آیپد مینی بعدی نمایشگر ۸٫۷ اینچی OLED خواهد داشت

آیپد مینی نمایشگر OLED

اپل قصد دارد نسل بعدی آیپد مینی را که ارزان‌ترین سری از آیپدها محسوب می‌شود به نمایشگر ۸٫۷ اینچی با پنلی از جنس OLED مجهز کند.

اپل در نظر دارد تا طی سال‌های آتی از مک‌بوک‌ها و آیپدهای مختلف رونمایی کند. ETNews به تازگی اطلاعاتی را در رابطه با آیپد مینی منتشر کرده که ظاهرا قرار است از لحاظ نمایشگر در مقایسه با نسل قبل پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

پنلی که اپل برای آیپد مینی در نظر خواهد گرفت از نوع LTPS OLED خواهد بود که از نوع یک‌لایه بوده و در آیپد مینی نسل ۷ و آیپد ایر ۲۰۲۶ هم مورد استفاده قرار خواهد گرفت. آیپد مینی همچنین قرار است از لحاظ اندازه‌ی نمایشگر هم پیشرفت نامحسوسی داشته باشد؛ یعنی از ۸٫۳ به ۸٫۷ اینچ.

اپل در نظر دارد تا تولید پنل‌های OLED مخصوص آیپد را از سال ۲۰۲۴ و همزمان با عرضه‌ی آیپد پرو ۱۱ و ۱۳ اینچی آغاز کند. البته پنلی که برای آیپد پرو در نظر گرفته می‌شود با آیپد مینی و آیپد ایر متفاوت خواهد بود.

اینطور که از خبرها پیداست، در حالی که آیپد مینی و آیپد ایر به نمایشگر LTPS OLED مجهز خواهند شد، شرکت آمریکایی در نظر دارد سری آیپد پرو را به پنل LTPO OLED مجهز کند؛ همان پنلی که در آیفون‌ها نیز شاهد بکارگیری آن هستیم و از رفرش‌ریت متغیر از ۱ تا ۱۲۰ هرتز جهت صرفه‌جویی در مصرف باتری، برخوردار است.

بنابراین در سال ۲۰۲۴، خبری از آیپد مینی با نمایشگر OLED نخواهد بود و برای عرضه‌ی چنین محصولی باید حداقل ۲ سال دیگر هم منتظر بمانیم. البته برنامه‌های اپل ممکن است دچار تغییراتی شود و در نتیجه این تاریخ‌ها شاید در نهایت تغییر کنند. به همین خاطر باید حداقل تا عرضه‌ی آیپدهای پرو منتظر بمانیم تا بتوانیم اطلاعات کامل‌تری از آیپدهای دیگر کسب کنیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا