#مهسا_امینی
بسته الحاقی Resident Evil Village

داستان بسته الحاقی Resident Evil Village چیست؟

سایه‌های رز

بسته الحاقی بازی Resident Evil Village به تازگی عرضه شده و داستان رز (Rose) دختر ایتان وینترز (Ethan Winters)، شخصیت اصلی بازی را دنبال خواهد کرد. با این حال اگر می‌خواهید ادامه روایتی که در عنوان Village شروع شده بود را بدانید، در ادامه همین مطلب می‌توانید ویدیو کامل صحنه‌های سینماتیک و متن داستان آن را دنبال کنید.

در واقع بازی Resident Evil Village به عنوان یکی از بهترین عناوینی شناخته می‌شود که توانست مجددا نظر طرفداران قدیمی سری محبوب Resident Evil را به خود جلب کند. در این عنوان که عملا ادامه بازی Resident Evil 7 است، بازیکن در نقش ایتان وینترز قرار می‌گیرد، کسی که پیش‌تر با همسر خود در خانه‌ای متروکه گیر افتاده بود و به نحوی طی اتفاقاتی که افتاد، خود به یک جهش یافته تبدیل شد. با این وجود در عنوان Village داستان حدود سه سال بعد از وقایع RE 7 روایت می شود؛ جایی که میا (Mia) ‌و ایتان صاحب فرزند شده و نام او را رزماری (Roemary) گذاشته‌اند.

این در حالی است که شخصیتی به نام میراندا (Miranda) برای احیا و گرفتن قدرت دختر خود، رز را از ایتان می‌دزدد و به همین واسطه نیز او سعی می‌کند تا میراندا را برای پس گرفتن فرزندش دنبال کند؛ کاری که در نهایت انجام می‌دهد،‌ اما خودش در نهایت برای اتمام آن فدا می‌شود. بدین ترتیب سال‌ها می‌گذرد، رز بزرگ‌تر می‌شود و به داشتن برخی قدرت‌های خاص پی می‌برد؛ جایی که داستان DLC عنوان Village شروع می‌شود.

داستان بسته الحاقی بازی Resident Evil Village

اگر به خاطر داشته باشید، داستان در بازی اصلی Resident Evil Village در صحنه پس از تیتراژ، طوری تمام شد که رز بزرگ شده بود و سپس همراه با مامورانی که از جانب کریس ردفیلد (Chris Redfield) آمده بودند، برای انجام ماموریتی همراه شد. حال جالب است بدانید که داستان بسته الحاقی بازی Resident Evil: Village درست پیش از این اتفاقات روایت می‌شود؛ جایی که رز قصد دارد تا قدرت‌های خود را کنار بگذارد تا یک زندگی عادی داشته باشد.

ابتدا می‌بینیم که رز به همراه دوستی که کی (K) نام دارد، صحبت می‌کند و از مشکلات زندگی خود بازگو می‌کند. هم‌کلاسی‌های رز او را موجود عجیب و غریبی می‌دانند که خطرناک است و نمی‌توان با او دوست شد؛ به همین دلیل نیز رز همیشه تنهاست. با این حال، رز می‌گوید که ظاهرا کریس ردفیلد از او خواسته تا در برخی عملیات‌ها با استفاده از قدرتش کمک کند، اما ظاهرا رز به دنبال یک زندگی عادی است تا اینکه به عنوان یکی از شخصیت‌های بعدی سری رزیدنت اویل وارد میدان شود! موردی که البته خودش بخواهد یا نخواهد، سازندگان زمینه آن را محیا کرده‌اند.

در ادامه کی به او می‌گوید که راهی برای نجات دادن خود و پاک کردن تمامی این قدرت‌ها وجود دارد؛ راهی عجیب و سخت که او را به خاطرات مادر میراندا (Miranda) از همان روستای تاریک و نابود شده می‌برد. ظاهرا همانطور که میراندا به دنبال راهی برای احیای دختر خود از طریق رز بوده، وسیله‌ای را هم درست کرده که به واسطه آن، می‌توان قدرت‌های عجیب و غریب انسان‌ها را پاک کرد. این وسیله که به عنوان یک دسته کریستال معرفی می‌شود، داخل خاطرات میراندا هستند و برای اینکه رز به آن دسترسی داشته باشد، باید وارد این قلمرو شود؛ جایی که نسخه‌های مختلفی از او وجود دارند.

در واقع می‌دانیم که میراندا از یک Mutamycete برای تسخیر و زنده کردن دخترش استفاده کرده بود؛ چیزی که می‌تواند روی انسان‌ها تست شود و به آن‌ها قدرت‌های عجیبی بدهد، یا اینکه از افراد به عنوان راهی برای زنده کردن مردگان استفاده شود. کی این موضوع را به علاوه وجود کریستال به رز توضیح داده و به او نشان می‌دهد که یک Megamycete که بسیار بزرگ‌تر از نسخه قبلی است، وجود دارد که ذهن میراندا و هرآنچه که می‌دانسته در آن وجود دارد . به همین ترتیب، رز با این مگامایسیت ارتباط برقرار می‌کند و در نهایت وارد آن می‌شود!

وقتی رز وارد می‌شود، ناگهان انگار در چیزی غرق می‌شود و صدای افرادی را می‌شنود که او را در مدرسه مسخره می‌کردند. ناگهان او عصبانی شده و داد می‌زند، در حالی که درست همانجا که وارد شده بود، روی صندلی بیدار می‌شود. با این وجود رز خیلی سریع متوجه می‌شود که این محیط با جایی که می‌شناخت فرق می‌کند و وارد دنیای دیگری شده است.

او راه خود را ادامه می‌دهد، تا اینکه بالاخره با Mold های قرمز و سیاهی مواجه می‌شود که او را صدا می‌زنند. در واقع جهانی که رز در آن گیر افتاده، دارای چند طبقه است که هرچه رز سعی می‌کند تا جان خود را در آن نجات دهد، به عمق بیشتری فرو می‌رود. اما در بین راه، او با نوشته‌ای روی زمین آشنا می‌شود که راه را به رز نشان می‌دهد. این نوشته حتی در ادامه به رز کمک می‌کند تا از قدرت‌هایش استفاده کرده و حتی اسلحه بردارد!

با این حال نکته قابل توجه اینجاست که هر لایه از این جهان، یک دوک (Duke) دارد که اینبار به جای تبادل آیتم با ایتان، قصد نابود کردن دخترش را دارد! با این حال نکته قابل توجه اینجاست که هربار رز موفق می‌شود تا از دست دوک فرار کرده و به لایه‌های پایین‌تر برود. نوشته که خود را مایکل (Michael) معرفی کرده بود، به او می‌گوید که هرچه سریع‌تر از این مکان خارج شود، ولی رز اصرار می‌کند که قصد دارد تا کریستال را پیدا کند. به همین واسطه نیز راه را ادامه می‌دهد، تا اینکه در یکی از طبقه‌های جهان ضمیر میراندا، پدرش ایتان (Ethan) او را نجات می‌دهد. در نهایت رز موفق می‌شود تا در آخرین طبقه، کریستال را پیدا کند و در نهایت، بالاخره حس انسان بودن را تجربه کند. اما این اتفاق طول چندانی پیدا نمی‌کند و میراندا در داستان بسته الحاقی بازی Resident Evil: Village هم ظاهر می‌شود! جایی که می‌گوید حال قصد دارد تا بالاخره از بدن رز برای زنده کردن دخترش ایوا (Eva) استفاده کند.

با این وجود درست وقتی که میراندا قصد دارد تا رز را تسخیر کند، ایتان او را نجات می‌دهد. رز برای اولین بار بالاخره با پدرش صحبت می‌کند و ایتان نیز میراندا را دور می‌کند تا رز بتواند فرار کند. با این حال به جای اینکه رز فرار کند و قدرت‌های خود را از دست بدهد، کریستال را می‌شکند، قدرت پدرش را هم می‌گیرد و یکبار دیگر درست در همان جایی که میراندا در داستان اصلی کشته شده بود، در بسته الحاقی بازی Resident Evil: Village هم شکست می‌خورد. در پایان نیز رز با پدرش درباره اینکه چطور تمام این مدت مراقب او بوده صحبت می‌کند و می‌بینیم که ایتان یکبار دیگر می‌میرد.

با این وجود، رز پس از این اتفاق مجددا با همان قدرت‌هایی که داشت، پس از حدود ۳ ساعت گیم پلی به جهان اصلی بازمی‌گردد و از همین جهت نیز ظاهرا دوباره شاهد صحنه پس از تیتراژ اصلی بازی هستیم؛ جایی که رز با کریس ردفیلد برای انجام ماموریت‌ها به توافق رسیده و همراه با مامور او به جایی خاص می‌رود. این در حالی است که شخصی مقابل ماشین آن‌ها ظاهر می‌شود که به نظر می‌رسد ایتان وینترز باشد.

آیا این DLC ارزش تجربه کردن را دارد؟

در واقع بسته الحاقی بازی Resident Evil: Village داستانی را روایت می‌کند که اینبار کاملا شخصی است و در جهان اصلی وقایع آن رخ نمی‌دهد. این یعنی حتی ایتان دیده شده در آن همان نسخه جهان واقعی نیست و در ضمیر میراندا وجود داشته است. با این وجود، دانستن این داستان برای افرادی که طرفدار سری Resident Evil هستند چندان هم اهمیت خاصی ندارد؛ طوری که وقایع این بسته الحاقی اگر در نظر گرفته نشوند، هیچ مشکلی برای ادامه دادن روایت از بازی بعدی وجود نخواهد داشت و احتمالا شاهد کمترین ارتباط داستانی بین اتفاقات Shadows of Rose با سایر عناوین بعدی خواهیم بود.

با این حال در نظر داشته باشید که گیم پلی حالت سوم شخص در این بسته الحاقی بازی Resident Evil: Village به این سری بازگشته و همچنین قابلیت‌های تازه‌ای هنگام تجربه گیم پلی با رز وجود دارد؛ طوری که حال می‌توانید با قدرت‌های او دشمنان را یخ کنید!

در نهایت باید گفت که اگر از بازی Resident Evil Village لذت بردید و می‌خواهید سه ساعت دیگر هم به ادامه آن گیم پلی اضافه شود، بهتر است این DLC را تجربه کنید. اما اگر طرفدار سری Resident Evil نیستید و جزئیات داستان آن برای شما چندان هم مهم نیست، باید بدانید که با کنار گذاشتن بسته الحاقی Resident Evil Village چیزی را از دست نداده‌اید.


نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا