سازندگان PUBG راهی برای مبارزه با کمپ کردن کاربران پیدا کرده‌اند

آیا بالاخره از شر کمپرها خلاص می‌شویم؟

سازندگان PUBG

سازندگان PUBG قصد دارند تا ویژگی‌ جدیدی را به این بازی بتل رویال اضافه کنند که کاربران را به درگیری با یکدیگر مجبور می‌کند. این ویژگی در حال حاضر با نام Bluehole شناخته می‌شود.

با گسترش بازی‌های چندنفره طی چند سال گذشته، شاهد افزایش تعداد کاربرانی بودیم که از روش کمپ کردن برای کشتن دشمنان خود استفاده می‌کنند. در این روش کاربر سلاح اسنایپ به‌دست گرفته و در نقطه‌ای پنهان می‌شود تا دشمنان را از فاصله‌ی دور از پا در آورد؛ روشی که از دید دیگر کاربران غیرمنصفانه تلقی می‌شود. این قضیه در PlayerUnknown’s Battlegrounds به یک معضل تبدیل شده است و سازندگان از چند وقت پیش برای رفع آن دست به کار شدند.

نتیجه‌ی تلاش‌های سازندگان PUBG یک ویژگی با نام Bluehole بوده است. به‌واسطه‌ی این ویژگی، علاوه بر دایره‌ی آبی بیرونی، یک دایره‌ی آبی دیگر هم خواهیم داشت که داخل منطقه‌ی امن ظاهر می‌شود. دایره‌ی آبی داخلی نمایانگر مکان و اندازه‌ی منطقه‌ی امن بعدی است. شاید فکر کنید معرفی منطقه‌ی امن بعدی قبل از اتمام یک فاز باعث شود تا تعداد کمپرها افزایش یابد اما اینطور نیست. با قانونی که سازندگان برای دایره‌ی آبی داخلی وضع کرده‌اند، هیچ فردی به داخل آن نخواهد رفت.

اگر فردی پیش از موعد داخل دایره‌ی آبی داخلی برود، صدمه می‌بیند. در نتیجه، مجبور می‌شود تا داخل منطقه‌ی امن باقی بماند که همین موضوع می‌تواند به درگیری کاربران و افزایش جذابیت بازی منجر شود. ویژگی Bluehole در حال حاضر به PUBG Labs و نقشه‌ی Erangel محدود است. نکته‌ای که باید توجه کرد این است که معرفی این ویژگی در بخش PUBG Labs به معنی اضافه شدن آن به نسخه‌ی نهایی نیست.

سال گذشته‌ی میلادی قابلیت ساخت کلن به نسخه‌های موبایل PUBG اضافه شد اما هیچ سخنی از اضافه شدن این ویژگی‌ به نسخه‌های کنسولی و رایانه‌های شخصی به میان نیامد. با این حال، یکی از کاربران اخیرا به بررسی فایل‌های این بازی بتل رویال پرداخت و متوجه شد که قابلیت ساخت کلن در آینده به این نسخه‌ها هم خواهد آمد. ظاهرا ‌هزینه‌ی ساخت کلن ۵ هزار بتل پوینت بوده و نام آن باید بین ۵ الی ۱۵ و تگ هم بین ۲ الی ۴ کاراکتر داشته باشد. در ضمن طبق اطلاعات به‌دست آمده، هر کلن حداکثر می‌تواند ۲۰ عضو داشته باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا