بیست و سومین اساسینز کرید در چه کشوری جریان دارد؟

پنج شایعه، پنج لوکیشن

بیست و سومین اساسینز کرید در چه کشوری جریان دارد؟ سورنا رضایی ۰ ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ اخبار بازی
بیست و سومین اساسینز کرید

طی هفته‌های گذشته شایعه‌های متعددی در فضای مجازی منتشر شده که هر کدام به لوکیشنی متفاوت برای بیست و سومین اساسینز کرید اشاره دارند.

پس از اینکه یوبیسافت نسبت به محبوبیت بالای اساسینز کرید در سراسر جهان به اطمینان کامل رسید، تصمیم گرفت فاصله‌ی زمانی بین نسخه‌های مختلف را کاهش دهد. این موضوع باعث شد تیم‌های توسعه زمان کافی برای کار روی ایده‌های نو نداشته و مجبور به تکرار مکررات شوند. با ادامه یافتن این روند، طرفداران سعی کردند از طریق شبکه‌های اجتماعی انتقاد خود را به گوش مدیران شرکت برسانند. نتیجه‌ی چنین اقدامی، اضافه شدن المان‌های نقش‌آفرینی بود که نخستین بار در Assassin’s Creed Origins مورد استفاده قرار گرفت. موفقیت‌های این بازی باعث شد ناشر فرانسوی به پیشروی در مسیری که انتخاب کرده بود ادامه دهد.

جدیدترین نسخه‌ی سری بازی‌های اساسینز کرید تحت عنوان Assassin’s Creed Valhalla در نوامبر سال گذشته‌ی میلادی و تقریبا همزمان با کنسول‌های نسل نهم وارد بازار شد. این بازی به واسطه‌ی داستان، گرافیک فنی، شخصیت‎‌ها، موسیقی متن، طراحی محیط و تاثیرگذاری متقابل فعالیت‌ها بر یکدیگر بازوخوردهای مثبتی را از سوی کارشناسان دریافت کرد. در حال حاضر مشخص نیست والهالا چقدر در سراسر جهان فروش داشته اما می‌دانیم این بازی در هفته‌ی نخست انتشار خود بیشتر از نسخه‌ی دیگر مجموعه‌ی اساسینز کرید فروخت. با در نظر گرفتن این مورد، جای تعجب ندارد که فرانسوی‌ها مشغول ساخت نسخه‌ی جدید باشند.

طی هفته‌های گذشته شایعه‌های مختلفی پیرامون بیست و سومین اساسینز کرید در فضای مجازی پیچیده است. اگرچه هر یک از این شایعه‌ها به لوکیشنی متفاوت اشاره دارند، وجه شباهتی بینشان دیده می‌شود. اکثر گزارش‌های غیررسمی مدعی هستند نسخه‌ی بعدی تا سال ۲۰۲۲ میلادی به بازار نخواهد آمد. افرادی که شایعه را منتشر کرده‌اند، برای اثبات خود دلیل یا مدرکی نیاورده‌اند. با این حال، ادعایشان منطقی به نظر می‌رسد زیرا همه‌گیری ویروس کرونا همچنان ادامه داشته و روند کاری شرکت‌ها هنوز به روال گذشته بازنگشته است.

nstav13، یکی از کاربران فروم Reddit است. او چندی پیش متوجه شد جان بیگورن (John Bigorgne) یکی از طراحان یوبیسافت تصاویری را در وب سایت ArtStation به اشتراک گذاشته که ظاهرا دو اساسین را در کشورهای شرقی نشان می‌دهد. به واسطه‌ی معماری ساختمان‌ها نمی‌توان تشخیص داد این طرح به ژاپن یا چین تعلق دارد. با این حال، nstav13 گفت یکی از اساسین‌ها دو شمشیر دائو همراه خود دارد که در گذشته، یکی از سلاح‌های بسیار محبوب در چین بوده است. با کنار هم قرار دادن این موارد، nstav13 گمان می‌کند بیست و سومین اساسینز کرید در چین جریان داشته باشد. البته نخستین باری نیست چنین ادعایی مطرح می‌شود.

چندی پیش یکی از کاربران فروم 4chan مدعی شد جدیدترین Assassin’s Creed در هند جریان داشته و داستانش حول محور یک پروتاگونیست مونث می‌چرخد. او همچنین گفت برخلاف دو نسخه‌ی پیشین فرنچایز خبری از امکان انتخاب جنسیت شخصیت اصلی نخواهد بود. افشاگر در ادامه نوشت نقشه‌ی بازی تمام شبه‌قاره‌ی هند از جمله بنگلادش و پاکستان را شامل می‌شود. این فرد هویت خود را فاش نکرد اما گفت از کارمندان یوبیسافت است. در همین حین، فردی دیگر در 4chan مدعی شد نسخه‌ی بعدی در فرانسه روایت شده و اتفاقات داستان همزمان با جنگ صد ساله رخ می‌دهند. در صورتی که اطلاعی ندارید، باید بگوییم جنگ صدساله بین انگلیس و فرانسه رخ داد و پس از جنگ‌های صلیبی، طولانی‌ترین جنگ تاریخ به شمار می‌رود.

منشا پنجمین و آخرین شایعه هم به 4chan مربوط می‌شود. چندی پیش یکی از کاربران این فروم گفت نسخه‌ی بعدی در ژاپن جریان داشته و تحت عنوان Assassin’s Creed Warrior شناخته می‌شود. داستان، یک شخصیت اصلی مونث داشته و اتفاقات هم در بازه‌ی زمانی۱۶۹۳ الی ۱۸۶۸ میلادی رخ می‌دهند. افشاگر همچنین گفت امکان انتخاب جنیست پروتاگونیست وجود نداشته و قصه با الهام از اسطوره‌شناسی سرزمین آفتاب تابان نوشته شده است. در نتیجه، کاربران حین ماموریت‌ها با موجودات افسانه‌ای و شیاطینی روبرو می‌شوند که به ژاپن تعلق دارند. در ضمن، فرد افشاگر مدعی شد مشابه سیستم Jomsviking در این بازی وجود داشته و به کاربر اجازه می‌دهد دیگر اساسین‌ها را استخدام کند.

در انتها، تاکید می‌کنیم تمامی این موارد شایعه بوده و بهتر است تا انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از سوی یوبیسافت منتظر بمانید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا