#مهسا_امینی

نینتندو سوییچ جدید سال آینده‌ی میلادی از راه می‌رسد

ظاهرا گزارش‌ها بی‌راه نمی‌گفتند

نینتندو سوییچ جدید

طبق گزارشی که ساعاتی قبل روی خروجی وب سایت Bloomberg قرار گرفت، نینتندو سوییچ جدید سال آینده‌ی میلادی از راه خواهد رسید.

با نزدیک شدن به پایان نسل هشتم بازی‌های ویدیویی، مایکروسافت و سونی نسل جدید کنسول‌های خود را تحت عنوان ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 معرفی کرده‌اند. تا به این لحظه از ظاهر و مشخصات سخت‌افزاری این دو کنسول رونمایی شده اما هنوز خبری از دیگر ویژگی‌ها مانند تغییرات رابط کاربری یا قیمت منتشر نشده است. همین هم شرایط مناسبی را برای انتشار گاه و بی‌گاه گزارش‌های غیر رسمی به وجود آورد. در حالی که تمامی نگاه‌ها به مایکروسافت و سونی دوخته شده، به نظر می‌رسد نینتندو بدون هیاهوی خاصی خودش را برای انتشار نینتندو سوییچ جدید آماده می‌کند.

با توجه به گزارشی که وب سایت Bloomberg به اشتراک گذاشته، شرکت نینتندو قصد دارد به رقابت با ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 برود. از همین رو، مشغول کار روی نینتندو سوییچ جدید است که مدل قوی‌تر به شمار می‎‌رود. نویسنده وارد جزئیات نشد و هیچ اشاره‌ای به قیمت یا مشخصات دقیق سخت افزار نکرد اما تاکید داشت این کنسول جدید از قدرت پردازشی بیشتری برخوردار بوده و می‌تواند بازی‌ها را با وضوح تصویر 4K اجرا کند. ظاهرا مدل جدید سوییچ در تاریخ نامشخصی از سال آینده‌ی میلادی به بازار خواهد بود. برنامه‌ریزی‌های نینتندو به همین مورد ختم نمی‌شود.

مدیران شرکت به خوبی می‌دانند عرضه‌ی کنسول جدید بدون انتشار بازی‌ای که بتواند قدرت سخت افزاری آن را نشان دهد، اقدام چندان موثری نخواهد بود. از همین رو، قصد دارند با همکاری استودیوهای داخلی و همچنین شرکت‌های ثرد پارتی عناوینی را مختص مدل جدید نینتندو سوییچ توسعه دهند. اینطور که به نظر می‌رسد، مدیران می‌خواهند این بازی‌ها نه فقط برای یک قشر خاص، بلکه برای تمامی کاربران مناسب باشند. در ضمن، نویسنده‌ی Bloomberg هیچ اشاره‌ای به نام منابع خود نکرد؛ زیرا آن‌ها خواسته بودند هویتشان فاش نشود.

اوایل سال گذشته‌ی میلادی بود که وب سایت The Wall Street Journal با انتشار یک گزارش مدعی شد نینتندو در حال حاضر روی دو مدل مختلف از نینتندو سوییچ کار می‌کند: مدل ارزان‌تر و مدل گران‌تر. مدل ارزان‌تر که کاربران غیرحرفه‌ای را هدف گرفته بود، نهایتا تحت عنوان «نینتندو سوییچ لایت» به بازار آمد. با این حال، خبری از مدل گران‌تر نشد. سکوت خبری نینتندو پیرامون مدل جدید این گمانه‌زنی را به وجود آورد که ساخت و عرضه‌ی آن لغو شده یا از همان ابتدا چنین برنامه‌ریزی‌ای وجود نداشته است؛ اینطور که به نظر می‌رسد، آن گمانه‌زنی‌ها اشتباه بوده‌اند.

Bloomberg تنها وب سایتی نیست که اخیرا به نینتندو سوییچ جدید اشاره کرده است. Economic Daily که یک روزنامه‌ی تایوانی است، چند روز پیش مطلب مشابهی را به اشتراک گذاشته بود. اینطور که به نظر می‌رسد، نینتندو با تعدادی از شرکت‌های فعال در حوزه‌ی تولید قطعات الکترونیکی صحبت کرده است. در انتها، تاکید می‌کنیم تمامی این موارد شایعه بوده و بهتر است تا انتشار یک بیانیه‌ی رسمی منتظر ماند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا