1%
  • 0/10

ادامه روند تعدیل نیروها در استودیوهای پلی استیشن

برای کاهش هزینه‌ها

ادامه روند تعدیل نیروها در استودیوهای پلی استیشن ۰ ۰۳ دی ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
استودیوهای پلی استیشن

شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت سونی همچنان به تعدیل نیروها در استودیوهای پلی استیشن ادامه می‌دهد.

چند وقتی است که شماری از شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی بنا به دلایلی تعدادی از اعضای خود را اخراج می‌کنند. بعد از تعدیل نیروها در مایکروسافت، امبریسر گروپ و اپیک گیمز، حال بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی به این روند ادامه داده و برای کاهش هزینه‌ها، شماری از اعضای خود را اخراج می‌کند.

بر اساس گزارش اخیر رسانه کوتاکو، شرکت سونی به دنبال کاهش بودجه‌ها است که این موضوع با توجه به بودجه‌های عظیم و سرسام‌آور بازی‌های AAA منطقی به نظر می‌رسد. ظاهرا این کمپانی دستور داده که هر استودیو در بیشترین حالت ممکن می‌تواند ۴۷۰ نفر نیرو داشته باشد. در ادامه این سند به تعطیلی یکی از استودیو‌های پلی استیشن نیز اشاره شده که البته هنوز جزئیاتی از این سازنده در دسترس نیست.

در همین راستا، گویا بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی دستور اخراج شماری از نیروها در استودیوهای پلی استیشن را صادر کرده است. با این حال، هنوز اطلاعاتی از این تعدیل‌ها ارائه نشده و مشخص نیست که این دستور در حال اجرا است یا بعدها اتفاق خواهد افتاد.

علاوه بر این‌ها، گزارش‌ها نشان می‌دهد که استودیوی اینسامنیاک گیمز حدود ۵۰ الی ۷۵ نفر از کارمندهای خود را اخراج می‌کند. با این وجود، این استودیو به شدت نگران چنین تعدیلی بوده و در حال بررسی همه جانبه تاثیر این اقدام روی روند ساخت بازی مورد انتظار Marvel’s Wolverine است؛ اثری که احتمالا در سال ۲۰۲۶ میلادی روانه بازار خواهد شد.

با توجه به سندهای لو رفته از اینسامنیاک گیمز، به نظر می‌رسد که اخراج کارمندهایی که روی آی‌پی جدید و یک بازی جدید از سری Ratchet and Clank مشغول به کار هستند، بخشی از برنامه شرکت سونی برای کاهش نیروها نیست و همزمان با فعالیت شماری از کارمندهای قدیمی، اخراج آن‌ها باعث از دست دادن دانش رهبری می‌شود که برای توسعه آثار آینده از اهمیت زیادی برخودار است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments