اپلیکیشن های جایگزین واتساپ

تعداد کاربران واتساپ در سال ۲۰۲۱چقدر است؟

کشورهای هند، برزیل، ایالات متحده و اندونزی دارای بیش‌ترین تعداد کاربر واتساپ

1%
  • 0/10
تعداد کاربران واتساپ در سال ۲۰۲۱چقدر است؟ ۰ ۲۴ آذر ۱۴۰۰ علم و فناوری کپی لینک

پیام‌رسان واتساپ به‌طور رسمی در نوامبر ۲۰۰۹ به‌عنوان یک سرویس چت برای کاربران iOS راه اندازی شد. در آگوست ۲۰۱۰، واتساپ نسخه‌ی اندرویدی را نیز برای کاربران اندروید منتشر کرد. پس از آن، تنها ۴ سال طول کشید تا تعداد کاربران واتساپ به ۲۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه برسد.

به‌دلیل محبوبیت فزاینده‌ی پیام‌رسان واتساپ، فیسبوک در سال ۲۰۱۴ این اپلیکیشن را به قیمت ۱۹ میلیارد دلار خریداری کرد، که این میزان ۱۲ برابر بیش‌تر از ارزش واقعی واتساپ در سال گذشته بود. گزارش شده است که امروزه تعداد کاربران واتساپ به بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان رسیده است و از محبوب‌ترین برنامه‌های پیام‌رسان موبایلی به حساب می‌آید.

آمارهای کلیدی تعداد کاربران واتساپ

  • واتساپ ۲ میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد.
  • واتساپ به‌عنوان پرکاربردترین اپلیکیشن پیام‌رسان موبایل در جهان رتبه‌بندی شده است.
  • روزانه بیش از ۱۰۰ میلیارد پیام در واتس اپ ارسال می‌شود.
  • میانگین مدت‌زمان صرف‌شده در اپلکیشن واتساپ در میان کاربران اندرویدی آن ۳۸ دقیقه است.
  • بیشترین تعداد کاربران واتساپ به کشور هند (با ۳۹۰.۱ میلیون کاربر) تعلق دارد.

تعداد کاربران فعال ماهیانه واتساپ

طبق آخرین آمار منتشرشده توسط فیسبوک، تعداد کاربران واتساپ بیش از ۲ میلیارد نفر در سراسر جهان است.

طی ۴ سال گذشته (از ۲۰۱۶-تا ۲۰۲۰) یک میلیارد کاربر جدید به کاربران واتساپ افزوده شده است. در طول ۶ سالی که واتساپ به‌عنوان زیرمجموعه‌ی فیسبوک فعالیت می‌کند، تعداد کاربران فعال ماهانه در این پیام‌رسان از ۴۶۵ میلیون در فوریه ۲۰۱۴، به میزان ۳۶۵ درصد افزایش یافته است.

تعداد پیام‌های روزانه ارسال‌شده در واتساپ در سطح جهانی

بر اساس یک توییت در دسامبر ۲۰۲۰ از ویل کتکارت (Will Cathcart)، رئیس واتساپ، روزانه بیش از ۱۰۰ میلیارد پیام در واتساپ ارسال می‌شود. در واقع، تعداد پیام‌های ارسال‌شده از طریق واتساپ از سال ۲۰۱۸ تا کنون ۵۳.۸۴ درصد افزایش یافته است.

مدت‌زمان صرف‌شده در واتساپ

بر اساس داده‌های AudienceProject، حدود ۵۰ درصد از تعداد کاربران واتساپ ساکن در آمریکا، به صورت روزانه از پیام‌رسان واتساپ استفاده می‌کنند. ۲۸ درصد دیگر نیز حداقل یک بار در هفته از واتساپ استفاده می‌کنند، که این آمار در مجموع به ۷۸درصد از کاربران آمریکایی واتساپ می‌رسد که به‌صورت هفتگی از واتساپ استفاده می‌کنند.

تعداد کاربران واتساپ بر اساس گروه‌های سنی در ایالات متحده

واتساپ بیش‌ترین محبوبیت را در میان کاربران اینترنتی آمریکایی با میانگین سنی ۲۶ تا ۳۵ سال دارد. در واقع، ۲۷ درصد از آمریکایی‌های آنلاین در بازه‌ی سنی ۲۶ تا ۳۵ سال از واتساپ استفاده می‌کنند.

جمعیت شناسی واتساپ بر اساس جنسیت

بر اساس داده‌های GlobalWebIndex، پایگاه کاربران واتساپ در سراسر جهان از  ۴۶.۱ درصد کاربران زن تشکیل شده است. ۵۳.۹ درصد باقی‌مانده مرد هستند

کشورهایی که بیش‌ترین تعداد کاربران واتساپ را دارند

طبق گزارش eMarketer، هند با ۳۹۰.۱ میلیون کاربر فعال ماهانه، بیش از هر کشور دیگری کاربر واتساپ دارد. تعداد کاربران واتساپ در ۳ کشور با بیش‌ترین حساب‌های کاربری در واتساپ، با تعداد ۵۷۳.۶ میلیون کاربر فعال ماهانه مستقر در هند، برزیل و ایالات متحده، از نیم میلیارد نفر فراتر رفته است.

بیش‌ترین رشد میزان استفاده از واتساپ متعلق به کدام کشورهاست؟

با رشد ۱۷ درصدی پایگاه کاربران فعال ماهانه واتساپ در روسیه، این کشور سریع‌ترین رشد را در سال گذشته به خود اختصاص داد. سایر کشورهای رو به رشد واتساپ در سال ۲۰۲۰ عبارتند از: هند و فرانسه با رشد بیش از ۱۶.۶ درصد، اندونزی با رشد بیش از ۱۵.۱ درصد.

پایگاه کاربران فعال ماهانه واتساپ موبایل در سال ۲۰۲۰ در ۶ کشور ۱۰ درصد یا بیش‌تر رشد داشته است. ۴ کشور دارای بزرگ‌ترین پایگاه کاربر واتساپ (هند، برزیل، ایالات متحده و اندونزی) در سال گذشته ( بین اوت ۲۰۱۹و اوت ۲۰۲۰) مجموعاً ۷۵.۴ میلیون کاربر فعال ماهانه جدید به آمار کاربرانشان اضافه کردند.

 

تعداد دانلودهای نسخه‌ی WhatsApp Business

واتساپ یک اپلیکیشن اختصاصی به نام واتساپ بیزینس برای مدیریت پروفایل‌های تجاری و حفظ ارتباط با مشتریان دارد. بر اساس برآوردهای Sensor Tower، واتساپ بیزنس در سپتامبر سال ۲۰۲۱ میلادی ۱۸ میلیون بار از گوگل پلی و اپ‌استور دانلود شده است.

بیش‌ترین بارگیری‌ها با تعداد ۱۶ میلیون بارگیری، از سوی کاربران اندروید بوده است. ۲ میلیون دانلود نیز از سوی کاربران iOS انجام گرفته است.

تعداد کاربرانی که از پروفایل‌های تجاری در واتساپ استفاده می‌کنند.

نتیجه‌گیری

لیست ارائه‌شده از تعداد کاربران واتساپ متعلق به سال ۲۰۲۱ است. این برنامه‌ی پیام‌رسان پیش‌تر نیز به‌عنوان یک تجارت مستقل بسیار محبوب بود. پس از قرارگرفتن در زیرمجموعه‌ی پلتفرم‌های متعلق به فیسبوک نیز به‌طور قابل توجهی رشد کرده است و به محبوب‌ترین برنامه‌ی پیام‌رسان تلفن همراه در سطح جهان تبدیل شده است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments