#مهسا_امینی

منتظر عرضه‌ی مدل جدید نینتندو سوییچ در سال 2020 نباشید

نینتندو هیچ برنامه‌ای برای ارتقای کنسول خود ندارد!

مدل جدید نینتندو سوییچ

رئیس ارشد نینتندو چندی پیش در جلسه‌ی ارائه گزارش مالی اخیر این شرکت رسما اعلام کرد که نینتندو هیچ برنامه‌ای برای عرضه‌ی مدل جدید نینتندو سوییچ در سال 2020 ندارد و در حال حاضر خبری از کنسول فرضی «سوییچ پرو» نیست!

از آنجا که با پایان سال جاری میلادی، پرونده‌ی نسل هشتم کنسول‌های بازی نیز بسته می‌شود و دو کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 با تمام فراز و نشیب‌ها جای خود را به کنسول‌های نسل بعدی یعنی ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 می‌دهند، در این میان شایعه‌ها و گمانه‌زنی‌های زیادی هم پیرامون کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ به گوش می‌رسد که ظاهرا این دستگاه با شروع نسل نهم دستخوش تغییراتی شده و مدل به‌روزتر و قدرتمند‌تر آن تحت عنوان Switch Pro روانه بازار خواهد شد. با توجه به اینکه سوییچ یکی از طلایی‌ترین و پرافتخارترین دوران شرکت نینتندو را رقم زده و از طرفی، سال گذشته شاهد عرضه‌ی مدل کوچک‌تر، ضعیف‌تر و ارزان‌تر این کنسول به نام Nintendo Switch Lite بودیم، انتشار چنین گزارش‌هایی چندان هم عجیب و دور از ذهن نیست.

با این حال، در پی تشدید این گمانه‌زنی‌ها، سرانجام شونتارو فوروکاوا (Shuntaro Furukawa)، رئیس ارشد نینتندو، در جریان تازه‌ترین جلسه‌ی ارائه گزارش مالی این شرکت با تکذیب تمامی این شایعه‌ها، رسما اعلام کرد که نینتندو هیچ برنامه‌ای برای عرضه‌ی مدل جدید نینتندو سوییچ در سال 2020 میلادی ندارد. او در این نشست خبری علی‌رغم اینکه به اهمیت بالای توسعه‌ی سیستم‌های پایه‌ی سوییچ اشاره کرد و به نوعی ارتقای سخت‌افزاری این کنسول را موضوع مهمی دانست، از تمامی هواداران خواست که در جریان سال جاری میلادی منتظر عرضه‌ی مدل جدید نینتندو سوییچ نباشند.

شونتارو فوروکاوا در این‌باره توضیح می‌دهد:

با توجه به نینتندو سوییچ، ما بر این باور هستیم که تداوم افزایش جذابیت هر دو سیستم نینتندو سوییچ و توسعه‌ی پایه‌ی هر دو دستگاه موضوع بسیار مهمی است. با این حال، لطفا توجه داشته باشید که ما هیچ برنامه‌ای برای ساخت و عرضه‌ی مدل جدید نینتندو سوییچ در طول سال 2020 میلادی را نداریم.

بر این اساس، هرچند که عرضه‌ی مدل‌های جدید کنسول‌های نینتندو در طول چند سال اخیر همواره نتایج مطلوبی را برای این شرکت ژاپنی به همراه داشته، اما ظاهرا روند رو به رشد فروش سوییچ به این زودی‌ها به آخر خط نمی‌رسد و شاید هم عرضه‌ی ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 تاثیر منفی زیادی روی فروش آن نگذارد. به همین خاطر، همچنان خبری از نسخه‌ی سنگین‌تر، قدرتمندتر، بزرگ‌تر سوییچ یا همان کنسول فرضی سوییچ پرو نیست!

در طرف دیگر، شرکت نینتندو گزارش جدیدی از تعداد کاربران سرویس نینتندو سوییچ آنلاین به اشتراک گذاشته که بر اساس آن، به نظر می‌رسد که این سرویس اشتراکی در حال حاضر بالغ بر 15 میلیون بازیکن دارد. این در حالی است که مشترکین این سرویس در پایان سال 2018 میلادی برابر با هشت میلیون نفر اعلام شده بود که حال گویا جامعه‌ی آن در طول یک سال اخیر تقریبا دو برابر شده و این موضوع یک دستاورد عالی برای نینتندو به شمار می‌رود. نکته جالب اینجا است که تازه‌ترین گزارش رسمی منتشر شده از سوی نینتندو نشان می‌دهد که فروش کنسول هیبریدی سوییچ از زمان عرضه تا به امروز به 52 میلیون دستگاه رسیده که با احتساب این آمار، می‌توان ادعا کرد تقریبا یک سوم از دارندگان این پلتفرم در سرویس نینتندو سوییچ آنلاین عضو هستند.

افزون بر این‌ها، چند روز پیش بود که موسسه آماری سنسور تاور (Sensor Tower) آمار و ارقام جدید و صدالبته جالبی از میزان فروش بازی‌های موبایل نینتندو منتشر کرد. بر اساس گفته‌های این گروه تحلیل‌گر، درآمد بازی‌های موبایل این شرکت ژاپنی چندی پیش از مرز یک میلیارد دلار عبور کرده و اثر Fire Emblem Heroes با درآمد 656 میلیون دلاری، به تنهایی 61 درصد از این درآمد را به خود اختصاص داده است. البته، پردرآمدترین بازی به معنی پرطرفدارترین بازی نیست و اثر Super Mario Run که تا به امروز بیش از 244 میلیون بار از طریق فروشگاه‌های رسمی دانلود شده، لقب محبوب‌ترین اثر موبایل شرکت نینتندو را از آن خود کرده است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با عدم عرضه‌ی مدل جدید نینتندو سوییچ در ادامه سال جاری میلادی چیست؟ با توجه به ورود کنسول‌های نسل نهم ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 به صنعت بازی‌های ویدیویی، به نظر شما آیا کنسول نسبتا قدیمی سوییچ قادر به رقابت با این دو سیستم خواهد بود؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا