#مهسا_امینی

فعلا خبری از ساخت بازی Halo Wars 3 نیست

منتظر انتشار محتویات جدید برای هیلو وارز 2 هم نباشید!

بازی Halo Wars 3

بر اساس تازه‌ترین بیانیه‌های 343 اینداستریز، این استودیوی نامدار در حال حاضر تمام تمرکز خود را روی توسعه‌ی بازی هیلو اینفینیت قرار داده و هیچ برنامه‌ای برای ساخت بازی Halo Wars 3 ندارد. از طرفی، به نظر می‌رسد تیم سازنده دیگر محتویات جدیدی برای هیلو وارز 2 منتشر نمی‌کند.

محبوبیت و موفقیت سری هیلو بر هیچکس پوشیده و پنهان نیست. فرنچایز انحصاری ردموندی‌ها که تا به امروز نسخه‌های مختلفی از آن راهی بازار شده و به لطف گیم‌پلی مهیج و داستان درگیرکننده، در حال حاضر هواداران بی‌شماری در اقصی نقاط جهان دارد. در خلال انتشار نسخه‌های مختلف از این مجموعه، در سال ۲۰۰۹ میلادی بود که استودیوی 343 اینداستریز با همکاری مایکروسافت و کریتیو اسمبلی (Creative Assembly)، سازنده توتال وارز، برای نخستین بار از بازی استراتژیک همزمان هیلو به نام Halo War پرده برداشت. این بازی با وجود عیب و ایرادهایی که داشت، به لطف سبک استراتژی تا حدودی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت و در سال ۲۰۱۷ میلادی، شاهد انتشار دنباله‌ی آن روی ایکس‌باکس وان و رایانه‌ی شخصی بودیم.

حال که چیزی بیش از چهار سال از عرضه‌ی جدیدترین بازی هیلو وارز می‌گذرد و از طرفی نیز با ورود ایکس‌باکس سری ایکس | اس به بازار، نسل جدیدی در صنعت بازی‌های ویدیویی آغاز شده، تقریبا می‌توان که اغلب هواداران مجموعه منتظر رونمایی از Halo Wars 3 و انتشار آن هستند. با این حال، به نظر می‌رسد که فعلا خبری از این بازی نیست و استودیوی 343 اینداستریز برنامه‌ای برای توسعه‌ی این سری استراتژی ندارد.

به بیان دقیق‌تر، چندی پیش آقای جان جونیزک (John Junyszek)، مدیر بخش ارتباطات استودیوی 343 اینداستریز، در پیامی برای شفاف‌سازی آینده‌ی هیلو وارز رسما اعلام کرد که در حال حاضر تمامی اعضای استودیو روی ساخت بازی‌های مستر چیف متمرکز شده‌اند و فعلا برنامه‌ای برای توسعه‌ی دنباله‌ی Halo Wars وجود ندارد. از طرفی، او اعلام کرد که اگرچه سازندگان همچنان به پشتیبانی از بازی هیلو وارز 2 ادامه می‌دهند تا همه چیز مطابق برنامه و انتظار عمل کند، اما از این پس دیگر هیچ به‌روزرسانی و محتویات جدیدی برای این عنوان نیز منتشر نخواهد شد.

آقای جان جونیزک در این خصوص توضیح می‌دهد:

343 اینداستریز در حال حاضر برنامه‌ای برای ساخت و انتشار به‌روزرسانی و محتویات جدید برای بازی Halo Wars 2 ندارد. همچنین، این استودیو فعلا روی ساخت دنباله‌ی مجموعه کار نمی‌کند. همچنین ساخت دنباله‌ای برای آن ندارد. با این حال، نظارت ما از بازی به پایان نرسیده و تیم توسعه‌دهنده با تداوم پشتیبانی، مطمئن خواهد بود که همه چیز مطابق انتظار عمل می‌کند.

در ادامه، او با تاکید بیشتر روی کلمه‌ی «در حال حاضر»، خطاب به هواداران اعلام کرد که کار 343 اینداستریز با سری استراتژی هیلو وارز به پایان نرسیده و این استودیو فعلا برنامه‌ای برای توسعه‌ی مجموعه ندارد. او با ذکر مثالی، اظهار داشت که ممکن است شرایط در آینده به کلی تغییر کند و ساخت نسخه‌ی سوم بازی نیز در دستور کار قرار گیرد. جان جونیزک در این باره می‌گوید:

من از کلمه‌ی «در حال حاضر» استفاده کردم چرا که این حقیقت ماجرا است. از امروز تیم توسعه‌دهنده برنامه‌ای برای عرضه‌ی به‌روزرسانی و محتویات جدید برای بازی Halo Wars 2 ندارد و جدا از این، ما روی ساخت نسخه‌ی بعدی مجموعه هیلو وارز کار نمی‌کنیم. با این حال، همه چیز قطعی نیست و من از کلمه‌ی «هرگز» استفاده نمی‌کنم، چرا که ممکن است در آینده برنامه‌ی ما به کلی تغییر کند. شاید اگر روزی به من گفته می‌شد که تمامی بازی‌های Master Chief Collection از طریق شبکه‌ی استیم روی پلتفرم رایانه‌ی شخصی عرضه خواهد شد و بازی Halo 3 به مدت چهارده سال پشتیبانی و به‌روزرسانی می‌شود، هرگز این‌ها را باور نمی‌کردم. ما می‎دانیم که انتظار مداوم برای بسیاری از افراد و هواداران ما سخت و خسته‌کننده است، به همین خاطر امیدوار هستم که توضیحات من به خوبی این موضوع را برای همه شفاف و روشن کرده است.

بازی Halo Wars 3

جان جونیزک مدعی است که عدم ساخت دنباله‌ی هیلو وارز و یا عدم انتشار محتویات جدید برای نسخه‌ی دوم این سری به معنی کمبود ایده و نوآوری در 343 اینداستریز  نیست، بلکه این استودیو در بازی هیلو اینفینیت به یک سری نوآوری و خلاقیت‌ها متعهده شده که در حال حاضر تمام تمرکز خود را برای تحقق این وعده‌ها و توسعه‌ی بازی مذکور قرار داده است. به همین خاطر، ظاهرا تیم سازنده قصد ندارد بخشی از وقت خود را صرف سری هیلو وارز و ساخت محتویات جدید برای این مجموعه کند.

مدیر بخش ارتباطات استودیوی 343 اینداستریز در این زمینه می‌گوید:

این که ما روی ساخت بازی Halo Wars 3 کار نمی‌کنیم و یا دیگر خبری از به‌روزرسانی و محتویات جدید برای نسخه‌ی دوم مجموعه نیست، به محدودیت‌های منابع، زمان و تمرکز استودیو مربوط می‌شود. تیم سازنده سری هیلو هیچ مشکل و کمبودی از نظر ایده و پشتیبانی مداوم از سری هیلو ندارد. اغلب اعضای ما در استودیوی 343 اینداستریز تمام تمرکز خود را روی ساخت و توسعه‌ی هیلو اینفینیت قرار داده‌اند. با توجه به نوآوری‌های تاثیرگذاری که پیش‌تر این استودیو به آن‌ها متعهد شده و وعده‌هایی که به هواداران خود داده‌ایم، متاسفانه قادر نیستیم که وقت و تمرکز خود را به انتشار به‌روزرسانی و محتویات جدید برای سری هیلو وارز اختصاص دهیم.

در آخر، جان جونیزک ضمن قدردانی از تمامی هواداران هیلو وارز به خاطر حمایت‌ها و اشاره به انتشار هیلو اینفینیت در پاییز سال جاری میلادی، اعلام کرد که هیلو وارز دنیای هیلو را گسترش داده و با معرفی شخصیت‌ها و روایت داستان جذاب، تاثیر مثبتی در آینده‌ی کلی Halo گذاشته است. او در این خصوص توضیح می‌دهد:

Halo Wars 2 جهان هیلو را گسترش داد، شخصیت‌ها و تجربه‌های زیادی را برای ما معرفی کرد و با سبک هنری و کلاسیک خود و همچنین معرفی The Banished، آینده‌ی مجموعه را الهام بخشید. بار دیگر از تمامی هواداران و بازیکنان سری Halo Wars تشکر می‌کنم. ما مشتاقانه منتظر هستیم که در پاییز پیش‌رو بازی جدید مجموعه یعنی هیلو اینفینیت را منتشر کنیم.

گفتنی است که بازی استراتژیک هیلو وارز 2 در حال حاضر روی دو پلتفرم ایکس‌باکس وان و رایانه‌ی شخصی در دسترس قرار دارد. به لطف پشتیبانی کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس | اس از عناوین نسل‌های گذشته، علاقه‌مندان می‌توانند این عنوان را روی پلتفرم‌های نسل نهم خود نیز تجربه کنند. همچنین، این عنوان مشابه بسیاری از عناوین انحصاری ردموندی‌ها، از قابلیت Play Anywhere پشتیبانی می‌کند؛ به طوری که با خرید دیجیتالی هر کدام یک از نسخه‌های ایکس‌باکس وان یا ویندوز، نسخه دیگر را به صورت رایگان دریافت می‌کنید.

در این میان، لازم به ذکر است که بازی Halo Infinite به عنوان جدیدترین اثر از سری پرطرفدار هیلو، در حال حاضر مراحل ساخت و توسعه‌ی خود را در استودیوی 343 اینداستریز طی می‌کند. این عنوان مورد انتظار در ابتدا برای عرضه در اواخر سال گذشته میلادی برنامه ریزی شده بود. با این حال، انتشار بازی به خاطر مشکلاتی که گریبان‌گیر تیم سازنده شد، به سال جاری میلادی موکول شده و طبق آخرین بیانیه‌ی تیم سازنده، بازی در فصل پاییز سال ۲۰۲۱ میلادی برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس | سری اس همچنین پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. علاوه بر این، ردموندی‌ها وعده دادند که پیش از عرضه‌ی نسخه‌ی نهایی، نسخه‌ی بتا و آزمایشی بازی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. متاسفانه هنوز جزئیاتی از این نسخه در دسترس نیست و زمان انتشار آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

در پایان این خبر، بد نیست اشاره کنم که اگر بی‌صبرانه منتظر انتشار هیلو اینفینیت هستید و یا اطلاعات چندان زیادی در خصوص بازی ندارید، پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ی «یک بازی برای یک نسل | هرآنچه درباره بازی Halo Infinite می‌دانیم» در رسانه سرگرمی را مطالعه کنید. در این مقاله به تمامی اتفاقات رخ داده در فرآیند ساخت بازی اشاره شده و اطلاعات زیادی درباره‌ی بخش داستانی تک‌نفره و چندنفره‌ی آنلاین بازی ارائه شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا