Ratchet & Clank: Rift Apart گلد شد!

این بازی در انحصار پلی‌استیشن 5 است

Ratchet & Clank: Rift Apart گلد شد! سورنا رضایی ۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
ساخت Ratchet & Clank: Rift Apart

استودیو اینسامنیاک گیمز با انتشار یک بیانیه کوتاه در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد ساخت Ratchet & Clank: Rift Apart به انتها رسیده است.

پیش از اینکه پلی‌استیشن 5 در نوامبر سال گذشته وارد بازارهای جهانی شود، سونی رویدادهای آنلاین متعددی را برگزار و در جریانشان بازی‌های مختلفی را رونمایی کرد. یکی از بازی‌ها Ratchet & Clank: Rift Apart است که توسط اینسامنیاک گیمز ساخته می‌شود و بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی هم وظیفه نشر آن را به دوش می‌کشد. این بازی یک دنباله مستقیم برای Ratchet & Clank: Into the Nexus بوده و به گونه‌ای طراحی شده است که نه تنها طرفداران قدیمی را راضی نگه دارد، بلکه بتواند در جلب توجه کاربران جدید موفق عمل کند.

Ratchet & Clank: Rift Apart تلاش‌های رچت و کلنک برای توقف دکتر نفریوس را به تصویر می‌کشد. این شخصیت شرور چندی پیش به یک ابزار پیشرفته به نام دایمنشنیتر (Dimensionator) دست یافت که می‌توان از آن برای ساخت پورتال و جابجایی بین جهان‌های مختلف استفاده کرد. در اثر اشکالی که در ابزار به وجود می‌آید، نظم جهان بهم ریخته و رچت هم به دنیایی انتقال داده می‌شود که نسخه آینده نفریوس کنترل همه چیز را به دست گرفته است. پروتاگونیست در دنیای جدید با شخصیتی به نام ریوت مواجه می‌شود که نژادی مشابه با خودش داشته و عضو گروه مقاومت است؛ گروهی که می‌خواهد به فرمانروایی نفریوس پایان دهد.

اینسامنیاک گیمز با انتشار یک بیانیه کوتاه در شبکه اجتماعی به صورت رسمی اعلام کرد ساخت Ratchet & Clank: Rift Apart به اتمام رسیده یا اصطلاحا گلد شده است. بدین ترتیب، جدیدترین نسخه رچت و کلکت هم اکنون آماده است تا به کارخانه ارسال شده و روند تولید نسخه‌های فیزیکی آن شروع شود. اگرچه فرآیند توسعه Rift Apart به اتمام رسیده، احتمالا تعدادی از کارمندان استودیو به کار روی آن ادامه می‌دهند تا آپدیت روز نخست را آماده کنند. آپدیت روز نخست معمولا بهبودهای کوچکی را در بخش‌های مختلف به وجود می‌آورند.

Ratchet & Clank: Rift Apart در مقایسه با نسخه‌های پیشین مجموعه دارای سلاح‌های جدید است که برای مثال می‌توان Topiary Sprinkler را نام برد. این سلاح دشمنان را به گیاه تبدیل می‌کند. مثال دیگر، Enforcer نام دارد که یک شاتگان دولول به شمار می‌رود. Rift Apart دارای حرکات جدید هم است. یکی از حرکات جدید Phantom Dash نامگذاری شده و حین عبور از موانع یا مبارزات کاربرد دارد. دیگر حرکت تازه، راه رفتن روی دیوار است که در نسخه‌های قدیمی وجود ندارد. به این موارد باید Rift Tether را هم اضافه کرد که می‌تواند عملکردی مشابه با گرپلینگ هوک داشته باشد.

جدیدترین نسخه رچت و کلنک در تاریخ ۲۱ خرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۱ ژوئن) عرضه خواهد شد. برخلاف شایعاتی که در یک برهه زمانی منتشر شده بودند، این بازی تنها برای پلی‌استیشن 5 توسعه یافته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا