1%
  • 0/10

شارژ گوشی در ۲۰ دقیقه؛ فناوری شارژ سریع ۱۲۵ واتی ریلمی

ارایه سنسور دما و سیستم خنک کننده برای جلوگیری از داغ شدن گوشی هنگام شارژ

شارژ گوشی در ۲۰ دقیقه؛ فناوری شارژ سریع ۱۲۵ واتی ریلمی ۰ ۲۸ تیر ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
شارژ گوشی در ۲۰ دقیقه فناوری شارژ سریع ۱۲۵ واتی

ریلمی فناوری جدید ۱۲۵ واتی را معرفی کرده که امکان شارژ باتری گوشی را در ۲۰ دقیقه فراهم می‌کند.

فناوری شارژ سریع ۱۲۵ واتی ریلمی با نام UltraDART معرفی شده و بر اساس گزارش این کمپانی چینی، می‌توان یک سوم حجم باتری ۴ هزار میلی‌آمپر ساعتی را در حدود ۳ دقیقه و کل باتری را در مدت زمان ۲۰ دقیقه به طور کامل شارژ کرد.

بر اساس گزارش ریلمی، فناوری شارژ سریع ۱۲۵ واتی به دلیل تجهیز گوشی جدید این برند به دو سلول 6C، امکان تبدیل حداکثر انرژی را به انرژی الکتریکی دارد.

سلول‌هایی 6C در قابلیت شارژ و تخلیه انرژی تاثیر می‌گذارد و در کل روی کیفیت و مقاومت باتری در برابر نرخ شارژ بالا و داغ شدن تاثیرهای مثبتی می‌گذارد.

ریلمی ادعا می‌کند که فرآیند تبدیل انرژی الکتریسیته در فناوری ۱۲۵ واتی جدید پیچیده نیست و هنگام شارژ، این فناوری امکانی را فراهم می‌کند که طی آن برق ۲۰ ولت ۶.۲۵ آمپر با عبور از سه مدار موازی به برق ۱۰ ولت ۱۲.۵ آمپر تبدیل می‌شود و دو سلول ۲ هزار میلی‌آمپر ساعتی را به طور همزمان شارژ می‌کند.

از نکات جالبی که در فرآیند شارژ ۱۲۵ واتی ریلمی لحاظ شده، این است که برای جلوگیری از داغ شدن گوشی هنگام شارژ، ۱۴ سنسور دما در باتری قرار گرفته و به سیستم‌ خنک کننده اضافه مجهز شده است. به این ترتیب دمای باتری هنگام شارژ از ۴۰ درجه بیشتر نمی‌شود.

ریلمی همچنین اعلام کرده که دو شارژر ۵۰ و ۶۵ واتی بسیار باریک سوپردارت را در آینده نزدیک معرفی می‌کند که بنابه ادعای این کمپانی چینی قرار است از وزن بسیار کم برخوردار بوده و جایگزین شارژرهای بزرگ فعلی شوند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments