to Raccoon City به اشتراک گذاشت.

اوایل قرن بیست و یک میلادی کپکام با همکاری اسکرین جمز، کنستانتین فیلمز و سونی پیکچرز اقتباس سینمایی رزیدنت اویل را خلق کرد و روی پرده نقره‌ای فرستاد. موفقیت‌های این فیلم باعث شد در ادامه پنج اقتباس دیگر ساخته شده و به سینماها بیایند. این فیلم‌ها میلا یوویچ (Milla Jovovich) را در نقش اصلی خود داشتند و عملکرد نسبتا خوبی را در زمینه باکس آفیس به ثبت رسانند. با این حال، طرفداران به هیچ وجه از کیفیت فیلم‌ها راضی نبودند. اقتباس‌های ابتدایی سعی داشتند مخاطبان را بترسانند اما المان‌های ترسناک به مرور زمان جای خود را به المان‌های اکشن دادند. حالا ریبوت مجموعه در دست ساخت بوده و سونی نه تنها به دنبال فروش بالایی است، بلکه می‌خواهد نظر مثبت طرفداران قدیمی را جلب کند.

جدیدترین اقتباس سینمایی رزیدنت اویل Resident Evil: Welcome to Raccoon City نام گرفته و برخلاف فیلم‌های قبلی، ارتباط نزدیکی با بازی‌ها دارد. داستان در سال ۱۹۹۸ میلادی روایت شده و اتفاقاتش بین بازی‌های Resident Evil و Resident Evil 2 رخ می‌دهد. از شخصیت‌های حاضر در فیلم می‌توان به کلر ردفیلد با نقش‌آفرینی کایا اسکودلاریو (Kaya Scodelario)، کریس ردفیلد با نقش‌آفرینی رابی امل (Robbie Amell)، جیل ولنتاین با نقش‌آفرینی هان جان-کامن (Hannah John-Kamen)، لئون اس. کندی با نقش‌آفرینی اون جوگیا (Avan Jogia) و آلبرت وسکر با نقش‌آفرینی تام هوپر (Tom Hopper) اشاره کرد. شخصیت‌های اصلی داستان از بازماندگان فاجعه شهر راکون بوده و باید قبل از اینکه دیر شود، از حقیقت شرکت آمبرلا پرده بردارند.

رابی امل چندی پیش یک لایو استریم در توییچ برگزار کرد تا گفتگویی با طرفداران خود داشته باشد. او به محض مشاهده یک کاربر با نام ردفیلد اطلاعات تازه‌ای را از روند ساخت Resident Evil: Welcome to Raccoon City به اشتراک گذاشت. امل گفت هم اکنون در تورنتو سکونت داشته و به همراه دیگران مشغول فیلمبرداری دوباره برخی از صحنه‌ها هستند. بازیگر نقش کریس ردفیلد وارد جزئیات نشد و چیز دیگری نگفت. فیلمبرداری دوباره برخی از صحنه‌ها امروز به امری عادی و مرسوم در هالیوود تبدیل شده است. با اینحال، عده‌ای از کارشناسان آن را به دید منفی می‌نگرند؛ زیرا فیلمبرداری دوباره نه به خواست کارگردان، بلکه به خواست مدیران استودهای سازنده صورت گرفته و معمولا هم نتیجه خوبی ندارند.

برای اثبات این ادعا می‌توان به Justice League اشاره کرد که سال ۲۰۱۷ میلادی اکران شد و عملکرد بسیار ضعیفی را از خود به ثبت رساند. نمونه دیگر، Suicide Squad است که یک سال زودتر از لیگ عدالت روی پرده نقره‌ای آمده بود. دیوید آیر (David Ayer) کارگردان فیلم بارها گفت بخش‌های زیادی از داستان به درخواست مدیران وارنر تغییر کرد. البته اقتباس سینمایی جوخه انتحار مقداری خوش‌شانس‌تر از لیگ عدالت بود. این فیلم علی‌رغم بازخوردهای منفی فروش خوبی را تجربه کرد.

در انتها، لازم به ذکر است جدیدترین فیلم رزیدنت اویل از تاریخ ۳ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۴ نوامبر) به سینماها خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا