#مهسا_امینی

تهیه‌کننده‌ی سریال X-Men از احتمال ساخت قسمت جدید می‌گوید

لری هیوستون حاضر است قید بازنشستگی را بزند

تهیه‌کننده‌ی سریال X-Men

لری هیوستون تهیه‌کننده‌ی سریال X-Men در جریان رویداد Wizard World Virtual Experiences 2020 تایید کرد احتمال ساخت قسمت جدید وجود دارد.

چند سال پیش از اینکه برایان سینگر (Bryan Singer) فیلم X-Men را ساخته و مردان ایکس را به شخصیت‌هایی محبوب در میان علاقه‌مندان به سینما تبدیل کند، استودیوی سیبن اینترتینمنت اقتباس انیمیشنی و سریالی آن‌ها را ساخته بود. این اثر نخستین بار در سال ۱۹۹۲ میلادی از طریق شبکه‌ی فاکس کیدز نتورک روی آنتن رفت و پخش آن تا سال ۱۹۹۷ ادامه یافت. این سریال پنج فصلی به گونه‌ای ساخته شده بود که نه تنها بازخوردهای مثبتی را از سوی طرفداران کمیک بوک‌ها دریافت کرد، بلکه موفق شد نظر مخاطبان عام را هم به خود جلب کند.

تیم نویسندگان X-Men برای آماده سازی فیلمنامه‌های آن به سراغ خط‌های داستانی معروف مردان ایکس از جمله Phoenix Saga ،Days of Future Past و Dark Pheonix رفت و از آن‌ها اقتباس کرد. دست‌اندرکاران همچنین به واسطه‌ی داستان‌های جذابی که نوشته بودند، تعدادی از آنتاگونیست‌های کلاسیک این کمیک بوک‌ها مانند مگنتو و اپوکالیپس را برای نخستین بار به مدیوم تلویزیون آورده و آن‌ها را به طیف وسیع‌تری از مخاطبان معرفی کردند. این سریال انیمیشنی و ابرقهرمانی در حال حاضر به صورت انحصاری از دیزنی پلاس در دسترس قرار دارد. نکته‌ی جالب اینجا است که که محصول سیبن اینترتینمنت در حال حاضر محبوبیت بالایی در میان مشترکان سرویس دارد. موضوعی که باعث شده گمانه‌زنی‌هایی پیرامون ساخت ادامه به وجود بیاید.

لری هیوستون (Larry Houston) کارگردان و تهیه‌کننده‌ی سریال X-Men چندی پیش در رویداد Wizard World Virtual Experiences 2020 حاضر شد و به صحبت درباره‌ی موضوعات مختلفی پرداخت. او در بخشی از گفتگو اعلام کرد صحبت‌هایی را با والت دیزنی برای ساخت ادامه‌ی سریال انجام داده است. هیوستون همچنین بیان کرد در دوران بازنشستگی به سر می‌برد اما اگر مدیران استودیو موافقت کنند، برای کار روی قسمت یا قسمت‌های جدید بازمی‌گردد:

صحبت‌هایی را انجام داده‌ایم اما تصمیم‌گیری پیرامون ساخت قسمت‌های جدید X-Men بر عهده‌ی آن‌ها است. ما به مدیران والت دیزنی اطلاع دادیم برای هر برنامه‌ای که در ذهنشان دارند آماده هستیم. مهم نیست به دنبال ساخت یک قسمت ویژه هستند یا می‌خواهند خط داستانی جدیدی را در قالب پنج قسمت روایت کنند. حاضر هستم برای کار دوباره روی اقتباس سریالی مردان ایکس قید بازنشستگی را بزنم.

با افزایش تعداد سرویس‌های استریم طی سال‌های گذشته، محتوای جدید و انحصاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار شده است؛ زیرا همین نوع محتوا هستند که می‌توانند کاربران را برای خرید اشتراک متقاعد کنند. مدیران والت دیزنی که به خوبی از این موضوع اطلاع دارند، تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا در کنار تولید محتوای کاملا جدید، فرنچایزهای قدیمی خود را هم احیا کنند. برای مثال، می‌توان به The Muppets اشاره کرد. از همین رو، بازگشت سریال X-Men با قسمت‌های جدید اتفاق چندان دور از ذهنی نیست. به خصوص اینکه لری هیوستون و اعضای تیم اصلی آمادگی خود را برای بازگشت اعلام کرده‌اند.

با خرید فاکس قرن بیستم توسط والت دیزنی، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر ورود مردان ایکس به دنیای سینمایی مارول به وجود آمد. اگرچه این اتفاق اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد اما فعلا خبری رسمی منتشر نشده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا