منتظر عرضه سخت افزار جدید نینتندو در سال ۲۰۲۳ نباشید

احتمال کاهش فروش سوییچ

سخت افزار جدید نینتندو

مدیر کل شرکت نینتندو ساعاتی پیش در پیامی رسما اعلام کرد که سخت افزار جدید نینتندو در سال مالی جاری عرضه نخواهد شد.

در حال حاضر بیش از شش سال از عرضه کنسول جدید نینتندو به نام سوییچ می‌گذرد؛ پلتفرمی که از همان ابتدا مورد استقبال بازیکن‌ها قرار گرفت و به سرعت به یکی از رقبای سرسخت پلی استیشن و ایکس باکس تبدیل شد؛ به طوری که مجموع فروش آن تا پایان ماه مارس امسال (اواسط فروردین ماه) به بیش از ۱۲۵.۶۲ میلیون دستگاه در سراسر جهان رسیده است.

در طول عمر شش ساله سوییچ، کنسول‌های نسل نهم ایکس باکس و پلی استیشن روانه بازار شدند. از این رو، بسیاری از هوادارها منتظر رونمایی نینتندو از سخت افزار جدید و عرضه کنسول بعدی خود هستند. با این حال، گویا امسال هم خبری از کنسول جدید نینتندو نخواهد بود.

به بیان دقیق‌تر، ساعاتی پیش جلسه ارائه گزارش مالی سه ماهه اخیر نینتندو با حضور جمعی از مدیران و سرمایه‌گذاران شرکت برگزار شد که در جریان این نشست، آقای شونتارو فوروکاوا، مدیر کل نینتندو، در پیامی اعلام کرد که این شرکت هیچ برنامه‌ای برای عرضه سخت افزار جدید خود در سال مالی ۲۰۲۳ – ۲۰۲۴ میلادی ندارد. بر این اساس، کنسول بعدی کمپانی نینتندو قبل از روز ۳۱ ماه مارس ۲۰۲۴ میلادی (۱۲ فروردین ماه سال ۱۴۰۳) عرضه نخواهد شد.

این در حالی است که طی ماه‌های اخیر گمانه‌زنی‌های متعددی درباره ساخت و عرضه کنسول جدید نینتندو در آینده به گوش رسیده است. در تازه‌ترین این گزارش‌ها، چند هفته پیش بود که بخش تحقیق و توسعه‌ شرکت نینتندو در اروپا با انتشار آگهی استخدام جدید، به نحوی به ساخت بازی‌های میان نسلی و توسعه عناوین برای سخت افزار نسل بعدی نینتندو اشاره کرده بود.

جدا از این گفته‌ها، شونتارو فوروکاوا در جلسه امروز خاطرنشان کرد که با توجه به گذشت شش سال از عرضه سوییچ، این کمپانی احتمال کاهش تقاضا و فروش سوییچ در سال مالی ۲۰۲۳ – ۲۰۲۴ میلادی را در نظر می‌گیرد. این کمپانی در نظر داشت که در طول سال مالی گذشته حدود ۲۱ میلیون کنسول سوییچ به فروش برساند که بعدها این مقدار را به ۱۸ میلیون دستگاه کاهش داد. حال، پیش‌بینی این شرکت از فروش سوییچ برای سال مالی جاری برابر با ۱۵ میلیون دستگاه اعلام شده است.

1 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا