میزان فروش نینتندو سوییچ به مرز ۸۰ میلیون دستگاه رسیده است

عملکرد بسیار خوب Animal Crossing: New Horizons ادامه دارد

میزان فروش نینتندو سوییچ

با توجه به گزارش مالی نینتندو برای سه ماهه‌ی پایانی ۲۰۲۰، میزان فروش نینتندو سوییچ به مرز ۸۰ میلیون دستگاه نزدیک شده است.

در شرایطی که حدودا یک ماه از اتمام ۲۰۲۰ می‌گذرد، نینتندو گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی پایانی این سال را به صورت عمومی منتشر کرد. بر این اساس، نینتندو سوییچ در بازه‌ی زمانی مزبور بیش از ۱۱ میلیون و ۹۷۰ هزار دستگاه فروخت تا مجموع فروشش به رقم ۷۹ میلیون و ۸۷۰ هزار دستگاه برسد. برای مقایسه می‌توان به نینتندو 3DS اشاره کرد که طی عمر ۹ ساله‌ی خود فروشی معادل ۷۵ میلیون و ۹۴۰ هزار دستگاه را به ثبت رساند. سامورایی‌ها در ادامه‌ی گزارش اخیر خود اعلام کردند درآمد حاصل از فروش سخت‌افزار نسبت به مدت زمان مشابه پارسال ۷.۱ درصد رشد داشته است.

در نتیجه‌ی رشد در میزان فروش سخت‌افزار، نینتندو پیش‌بینی‌های خود را تغییر داد و حالا انتظار دارد میزان فروش نینتندو سوییچ در بازه‌ی زمانی آوریل ۲۰۲۰ الی مارس سال ۲۰۲۱ (مصادف با ۱۳ فروردین سال ۱۳۹۹ الی ۱۱ فروردین سال ۱۴۰۰) معادل ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه باشد. پیش از این، کارشناسان شرکت رقم ۲۴ میلیون دستگاه را پیش‌بینی کرده بودند. افزایش حدودا سه میلیون دستگاهی میزان فروش احتمالا چندان دور از دسترس نیست؛ زیرا طی ماه‌های آتی شاهد عرضه‌‎ی دو بازی Bravely Default 2  و Super Mario 3D World + Bowser’s Fury خواهیم بود که در لیست انتظار بسیاری از کاربران قرار داشته و انتشارشان می‌تواند افراد بیشتری را به سمت خرید تازه‌ترین کنسول نینتندو سوق دهد.

گزارش مالی و اخیر نینتندو تنها به سخت‌افزار اختصاص نداشت و شامل آمارهای مرتبط با نرم‌افزار هم می‌شود. با توجه به متن، Animal Crossing: New Horizons در سه ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۲۰ موفق شد ۵ میلیون و ۱۴۰ هزار نسخه بفروشد تا مجموع فروشش ۳۱ میلیون و  ۱۸۰ هزار نسخه شود. این عنوان نخستین بار در مارس سال گذشته‌ی میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. New Horizons در حال حاضر رتبه‌ی ۱۵ پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ صنعت ویدیو گیم را در اختیار دارد. نینتندوها همچنین آخرین آمار از عملکرد تجاری The Legend of Zelda: Breath of the Wild را به اشتراک گذاشت. این بازی همزمان با سوییچ به بازار آمده بود.

بر این اساس، جدیدترین بازی زلدا در سه‌ ماهه‌ی اخیر ۴ میلیون و ۴۰ هزار نسخه فروخت و مجموع فروشش را به رقم ۲۱ میلیون و ۴۵۰ هزار نسخه رساند. نینتندو آمارهای فروش چند بازی دیگر در این بازه‌ی زمانی را هم اعلام کرد که در ادامه قابل‌مشاهده است:

  • Paper Mario: The Origami King – سه میلیون و ۵۰ هزار نسخه
  • Mario Kart Live: Home Circuit – یک میلیون و ۸۰ هزار نسخه
  • Pikmin 3 Deluxe – یک میلیون و ۹۴۰ هزار نسخه
  • Mario Kart 8 Deluxe – هشت میلیون و ۶۴۰ هزار نسخه
  • Ring Fit Adventure – پنج میلیون و ۹۵۰ هزار نسخه

در انتها، لازم به ذکر است در سه ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۲۰ میلادی ۷۵ میلیون و ۸۵۰ هزار نسخه از بازی‌های نینتندو به فروش رسید. این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۴۳ درصد رشد داشته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا