برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

فیلم سینمایی The New Mutants با فرنچایز مردان ایکس مرتبط خواهد بود

همان‌ چیزی که جاش بون به‌دنبالش بود

فیلم سینمایی The New Mutants با فرنچایز مردان ایکس مرتبط خواهد بود ۰ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ سینما و تلویزیون (کمیک) کپی لینک
فیلم سینمایی The New Mutants

جاش بون، کارگردان فیلم سینمایی The New Mutants، در یکی از مصاحبه‌های قدیمی خود ارتباط این اثر را با فرنچایز مردان ایکس تایید کرد.

فیلم سینمایی The New Mutants روند تولید پرفراز و نشیبی داشته است. این اثر قرار بود پیش از ادغام فاکس قرن بیستم و دیزنی به سینماها برود اما تاخیر در اکران باعث شد تا این اتفاق هرگز رخ ندهد. روند تاخیر در اکران پس از ورود دیزنی به بحث‌های مدیریتی ادامه پیدا کرد. در این میان، برخی از طرفداران این تئوری را مطرح کردند که The New Mutants قصد دارد تا ورود جهش‌یافتگان را به دنیای سینمایی مارول زمینه‌چینی کند. برخی دیگر هم چندان با این تئوری موافق نبوده‌ و اعتقاد داشتند جدیدترین ساخته‌ی جاش بون (Josh Boone) همان‌طور که انتظار می‌رفت با دیگر آثار مردان ایکس مرتبط است.

برای اینکه متوجه شویم کدام دسته از طرفداران حدس درستی زده‌اند، باید به یکی از مصاحبه‌های کارگردان The New Mutants رجوع کنیم. جاش بون در پاسخ به سوال یکی از خبرنگارانی که به سر صحنه‌ی فیلمبرداری آمده بود گفت اگرچه این فیلم سینمایی از لحاظ روایت یک اثر مستقل است اما با دیگر آثار ساخته شده بر اساس فرنچایز مردان ایکس ارتباط دارد:

اگرچه فیلم‌های مردان ایکس از یک سری جهات با هم تفاوت دارند اما مطمئن هستم در آینده به یکدیگر مرتبط خواهند شد. اگر بخواهید کودکان جهش‌ یافته از یک فیلم با درجه‌ی سنی «نامناسب برای افراد زیر ۱۳ سال» را در فیلم Deadpool استفاده کنید، نتیجه‌ی کار عجیب و غریب خواهد شد. بنابراین، دوست دارم ببینم این فیلم‌ها را چطور به هم مرتبط می‌کنند. همانطور که اشاره کردم، این فیلم‌ها تُن‌های متفاوتی دارند.

کارگردان فیلم سینمایی The New Mutants همچنین درباره‌ی چگونگی ارتباط این اثر با فرنچایز مردان ایکس صحبت کرد:

اگرچه اشاراتی وجود دارد و اتفاقاتی رخ می‌دهد که بخشی از یک مجموعه‌ی بزرگ‌تر [فرنچایز مردان ایکس] هستند اما شدیدا می‌خواستیم این فیلم از لحاظ تُن و زیبایی شناسی اثر متفاوتی در مقایسه با فیلم‌های قبلی باشد. این اثر بسیار واقع‌گرایانه و قابل‌ باور است، زیرا آن را در لوکیشنی واقعی فیلمبرداری کردیم. خیلی کم پیش می‌آید یک فیلم کمیک بوکی ساخته شود و پرده‌ی سبز به میزان کمی در روند ساخت آن مورد استفاده قرار بگیرد. با این حال، نمی‌خواستیم به یک فیلم مستقل شبیه باشد.

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، جاش بون این صحبت‌ها را در گذشته انجام داده است؛ زمانی که هنوز پای دیزنی و دنیای سینمایی مارول به ماجرا باز نشده بود. در نتیجه، این احتمال وجود دارد ضبط دوباره‌ی صحنه‌ها باعث شده باشد The New Mutants از فرنچایز مردان ایکس فاصله گرفته و با فیلم‌های مارول ارتباط داشته باشد اما این اتفاق بعید به‌نظر می‌رسد؛ زیرا بون در پست اخیر اینستاگرام خود اعلام کرده نسخه‌ی نهایی فیلم همان چیزی است که به‌دنبال ساختش بوده است. بنابراین، این فیلم سینمایی را همچنان می‌توان بخشی از فرنچایز مردان ایکس در نظر گرفت.

در پایان، لازم به ذکر است که فیلم ابرقهرمانی و ترسناک The New Mutants از تاریخ ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۳ آوریل ۲۰۲۰) اکران خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments