1%
  • 0/10

داستان نسخه بعدی Mass Effect همه چیز را در این سری تغییر می‌دهد! اما چگونه؟

چه کسی مسیر شپرد قهرمان را ادامه خواهد داد؟

داستان نسخه بعدی Mass Effect همه چیز را در این سری تغییر می‌دهد! اما چگونه؟ ۰ ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی مس افکت پس از شکست در نسخه اندرومدا قصد دارد بار دیگر در دل طرفداران جا باز کند. اما داستان نسخه بعدی Mass Effect چه روندی را پیش گرفته و آیا می‌تواند با روندی تازه موفق ظاهر شود؟

در زمان انتشار این مطلب، هیچگونه اخبار رسمی درباره داستان و شخصیت اصلی نسخه بعدی سری بازی دوست داشتنی Mass Effect در دست نیست و ما نمی‌دانیم در چه سالی باید منتظر این بازی باشیم. آخرین اطلاعات منتشر شده از این بازی مورد انتظار در ماه نوامبر سال ۲۰۲۳ طی تریلری بسیار کوتاه، اما خیره کننده در اختیار ما قرار گرفت. همین تریلر کوتاه سبب خیزش شایعات و گمان‌های زیادی شد. طی تریلر به نمایش درآمده ما شاهد لوگوی معروف N7 بر لباس شخصیتی بودیم که به باور عموم ادامه دهنده راه فرمانده شپرد (Commander Shepard) خواهد بود.

موضوعی که ذهن بسیاری را به خود درگیر کرده اما، زمان رخ دادن داستان بازی Mass Effect 4 است. بسیاری از فعالان معتقد هستند که زمان داستان بازی Mass Effect 4 با فاصله‌ای نسبتا زیاد از سه گانه ابتدایی این سری بازی رخ خواهد داد!

پس از پایان سه گانه ابتدایی سری بازی مس افکت، حدس و گمان‌های زیادی درباره آینده این بازی شکل گرفت. تمام پایان‌های این سه گانه به قدری جنجالی و البته هر کدام به نوبه خود عالی بودند که تصور آینده‌ای جذاب برای آن‌ها از کمتر کسی بر خواهد آمد. با این وجود، توسعه دهندگان با انتشار تریلری در سال ۲۰۲۰ به ما گوش‌زد کردند که خط داستانی فرمانده شپرد به پایان نرسیده و داستان نسخه بعدی این بازی در همین خط داستانی رخ خواهد داد.

طی تریلر به نمایش درآمده در سال ۲۰۲۰، ما یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌های بازی یعنی دکتر لیارا تسونی (Liara T’Soni) را تماشا می‌کنیم که در کوهستانی پوشیده از برف، قطعه‌ای شکسته از ابزاری را یافته که شبیه به ابزار فرمانده شپرد است. یافتن این قطعه، لبخند لیارا و عبارت «مس افکت ادامه می‌یابد» به ما یادآور می‌شوند که تیم بایوور (BioWare) قصد سیر کردن دوباره خارج از خط داستانی اصلی را ندارد! تیزر دوم که در پایان سال ۲۰۲۳ به نمایش درآمد اما تلاش کرد هیچ اطلاعات خاصی در اختیار ما قرار ندهد و صرفا یادآور شود که این بازی در مسیر توسعه قرار دارد!

تغییر موضع احتمالی در Mass Effect 4

ما از آغاز اولین نسخه سری مس افکت تا پایان بازی Mass Effect: Andromeda در حال پیش بردن عملیاتی نظامی و تسلط بر سیاره یا بخشی از کهکشان هستیم. شپرد و یاران او برای قدرت مبارزه بسیار بالا و سربلندی در مبارزات سنگین و حیاتی در تمام کهکشان مشهور هستند. با این حال طبق اطلاعات انتشار یافته و البته حدس و گمان فعالان، شخصیت جدیدی که در تریلر دوم به نمایش درآمد چنین تاریخچه‌ای ندارد! با توجه به این موضوع و البته نحوه لباس پوشیدن شخصیت به نمایش درآمده در تریلر سال ۲۰۲۳، احتمال دوری از تم نظامی چهار نسخه ابتدایی و قدم گذاشتن در مسیری تازه در بازی Mass Effect 4 انتظار می‌رود!

از سوی دیگر، فرمانده شپرد در سه نسخه ابتدایی سربازی تمام عیار بود که قدرت فیزیکی و جنگ افروزی بسیار زیادی داشت و بخش‌های زیادی از دیگر کارهای خود را به لطف یاران با وفا پیش می‌برد، اما ظاهر شخصیت به نمایش درآمده در سال ۲۰۲۳، بیش از آنکه به سربازی جنگ افروز شبیه باشد، به جاسوسی ماهر و زبرجد شبیه است.

نحوه لباس پوشیدن این شخصیت مرموز بوده و پیستول کوچکی که در دست دارد ما را به یاد افراد زیرک تیم شپرد چون کاسومی (Kasumi) و ثین (Thane) می‌اندازد. در نتیجه، بسیاری باور دارند در حالی که چهار نسخه ابتدایی سری بازی مس افکت علاقه زیادی به مبارزات مستقیم و پر تنش داشتند، نسخه بعدی Mass Effect تمرکز زیادی بر سبک مخفی کاری و عملیات جاسوسی خواهد داشت که بدون شک مسیری به شدت متفاوت برای این سری بازی خواهد بود!

زمان رخ دادن داستان بازی Mass Effect 4

یکی از پایان‌های سه گانه مس افکت که منجر به ویرانی جهان شناخته شده شد، به عنوان پایان کانونی سه گانه مس افکت شناخته می‌شود. با توجه به وسعت این ویرانی، انتظار می‌رود بازسازی جهان سال‌های زیادی به طول بی‌انجامد. پس از چنین اتفاقات مهیبی در پایان بازی مس افکت ۳، منتقدین باور دارند که جهان برای سال‌های طولانی زندگی ابتدایی داشته و بازگشت به حالت پیشرفته زمان بر خواهد بود.

از سوی دیگر، تریلر به نمایش درآمده در سال ۲۰۲۳ نشان از جهانی پیشرفته دارد. در کنار آن، برخی قطعات هنری انتشار یافته در کنار تریلر شخصی از قوم گث (Geth) را نشان داده که به نظر تبدیل به موجودی خردمند شده است. همین موضوعات کافی بوده که ما گمان کنیم داستان بازی مس افکت ۴ با فاصله زیادی از مرگ فرمانده شپرد رخ خواهد داد!

از سوی دیگر، بسیاری با حضور لیارا تسونی در اولین تریلر نمایش داده شده به این باور رسیدند که داستان بازی بعدی مس افکت از لحاظ زمانی فاصله زیادی با نسخه سوم نخواهد داشت. اما زمانی که به عقب برگشته و نحوه زندگی قوم آساری (Asari) را در نظر می‌گیریم، متوجه می‌شویم که فاصله زمانی بسیار زیاد بین نسخه سوم و چهارم کاملا شدنی است.

قوم آساری که لیارا تسونی یکی از آن‌هاست، برای بیش از ۱۰۰۰ سال زندگی می‌کنند. در نتیجه لیارا ممکن است در تریلر سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰۰ سال پیرتر شده باشد، با این حال با توجه به طبیعت زندگی آن‌ها ما متوجه تغییرات ظاهری در او نشویم! در نتیجه انتظار می‌رود که داستان بازی مس افکت ۴ حداقل یک قرن پس از داستان بازی مس افکت ۳ رخ دهد.

بازی مس افکت ۴ بدون شک یکی از مورد انتظارترین بازی‌ها بوده و طبق اطلاعات تیم بایوور این مرتبه، مانند بازی اندرومدا ما را ناامید نخواهد کرد. نظر شما درباره داستان نسخه بعدی Mass Effect چیست؟ فکر می‌کنید این بازی چه الهاماتی از سه نسخه ابتدایی خواهد گرفت؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments