قیمت کنسول دستی پلی استیشن لو رفت

آیا ارزش خرید دارد؟

قیمت کنسول دستی پلی استیشن

شرکت مایکروسافت در جریان جلسه دادگاه خرید اکتیویژن بلیزارد احتمالا به قیمت حدودی کنسول دستی پلی استیشن اشاره کرده است.

اگر خاطرتان باشد، شرکت سونی در جریان رویداد پلی استیشن شوکیس از کنسول استریم خود با نام رمزی Project Q پرده برداشت که به لطف آن می‌‎توانید تمامی بازی‌های پلی استیشن 5 را در هر زمان و مکانی استریم و تجربه کنید.

تا به امروز بازخوردهای ضد و نقیض زیادی به این محصول جدید پلی استیشن وارد شده است. در واقع، این دستگاه یک کنسول جداگانه و دستی نیست، بلکه یک کنترلر با قابلیت استریم است که برای تجربه بازی‌ها حتما باید به یک PS5 متصل شوید. این موضوع ارزش خرید دستگاه را کمی کاهش داده، اما در حال حاضر بسیاری از هوادارها منتظر قیمت‌گذاری آن از سوی سونی هستند.

بر اساس گزارش اخیری که در جریان دادگاه مایکروسافت با کمیسیون تجارت فدرال آمریکا بر سر خرید اکتیویژن بلیزارد منتشر شده، به نظر می‌رسد که ردموندی‌ها از قیمت پروژه کیو ‌(Project Q) اطلاع دارند؛ به طوری که این شرکت طی این جلسه اشاره کرده که کنسول دستی پلی استیشن با قیمتی کمتر از ۳۰۰ دلار در سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد.

دقت داشته باشید که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی هنوز واکنشی از خود در قبال این ادعا نشان نداده و قیمت رسمی این دستگاه همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. با این حال، بدون شک قیمت ۳۰۰ دلاری برای این دستگاه استریم مناسب نخواهد بود.

تحلیل‌گرها بر این باور هستند که حتی اگر قیمت کنسول دستی پلی استیشن حدود ۲۰۰ دلار هم باشد، باز هم این دستگاه شکست خواهد خورد؛ چرا که در حال حاضر بازیکن‌ها در هر زمان و مکانی می‌توانند بازی‌های پلی استیشن 5 خود را روی موبایل، لپ تاپ، تبلت و حتی تلویزیون‌های هوشمند به طور رایگان تجربه و استریم کنند. با توجه به این گفته‌ها، گویا ژاپنی‌‎ها برای موفقیت این محصول جدید خود باید بیش از همیشه روی قیمت‌گذاری آن توجه کنند.

لازم به ذکر است که تاریخ عرضه کنسول استریم پلی استیشن هنوز از سوی شرکت سونی مشخص نشده است.

4 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا