اطلاعات تازه‌ای از پروژه Project Dragon محصول جدید سازندگان هیتمن منتشر شد

این توسط سازندگان هیتمن توسعه می‌یابد

اطلاعات تازه‌ای از پروژه Project Dragon محصول جدید سازندگان هیتمن منتشر شد سورنا رضایی ۰ ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
پروژه Project Dragon

جف گراب روزنامه‌نگار و افشاگر مشهور صنعت ویدیو گیم در تازه‌ترین ویدیو خود اطلاعات تازه‌ای را از پروژه Project Dragon به اشتراک گذاشت.

ایکس‌باکس به دلیل سیاست‌گذاری‌های غلط نسل هشتم را به پلی‌استیشن باخت که از مهم‌ترین‌هایشان می‌توان به عدم توجه به اهمیت بازی‌های انحصاری اشاره کرد. به هر حال، یکی از عوامل شاخصی که گیمرها را به خرید کنسول‌های بازی سوق می‌دهد، داشتن انحصاری‌های جذاب است. البته فیل اسپنسر (Phil Spencer) به محض اینکه ریاست بخش ایکس‌باکس را بدست گرفت، تغییرات قابل‌توجهی را در سیاستگذاری‌ها اعمال کرد اما دیر شده بود. در نتیجه، پلی‌استیشن 4 توانست رقیب خود را کنار زده و به فروش بسیار بهتری در سراسر جهان دست یابد.

فیل اسپنسر برای جبران عقب‌ماندگی‌ها تصمیم گرفت تمرکز ویژه‌ای روی خرید استودیوهای مختلف و قرار دادنشان زیر چتر ایکس‌باکس گذاشته است. از شاخص‌ترین خریدها می‌توان زنیمکس مدیا را نام برد که یک هلدینگ بزرگ در صنعت ویدیو گیم بوده و زیرمجموعه‌های قابل‌توجهی از جمله بتزدا سافتورکس، آرکین و مشین گیمز دارد. ایکس‌باکس همچنین تعداد همکاری‌های خود با استودیوهای ثرد پارتی را بیشتر کرده است.

جف گراب (Jeff Grubb) عضو تحریریه وب سایت VentureBeat و به واسطه منابعی که دارد، توانسته نام خود را به عنوان یکی از افشاگرهای قابل‌اعتماد بر سر زبان‌ها بیاندازد. او در جدیدترین ویدیوی یوتیوب خود گفت در حال حاضر دو بازی اژدهامحور برای کنسول‌های ایکس باکس در دست توسعه قرار دارد. مورد نخست، پروژه Project Dragon است که یکی از محصولات جدید آی او اینتراکتیو (IO Interactive) به شمار می‌رود. در صورتی که نام استودیو برایتان آشنا نیست، باید بگوییم کارمندانش وظیفه ساخت سه نسخه اخیر هیتمن را بر عهده داشته‌اند. گراب همچنین گفت بازی مزبور به Destiny شباهت داشته و تیم توسعه قصد دارد پشتیبانی از آن را به مدت ۱۰ سال ادامه دهد.

آی او اینتراکتیو تا به این لحظه تنها ساخت یک بازی جدید بر اساس فرنچایز جیمز باند را تایید کرد و هیچ صحبتی از پروژه Project Dragon به میان نیاورده است. با این حال، احتمال صحت داشتن ادعاهای جف گراب وجود دارد؛ زیرا وب سایت Windows Central چند ماه پیش گزارش مشابهی را منتشر کرده بود. آن‌ها مدعی شده بودند استودیو دانمارکی مشغول ساخت یک بازی فانتزی است که در فازهای آغازین توسعه قرار داشته و فاصله زیادی تا معرفی دارد. وب سایت Eurogamer هم در همان بازه زمانی مطلب مشابهی را منتشر کرده بود.

همان‌طور که پیش از این گفته شد، دو بازی اژدهامحور برای ایکس باکس ساخته می‌شوند. مورد دوم، نامی نداشته و حتی مشخص نیست توسط کدام استودیو ساخته می‌شود اما جف گراب تاکید داشت بازی مزبور در دسته آثار Massively Multiplayer Online یا MMO قرار می‌گیرد. بد نیست بدانید گروهی از کاربران فضای مجازی احتمال می‌دهند مورد دوم Dragon’s Dogma باشد که کپکام درباره‌اش صحبت نکرده اما ظاهرا در دست ساخت بوده و جلوه‌های بصری خیره‌کننده‌ای خواهد داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا