تماشا کنید: بازی Project DT معرفی شد؛ ترکیبی از Metal Gear و Nier: Automata

چینی‌ها و یک بازی خیره‌کننده‌ی دیگر!

استودیوی چینی دیجیتال اسکای با انتشار یک ویدیوی حدودا دو دقیقه‌ای در فضای مجازی از بازی Project DT رونمایی کرده است.

وزارت فرهنگ چین اوایل قرن بیست و یکم میلادی تصمیم گرفت تولید و عرضه‌ی کنسول‌ها را ممنوع اعلام کند؛ زیرا کارشناسان معتقد بودند بازی‌های ویدیویی و دنیای‌های سه بُعدیشان روی رشد ذهنی و فیزیکی کودکان تاثیر منفی می‌گذارند. اجرای این ممنوعیت باعث شد توسعه‌دهندگان و همچنین علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی به ناچار به سراغ رایانه‌های شخصی، مرورگرها و تلفن‌های همراه هوشمند بروند. این شرایط ادامه داشت تا اینکه وزارت فرهنگ در سال ۲۰۱۵ تمامی ممنوعیت‌های مرتبط با کنسول‌ها را برداشت. این اتفاق تغییر قابل‌توجهی را در صنعت ویدیو گیم چین به وجود آورد که امروز نتایجش را می‌بینیم.

دیجیتال اسکای (Digital Sky) با انتشار یک ویدیو در فضای مجازی بازی Project DT را معرفی کرده است. ویدیوی مزبور با نمایش رباتی آغاز می‌شود که از کار افتاده و در گوشه‌ای قرار دارد. در ادامه، با دختری جوان ملاقات می‌کنیم که لباسی ویژه را به تن داشته و صورتش را به واسطه‌ی کلاهخود پوشانده است.

سپس شاهد مبارزه‌ی او با تعدادی ربات هستیم. نهایتا هم پروتاگونیست مقابل یک باس فایت قرار می‌گیرد که رباتی نسبتا بزرگ است. ویدیوی معرفی اطلاعات چندانی را از داستان شامل نشده و تنها به ما می‌گوید اتفاقات در یک جهان آخرالزمانی رخ می‌دهد که ربات‌ها به دشمنی برای انسان‌ها تبدیل شده‌اند. همچنین طبق متن‌هایی که در بخش‌های مختلف ویدیو به نمایش گذاشته می‌شوند، شخصیت اصلی تمایلی به حضور در میدان نبرد نداشته اما سرنوشت برخلاف میلش رقم خورده است.

اینطور که به نظر می‌رسد، بازی Project DT با الهام از Metal Gear و Nier: Automata ساخته شده است. با این حال، خبری از شمشیر یا دیگر ابزارهای جنگی نیست و کاربر باید با استفاده از مهارت‌های شخصیت اصلی در زمینه‌ی مبارزات تن به تن دشمنان را از پا در بیاورد. مطابق انتظار، حرکات پروتاگونیست نه بر اساس ورزشی‌های غربی، بلکه با الهام از ورزشی‌های شرقی طراحی شده‌اند. در ضمن، دیجیتال اسکای استودیوی بی‌تجربه‌ای نیست اما طی سال‌های گذشته تمرکزش به صورت کامل روی توسعه‌ی عناوین موبایل قرار داشت و پراجکت دی‌تی اولین محصول تراز اولش (AAA) به شمار می‌رود. به همین دلیل تاکنون نامشان را در رسانه‌ها ندیده‌اید یا نشنیده‌اید. از محصولاتی که دیجیتال اسکای ساخته می‌توان به بازی‌های موبایل Tokyo Ghoul اشاره کرد.

دیجیتال اسکای در کنار معرفی Project DT، یک آگهی استخدام هم منتشر کرده است. در این آگهی گفته شده استودیوی مزبور به نویسنده‌ی بازینامه، طراح انیمیشن‌های سه بُعدی، مدلساز صحنه‌های سه بُعدی، طراح کانسپت و مهندسان ماهر در آنریل انجین 4 نیاز دارد. با در نظر گرفتن این موارد، می‌توان گفت پراجکت دی‌تی فاصله‌ی زیادی با گلد شدن داشته و نباید منتظر عرضه‌ی آن طی ماه‌های آتی بود. در ضمن، جدیدترین محصول دیجیتال اسکای تنها بازی چینی‌ای نیست که به واسطه‌ی گیم‌پلی جذاب و جلوه‌های بصری خیره‌کننده مورد توجه قرار گرفته است. پیش از این، Bright Memory توانسته بود نگاه‌های بسیاری را به سمت خود جلب کند.

در حال حاضر اطلاعاتی از پلتفرم‌های هدف Project DT در دسترس نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا