فروش بیشتر نینتندو سوییچ نسبت به مجموع PS5 و Xbox Series X/S در سه ماهه ابتدایی ۲۰۲۱

نینتندو سوییچ مبارز نسل هشت در نسل نهم

فروش بیشتر سوییچ نسبت به پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس

کمبود قطعات و مدیریت ضعیف مایکروسافت و سونی در نسل نهم، باعث پیش‌روی کنسول نسل هشتمی سوییچ و فروش بیشتر آن نسبت به تکنولوژی غول‌های بازی سازی جهان شده است.

با وجود کمبود بیش از اندازه کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت، پیشی گرفتن کنسولی مانند نینتندو سوییچ دور از انتظار نبوده و نینتندو نیز با تدابیر و پشتیبانی همیشگی از این کنسول توانست فروشی بیش از مجموع فروش پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس را در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۱ تجربه کند. طبق گزارش اخیر وبسایت Ampere Analysis، نینتندو توانسته ۵.۸۶ میلیون نسخه از کنسول سوییچ را در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۱ به‌فروش برساند که رشدی ۱۲ درصدی نسبت به‌همین دوره طی سال ۲۰۲۰ را به‌خود دیده است.

درسمت سونی و مایکروسافت، ایکس باکس سری ایکس/سری اس روی هم رفته تنها ۱.۳۱ میلیون نسخه را طی این دوره به‌فروش رسانده است. رقیب همیشگی مایکروسافت در بخش بازی‌های ویدیویی یعنی سونی، با فروش ۲.۸۳ میلیون نسخه فروشی بیش از دوبرابر نسبت به ایکس باکس را تجربه کرده که بااین اوصاف رده‌ای پایین‌تر نسبت به نینتندو سوییچ در فروش‌ کنسول‌های بازی طی سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۱ را به‌خود اختصاص داده است. البته این واقعیت که مردم درنتیجه کمبود کنسول‌ها قادر به خرید آن‌ها نیستند، بیشترین تاثیر در فروش کم این کنسول‌ها را داشته است.

هردو شرکت به‌طرز فاجعه آمیزی از کمبود قطعات نیمه رسانا رنج برده که به‌گفته شرکت‌های تحت نظر آن‌ها قسمت بزرگی از این کمبود به‌دلیل همه گیری ویروس کووید ۱۹ در دو سال اخیر بوده و زمان دردسترس قرارگیری آن‌ها نیز مشخص نیست. به‌گفته خبرگزاری‌ها، دیگر مشکل کمبود این کنسول‌ها رویه تراش دادن قطعات مختلف این غول‌های نسل جدید است. مدیرعامل شرکت Foxconn یعنی آقای یانگ لیو (Young Liu) گمان دارد کمبود قطعات تا اواسط سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت. سونی نیز اشاره داشته که سال ۲۰۲۱ قادر به راضی نگه داشتن مشتریان و عرضه پلی استیشن ۵ به‌میزان تقاضا نخواهد بود. به این نکته نیز باید اشاره داشت که تنها سونی و مایکروسافت از کمبود قطعات رنج نبرده و نینتندو نیز اعلام کرده کمبود قطعات به تعداد نینتندو سوییچ‌های تولید شده نیز ضربه زده است. بااین حال نمی‌توان از فروش خوب و مدیریت نینتندو چشم پوشی کرد.

شکی نیست که کمبود این قطعات نه‌تنها از عطش مردم برای خرید این کنسول‌ها کم نکرده، بلکه می‌تواند باعث فروشی بیش از انتظار در زمان عرضه انبوه این کنسول‌ها به بازار شود. بااین حال طی این دوران نینتندو توانسته جایگاهی مناسب برای خود دست‌وپا کند و از بزرگان تکنولوژی سبقت بگیرد. شما فکر می‌کنید نینتندو به روند خود ادامه خواهد داد یا با عرضه انبوه کنسول‌های سونی و مایکروسافت نینتندو ازنو با فروش کمتر مواجه خواهد شد؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا