بازی های جدید استودیو رمدی
1%
  • 0/10

بازی های جدید استودیو رمدی، سازنده سری Alan Wake را بشناسید

سازندگان مکس پین و آلن ویک هنوز کارهای زیادی برای انجام دارند!

بازی های جدید استودیو رمدی، سازنده سری Alan Wake را بشناسید ۰ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی Alan Wake 2 بار دیگر به ما یادآور شد که تیم فنلاندی رمدی یکی از قوی‌ترین غول‌های صنعت بازی سازی است. اما بازی های جدید استودیو رمدی چه عناوینی بوده و چه انتظاراتی باید از آن‌ها داشته باشیم؟

استودیو فنلاندی رمدی (Remedy Entertainment) سال‌های زیادی است که دستی در توسعه بازی‌های ویدیویی دارد. اولین بازی آن‌ها با نام Death Rally در سال ۱۹۹۶ میلادی به انتشار رسید. این استودیو در اوایل قرن ۲۱ با انتشار دو نسخه ابتدایی Max Payne شهرتی بی سابقه کسب کرد و به سرعت آن‌ها را در میان موفق‌ترین استودیوهای بازی سازی جهان قرار داد. این شهرت به دلیل فاصله زیاد میان انتشار بازی‌ها طی سال‌های پیشین دهه ۲۰۰۰ کاهش یافت، اما بار دیگر با انتشار بازی Alan Wake در سال ۲۰۱۰ اوج گرفت و باعث شد همه ایمان بیاورند که رمدی قصد ندارد دست از شگفت زده کردن ما بردارد!

استودیو رمدی در اوایل دهه ۲۰۱۰ به غیر از نسخه سوم مکس پین که با همکاری تیم راکستار توسعه یافت، چندان موفقیتی کسب نکرد. اما در اواخر این دهه و انتشار بازی Control در سال ۲۰۱۹ از نو غوغا به پا کرد. رمدی افتخار آفرینی خود را با انتشار بازی Alan Wake 2 در سال ۲۰۲۳ ادامه داد و قصد دارد این روند بی نظیر را با انتشار بسته‌های الحاقی برای بازی Alan Wake 2 و عناوینی تازه در سال‌های آتی ادامه دهد. در ادامه نگاهی به تمام پروژه های جدید استودیو رمدی خواهیم داشت.

بازی Control 2

بازی Control 2 که با نام رمزی هرون (Codename Heron) شناخته شده، اولین مرتبه در سال ۲۰۲۲ توسط تیم رمدی به عنوان دنباله بازی Control انتشار یافته در سال ۲۰۱۹ معرفی شد. در زمان انتشار این مطلب اطلاعات بسیار ناچیزی از بازی Control 2 در دسترس بوده و می‌توان گفت تنها مشخص شده که این بازی دنباله مستقیم نسخه پیشین است!

تنها اطلاعات رسمی موجود از این بازی به غیر اطلاعات مربوط به معرفی، در ماه اکتبر سال ۲۰۲۳ به انتشار رسیدند. طبق این اطلاعات، روند توسعه بازی، مکان بازی، جزئیات داستان و بخش‌هایی از گیم پلی بازی توسط توسعه دهندگان طراحی و تست شده، اما در اختیار عموم قرار نگرفته‌اند. بیش از آن اما هیچ جزئیاتی از این بخش‌ها به انتشار نرسیده است. به گفته ترو ویرتالا (Tero Virtala)، رئیس استودیو رمدی، زمان زیادی تا پایان توسعه این بازی باقی مانده و به هیچ عنوان نباید به تجربه بازی Control 2 در آینده نزدیک فکر کنیم!

نسخه ریمیک Max Payne و Max Payne 2

استودیو رمدی سال‌های زیادی است که با تیم آمریکایی راکستار، توسعه دهنده بازی‌های Grand Theft Auto و Red Dead Redemption در ارتباط و همکاری بوده و حال به کمک یکی از استودیوهای تحت نظر راکستار در حال توسعه نسخه ریمیک دو نسخه ابتدایی یکی از بهترین سری بازی‌های تاریخ ویدیو گیم یعنی سری بازی Max Payne است. این پروژه نیز مانند پروژه Control 2 در اکتبر سال ۲۰۲۳ اطلاعاتی تازه دریافت کرد.

به گفته تیم‌های راکستار و رمدی، پروژه بازسازی دو نسخه ابتدایی مکس پین در مرحله «آماده سازی تولید» به سر می‌برد. آماده سازی تولید در حقیقت به این معنی بوده که تمام بخش‌های بازی به شکل کامل طراحی شده و تنها مرحله باقی مانده قرار دادن بخش‌های مختلف توسعه داده شده در کنار یکدیگر است که روندی بسیار طولانی و زمان بر خواهد بود. همین موضوع باعث شده توسعه دهندگان فعلا خبری رسمی مبنی بر تاریخ انتشار این بازی در اختیار رسانه‌ها قرار ندهند.

پروژه‌های کاندور و کسترل

آخرین پروژه‌های در دست توسعه تیم رمدی دو بازی آنلاین چند نفره هستند که متاسفانه طی این سال‌ها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. اولین پروژه در میان این دو پروژه کاندور (Condor) بوده که در حقیقت اسپین آفی از بازی Control در سبک کو آپ است. این بازی کاربران را در گروه‌های چهار نفره قرار داده و از آن‌ها می‌خواهد پرونده‌های سازمان کنترل را به روش‌های مختلف حل کنند. به گفته توسعه دهندگان در اکتبر ۲۰۲۳، روند توسعه با وجود مشکلات ریز و درشت به خوبی پیشرفته و به زودی وارد فاز «آماده سازی تولید» می‌شود.

پروژه کسترل (Kestrel) اما روند توسعه خوبی را پشت سر نمی‌گذارد. این پروژه که ابتدا با نام ونگارد (Vanguard) شناخته می‌شد، عنوانی رایگان در سبک آنلاین چند نفره بود که با همکاری تیم توسعه دهنده بازی PUBG یعنی تیم چینی تنسنت (Tencent) در دست توسعه بود. تیم رمدی اما در نوامبر سال ۲۰۲۳ اعلام کرد که مسیر توسعه بازی ونگارد تغییر یافته است. این پروژه پس از آن با نام کسترل شناخته شده و از عنوانی رایگان تبدیل به عنوانی پولی، دارای بخش داستانی و بخش آنلاین شده است. رمدی دلیل این تصمیم را پیشرفت سریع بازی‌های لایو سرویس و ریسک‌های همراه با آن خواند. به باور عموم دلیل اخذ چنین تصمیمی وضعیت بسیار بد بازی‌هایی چون Suicide Squad: Kill the Justice League بوده است!

بازی های جدید استودیو رمدی نوید آینده‌ای درخشان مانند سال‌های گذشته این استودیو را داده و امیدواریم این بازی‌ها در زمان عرضه نیز مانند اخبار رسمی انتشار یافته بدرخشند. نظر شما چیست؟ شما بیشتر در انتظار کدام پروژه تیم رمدی هستید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments