#مهسا_امینی

سازندگان Until Dawn به شرکت نوردیسک گیمز ملحق شدند

پیش به سوی آینده بهتر

استودیو سوپرمسیو گیمز Until Dawn

شرکت نوردیسک گیمز (Nordisk Games) در نهایت تمام سهام استودیو مشهور سوپرمسیو گیمز (Supermassive Games)، سازنده بازی Until Dawn، را خریداری کرد.

سوپرمسیو گیمز یکی از بهترین و پرطرفدارترین استودیوهای بازی‌سازی در بریتانیا است که در سال ۲۰۱۵ میلادی با ساخت و انتشار بازی تحسین‌شده‌ Until Dawn حسابی در میان بازیکنان محبوب شد و در ادامه با توسعه‌ سری The Dark Pictures نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. مهارت و حرفه اصلی این استودیو، ساخت بازی‌های ترسناک بوده که به لطف اعضای باتجربه‌ خود تاکنون عناوین متعدد و مهیجی را روانه بازار کرده است.

اگر خاطرتان باشد، سال گذشته میلادی بود که کمپانی نوردیسک گیمز، یکی از زیرمجموعه‌های شرکت فیلم‌سازی نوردیسک، چیزی در حدود ۳۰.۷ درصد از سهام استودیو سوپرمسیو گیمز را خریداری کرد. حال، به نظر می‌رسد که این همکاری ادامه دار بوده و بعد از گذشت یک سال از سرمایه‌گذاری اولیه، اکنون شرکت مزبور با تنظیم قرارداد جدید، مالکیت تمام و کمال سوپرمسیو و تمامی بازی‌های آن را به دست آورده است.

یت ساموئلز، مدیرعامل و موسس سوپرمسیو، در رابطه با همکاری و توافق با نوردیسک گیمز اعلام کرد که این اقدام تاثیر به‌سزایی در رشد و شکوفایی هرچه بیشتر استودیو سوپرمسیو می‌گذارد. او معتقد است که به لطف تصمیم‌ها و سیاست‌های مشترک میان اعضا و مدیران هر دو کمپانی، از این پس مسیر موفقیت برای آن‌ها هموار‌تر می‌شود و این استودیو در آینده روی ساخت عناوین بزرگ‌تر و جاه‌طلبانه‌تر فعالیت می‌کند.

یت ساموئلز در این زمینه می‌گوید:

تقریبا یک سال از سرمایه‌گذاری اولیه نوردیسک گیمز روی استودیو سوپرمسیو گیمز می‌گذرد. در طول این مدت، ما به این نتیجه رسیدیم که ارزش‌ها و باورهای مشترک زیادی میان ما و مایکل، مدیرعامل نوردیسک گیمز، و تیم باتجربه او وجود دارد و ما می‌توانیم همکاری بیشتری برای آینده داشته باشیم. به لطف همکاری تاثیرگذار سوپرمسیو با نوردیسک گیمز در طول یک سال گذشته، قبول پیشنهاد آن‌ها برای افزایش سرمایه‌گذاری تصمیم سخت و دشواری نبود.

مدیرعامل سوپرمسیو گیمز در ادامه افزود:

ما برنامه‌‌‌های زیاد و بلند‌پروازانه‌ای برای پیشرفت در آینده در نظر داریم و همکاری بیشتر میان سوپرمسیو و نوردیسگ گیمز روی رویکردمان تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. من از امنیت و اطمینانی که این سرمایه‌گذاری برای استودیو ما فراهم می‌کند، حسابی هیجان‌زده هستم و بدون شک دسترسی به مهارت‌ها و امکانات نوردیسک گیمز، ما را برای آینده بهتر آماده می‌کند.

مایکل ویدر، مدیرعامل نوردیسک گیمز، در پیامی خاطرنشان کرد که به دنبال این توافق بزرگ و تاریخی، پشتیبانی آن‌ها از استودیو سوپرمسیو گیمز افزایش می‌یابد. او در این زمینه توضیح می‌دهد:

با دنبال تصاحب کامل این استودیو، ما از این پس می‌توانیم پشتیبانی خود از اعضای سوپرمسیو گیمز را به طرز چشمگیری افزایش دهیم و مهم‌تر از آن، به همکاری فوق‌العاده‌ای که با یکدیگر داریم، ادامه دهیم.

ناگفته نماند که فارغ از سوپرمسیو گیمز، شرکت نوردیسک گیمز مالکیت مجموعه هولدینگ Avalanche Studios Group، سازنده سری بازی محبوب Just Cause، را نیز در اختیار خود دارد. به علاوه، این کمپانی در سال‌های اخیر نزدیک به ۴۰ درصد از سهام استودیو بازی‌سازی Mercury Steam، سازنده بازی Metroid Dread، را خریداری کرده است. در مجموع، نوردیسک گیمز زیرمجموعه نوردیسک فیلم قرار دارد که این کمپانی ساخت فیلم‌های مختلفی از جمله The Guilty و Queen of Hearts را در کارنامه خود دارد.

لازم به ذکر است که سوپرمسیو گیمز در سال ۲۰۰۸ میلادی تاسیس شد. این استودیو هم اکنون بالغ بر ۳۰۰ کارمند دارد که چند هفته پیش بازی جدید خود تحت عنوان The Quarry را با همکاری شرکت توکی گیمز برای پلتفرم‌های هدف منتشر کرد. این عنوان ترسناک در زمان انتشار به خاطر گیم‌پلی سینماتیک و داستان جذاب و چندگانه به خوبی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت و بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدها دریافت کرد. علاوه بر این، جدیدترین بازی از سری دارک پیکچرز به نام The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me قرار است در اواخر سال جاری میلادی برای کنسول‌های ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی منتشر شود.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با خرید استودیو سوپرمسیو گیمز توسط نوردیسک گیمز چیست؟ به نظر شما، آیا به دنبال این توافق مهم، استودیوی مزبور در آینده به ساخت بازی‌های جاه‌طلبانه و بزرگ روی می‌آورد؟ شما چه انتظارهایی از پروژه‌های بعدی سوپرمسیو دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا