طرفداری سونی از عدم انتشار بازی‌های انحصاری از روز اول در پلی استیشن پلاس

استراتژی ژاپنی‌ها موثر بوده است

بازی های انحصاری در پلی استیشن پلاس

شرکت سونی همچنان از سیاست خود در قبال عدم انتشار بازی های انحصاری از روز اول در سرویس اشتراکی پلی استیشن پلاس دفاع می‌کند.

سال پیش بود که شرکت سونی از سرویس اشتراکی جدید خود با نام پلی استیشن پلاس پرده برداشت. این سرویس در سه سطح اسنشال، اکسترا و پریمیوم در دسترس بازیکن‌ها قرار دارد که سطوح بالاتر آن امکان تجربه صدها بازی جدید و قدیمی را برای کاربرها فراهم می‌کند.

با این حال، سونی بازی‌های فرست پارتی و انحصاری خود را از همان روز نخست انتشار در پلی استیشن پلاس عرضه نمی‌کند. این در حالی است که مایکروسافت حتی بزرگ‌ترین و مورد انتظارترین آثار انحصاری خود از جمله استارفیلد را از همان روز اول در گیم پس منتشر می‌کند.

در همین راستا، نیک مگوایر، رئیس جهانی اشتراک‌های سونی، به تازگی در گفت‌وگویی اعلام کرد که این شرکت همچنان تمایلی به عرضه بازی‌های انحصاری خود از روز اول در پلی استیشن پلاس ندارد. او در این مصاحبه از سیاست سونی دفاع کرد و در کمال تعجب، مدعی است که این رویکرد تا به امروز موثر نیز بوده است.

نیک مگوایر در این زمینه توضیح می‌دهد:

ما از استراتژی خود رضایت داریم. ارائه کمی دیرتر بازی‌ها بدین معنا است که ما می‌توانیم عناوین انحصاری خود را در بازه‌های ۱۲، ۱۸ یا ۲۴ ماهه پس از عرضه در دسترس مشترکان خود قرار دهیم. شواهد امر نشان می‌دهد که مشتریان همچنان از این بازی‌ها هیجان‌زده می‌شوند. برای ما، این رویکرد موثر بوده است. البته، برخی اوقات فرصت انجام چنین کاری را داریم. برای مثال، بازی Stray در روز اول به پلی استیشن پلاس راه یافت. در این مواقع، ما حتما این کار [عرضه بازی‌ها از روز اول در پلی استیشن پلاس] را انجام می‌دهیم.

البته، ممکن است که رویکرد سونی در این زمینه دائمی نباشد و آن‌ها در آینده مجبور به تغییر سیاست‌های خود شوند. نیک مگوایر در این خصوص می‌گوید:

ما به طور دائم در حال بررسی این موضوع هستیم که استراتژی درستی را برای آینده خود اتخاذ کنیم. در حال حاضر توضیح بیشتری برای ارائه نداریم، اما ما همواره به تاثیرگذاری سرویس پلی استیشن پلاس در رشد پلی استیشن فکر می‌کنیم.

این اولین باری نیست که سونی به عدم انتشار بازی های انحصاری خود از روز اول در پلی استیشن پلاس تاکید می‌کند. جیم رایان، مدیر بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی، پیش‌تر نیز گفته بود که این کمپانی قصد انجام چنین کاری ندارد؛ چرا که عرضه بازی‌ها از روز اول در پلی استیشن پلاس به کیفیت آن‌ها لطمه زیادی وارد می‌کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا