1%
  • 0/10

امسال منتظر عرضه بازی جدید از فرنچایزهای بزرگ پلی استیشن نباشید

هیچ خبری نیست

امسال منتظر عرضه بازی جدید از فرنچایزهای بزرگ پلی استیشن نباشید ۰ ۲۶ بهمن ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
فرنچایزهای پلی استیشن

طبق اعلام سونی، هیچ بازی جدیدی از فرنچایزهای بزرگ پلی استیشن تا پایان ماه مارس ۲۰۲۵ عرضه نخواهد شد.

چند ساعت پیش بود که جلسه ارائه گزارش مالی سه ماهه اخیر بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی با حضور جمعی از مدیرها و سرمایه‌گذارها برگزار شد. طبق روال همیشه، در جریان این نشست آمار و ارقام جدیدی از عملکرد پلی استیشن در دسترس عموم قرار گرفت که بخشی از این‌ها مربوط به پیش‌بینی فروش PS5 در سال مالی آینده است.

در واقع، سونی قصد دارد تا پایان سال مالی جاری (فروردین پیش‌رو) حدود ۲۵ میلیون دستگاه پلی استیشن 5 در سراسر جهان به فروش برساند. البته که این هدف بلندپروازانه احتمالا محقق نخواهد شد و ژاپنی‌ها در حال حاضر انتظار خود را تا فروش ۲۱ میلیون دستگاه کاهش داده‌اند.

در همین راستا، هیروکی توتوکی، مدیر ارشد بخش مالی سونی، مدعی است که به خاطر ورود به چرخه دوم عمر کنسول، سونی روی بهینه‌سازی فروش خود تمرکز دارد. به همین خاطر، در حالی که چندین بازی بزرگ ساخته می‌شوند، اما در سال مالی ۲۰۲۵ میلادی هیچ بازی جدیدی از فرنچایزهای پرطرفدار پلی استیشن عرضه نخواهند شد.

هیروکی توتوکی در این زمینه توضیح می‌دهد:

با توجه به بازی‌های فرست پارتی، هدف ما این است که کماکان روی تولید محصولات باکیفیت و ساخت عناوین سرویس محور تمرکز کنیم. در حالی که هم اکنون پروژه‌های بزرگی در دست ساخت قرار دارند، اما در سال مالی آتی هیچ بازی جدیدی از مجموعه‌های اصلی نظیر خدای جنگ و مرد عنکبوتی عرضه نخواهد شد.

مدیر ارشد مالی سونی در ادامه صحبت‌های خود اعلام کرد که با توجه به ورود پلی استیشن 5 به پنجمین سال از عرضه خود، هدف اصلی آن‌ها بهینه‌سازی فروش با تاکید بیشتر روی تعادل سودآوری است. بر این اساس، آن‌ها معتقد هستند که فروش کنسول در سال مالی آینده تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

ناگفته نماند که ساعاتی قبل جیم رایان، مدیر عامل بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی در پیامی رسما اعلام کرد که فروش کنسول پلی استیشن 5 تا تاریخ ۳۱ دسامبر سال گذشته میلادی (۱۰ دی ماه) به بیش از ۵۴.۸ میلیون دستگاه رسیده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments