#مهسا_امینی

بروزرسانی جدید PS5 برای حل مشکل بازی‌های میان‌نسلی منتشر شد

بازی‌های میان‌نسلی با چه مشکلاتی روبرو بوده‌اند؟

آپدیت جدید پلی استیشن 5

به‌روزرسانی جدیدی برای کنسول نسل نهمی سونی منتشر شده است که مشکلات بازی‌های میان‌نسلی پلی استیشن 4 را در کنسول PS5 رفع می‌کند و به اجرای ‌آن‌ها بهبود می‌بخشد. با سایت سرگرمی همراه باشید.

تکنولوژی Backward Compatibility که قابلیت اجرای بازی‌های نسل‌های گذشته را فراهم می‌کند در کنسول‌های مایکروسافت یعنی ایکس باکس سری ایکس، اس و ایکس باکس وان از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار است و اجرای این تکنولوژی در کنسول ردموندی‌ها به خوبی انجام می‌شود، اما در سمت سونی مشکلاتی گریبان‌گیر این تکنولوژی در کنسول PS5 شده است؛ امروز هم به همین خاطر، سونی آپدیتی را برای رفع این مشکلات برای پلی استیشن 5 منتشر کرده است.

به نقل از توییت Tidux و به گزارش دوال شاکرز (Dualshockers) سونی در این بروزرسانی جدید ویژگی‌های مختلفی را برای رفع مشکلات بازی‌های میان‌نسلی در PS5 کار گذاشته است و دیگر خبر از اینکه نسخه‌ی پلی استیشن 4 را به جای نسخه‌ی ‌PS5 به شما تحویل بدهند نیست، چرا که در این بروزرسانی، شرکت سونی پاپ‌آپ (pop-up) کوچکی را آماده کرده که در هر اثری که در حال تجربه کردن هستید، نشان می‌دهد چه نسخه‌ای در حال اجرا است و با این نوتیفیکشن از شما سوال می‌پرسد که می‌خواهید نسخه‌ی PS4 اجرا شود یا PS5؟ در ظاهر این ویژگی، قابلیت جالبی را برای محصولات میان‌نسلی آماده کرده است.

پلی استیشن 5

برای مثال‌، زمانی که در حال تجربه‌ی بازی Assassin’s Creed Valhalla هستید، پیغامی به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید انتخاب کنید چه نسخه‌ای از این بازی در ادامه برای شما اجرا شود. این پاپ‌آپ در بروزرسانی جدید پلی استیشن 5 فقط برای بازی‌هایی نمایش داده می‌شود که آپدیت نسل بعدی رایگان دریافت کرده باشند، وگرنه در بروزرسانی‌های پولی باید هزینه‌ای برای دانلود پچ‌های گرافیکی پرداخت کنید تا نوتیفیکشن آن‌هم برای شما فعال شود.

برخلاف Xbox’s Smart Delivery مایکروسافت، سونی تا به حال نتوانسته سرویس خوبی را به کاربرانی که دنبال تجربه‌ی بازی‌های گذشته و میان‌نسلی هستند ارئه بدهد، ولی با این آپدیت باید دید که PS5 موفق می‌شود این مشکل را حل کند یا خیر. کنسول بازی پلی استیشن 5 در تاریخ 29 آبان در سراسر جهان، در دسترس قرار گرفته و هم‌اکنون قابل تهیه است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا