نمرات و نقدهای Ratchet and Clank: Rift Apart منتشر شد؛ سرگرمی خالص

همان چیزی که انتظار می‌رفت

نمرات و نقدهای Ratchet and Clank: Rift Apart منتشر شد؛ سرگرمی خالص سورنا رضایی ۰ ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
نقدهای Ratchet and Clank: Rift Apart

در حالی که تنها دو روز با عرضه جهانی فاصله داریم، سونی اجازه داده است نقدهای Ratchet and Clank: Rift Apart به صورت عمومی منتشر شوند.

بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی حدودا دو دهه قبل محصولی را به نام Ratchet and Clank وارد بازارهای جهانی کرد که نه تنها اینسامنیاک گیمز را به شهرتی زیاد رساند، بلکه باعث شد یک فرنچایز جدید شکل بگیرد. طی سال‌های اخیر شاهد انتشار نسخه‌های متعدد رچت و کلنک بودیم و حالا هم جدیدترین عضو این مجموعه، یعنی Ratchet and Clank: Rift Apart در آستانه انتشار قرار دارد. این بازی دنباله‌ای مستقیم برای Ratchet and Clank: Into the Nexus بوده و تلاش‌های شخصیت‌های اصلی داستان را برای توقف نفریوس را به تصویر می‌کشد. آنتاگونیست مجموعه اینبار نظم مولتی‌ورس را بهم ریخته و جهان را در یک قدمی نابودی قرار داده است.

در شرایطی که زمان زیادی به انتشار نمانده، سونی اجازه داده است نقدهای Ratchet and Clank: Rift Apart روی خروجی وب سایت‌ها قرار بگیرند. تاکنون و با انتشار ۹۳ نقد مثبت و ۴ نقد متوسط، به متای ۸۹ دست یافته که رقم بسیار قابل‌توجهی به شمار می‌رود. برای مقایسه، می‌توان به Ratchet and Clank 2016 و Ratchet and Clank: Into the Nexus اشاره کرد که به ترتیب ۸۵ و ۷۵ را کسب کرده بودند. در ادامه می‌توانید خلاصه تعدادی از نقدها را مطالعه کنید:

وب سایت DualShockers:

از دید من، هیچ شکی وجود ندارد که Ratchet and Clank: Rift Apart می‌تواند یکی از بهترین بازی‌های سال لقب بگیرد. نه تنها جلوه‌های بصری فوق‌العاده‌ای دارد، بلکه مبارزات بسیار روان بوده و داستان شدیدا جذاب است. Rift Apart هر آنچه که از یک رچت و کلنک می‌خواهید را در خود جای داده، حتی بیشتر از آن!

وب سایت Push Square:

در دورانی که بازی‌ها بدون طی کردن فازهای نهایی عرضه می‌شوند، Ratchet and Clank: Rift Apart به بهترین شکل ممکن پولیش و بهینه‌سازی شده است. موسیقی متن شما را در صحنه‌های بازی غرق می‌کند و داستان هم روندی فکرشده داشته و باعث می‌شود گاهی اوقات لبخند روی لبانتان ظاهر شود. Rift Apart از ابتدا تا انتها سرگرمی خالص بوده و هرگز تظاهر نمی‌کند چیز دیگری است.

وب سایت Game Informer:

بخش عمده Ratchet and Clank: Rift Apart را با لبخندی روی لبانم تجربه کردم. این بازی، دنباله‌ای عالی برای مجموعه‌ای است که می‌خواهد لذت‌بخش باشد. Rift Apart کاری می‌کند چشمانتان تنها به جلوه‌های بصری خیره‌کننده‌اش دوخته شود و به شخصیت‌های داستان اهمیت دهید. اینسامنیاک گیمز کاری فوق‌العاده با این بازی انجام داده و [در انتها] ما را با اشاره‌ای به یک ماجراجویی بزرگتر درست قبل از تیتراژ انتهایی تنها می‌گذارد.

وب سایت IGN:

Ratchet and Clank: Rift Apart، محصولی شگفت‌انگیز است. نه تنها عنوانی زیبا برای جدیدترین نسل از کنسول‌های بازی است، بلکه تجربه‌ای فوق‌العاده را ارائه می‌دهد. اینسامنیاک گیمز قبلا بارها نسخه‌های جدید Ratchet and Clank را ساخته بود اما ریوت و شخصیت‌های تازه جذابیت و شوخ‌طبعی زیادی را به فرنچایزی آورده‌اند که بیشتر سال‌های عمرم عاشقش بودم. این بازی ترکیبی از بهترین گیم‌پلی و جلوه‌های بصری و صدای شگفت‌انگیز است.

یکی از وجه اشتراک اکثر نقدها، بازخوردهای مثبت به ریوت بوده است. تعداد قابل‌توجهی از منتقدان به تحسین این شخصیت پرداخته و تاکید کردند او حتی از رچت هم بهتر است. در انتها، لازم به ذکر است Ratchet and Clank: Rift Apart در تاریخ ۲۱ خرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۱ ژوئن) به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن 5 عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا