بازی جدید Battlefield در سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شود

سخنگوی شرکت EA رسما تایید کرد

بازی جدید Battlefield در سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شود حمید توحیدلو ۰ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
بازی جدید Battlefield

شرکت نامدار الکترونیک آرتز (Electronic Arts) چندی پیش طی پیامی ضمن اشاره به تداوم پشتیبانی از عناوین Battlefield V و Star Wars Battlefront II، رسما اعلام کرد که بازی جدید Battlefield برای عرضه در سال ۲۰۲۱ میلادی برنامه ریزی شده است.

بدون هیچ شک و تردیدی، سری بتلفیلد از جمله بهترین فرنچایزهای تیراندازی اول شخص تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که در طول سالیان سال، رقابت تنگاتنگی با مجموعه‌ی Call of Duty داشته و تا به امروز قدم به قدم این سری پیش آمده است. برخلاف شرکت اکتیویژن، استودیوی دایس (DICE) و الکترونیک آرتز تمایلی به انتشار سالانه‌ی بازی ندارند و در حال حاضر نزدیک به دو سال از عرضه‌ی جدیدترین بازی این فرنچایز به نام Battlefield V می‌گذرد. با این حال، به نظر می‌رسد که کم کم زمان ساخت نسخه‌ی بعدی مجموعه فرا رسیده و گویا استودیوی دایس از چندی پیش فرآیند توسعه‌ی این عنوان آغاز کرده است.

در همین راستا، چندی پیش آقای دنیس برانوال (Dennis Brännvall)، کارگردان خوش‌ذوق استودیوی دایس، در کنار انتشار آخرین به‌روزرسانی Star Wars Battlefront II و اشاره به آخرین محتوای گسترش‌دهنده‌ی بازی بتلفیلد V، اعلام کرد که بازی جدید Battlefield به صورت رسمی در سال ۲۰۲۱ میلادی راهی بازار خواهد شد. البته، شرکت الکترونیک آرتز هنوز از قسمت بعدی این مجموعه رونمایی نکرده و جزئیاتی در خصوص دوره‌ی زمانی داستان و همچنین نام این عنوان در دست نیست. با این حال، به نظر می‌رسد که بازی هم‌اکنون مراحل ساخت و توسعه‌ی خود را در استودیوی دایس طی می‌کند و به احتمال قوی، طی ماه‌های آتی اطلاعات بیشتری در این زمینه به اشتراک گذاشته خواهد شد.

به گفته‌ی او، امروز بیست و پنجمین به‌روزرسانی بازی Star Wars Battlefront II در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد که این آپدیت در واقع آخرین به‌روزرسان بازی محسوب خواهد شد. از طرفی، آپدیت بعدی بازی بتلفیلد 5 که برای عرضه در تابستان امسال برنامه ریزی شده نیز، آخرین بسته‌ی گسترش‌دهنده‌ی این اثر خواهد بود. البته، این‌ها به معنی قطع پشتیبانی استودیوی دایس از بازی‌ها نیست و مادامی که سرورها همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد، سازندگان همچنان به برگزاری رویدادها و ارائه‌ی چالش‌ها ادامه می‌دهند و صرفا از این پس محتوای جدیدی به این دو عنوان اضافه نخواهد شد.

شرکت الکترونیک آرتز در این خصوص می‌گوید:

تیم سازندگان بازی Battlefield V در استودیوی DICE هم‌اکنون در حال فعالیت روی آخرین به‌روزرسانی بازی هستند که این آپدیت در تابستان امسال به دست بازیکنان خواهد رسید. در حالی که دیدگاه و نقطه نظر این استودیو برای بازی Star Wars Battlefront II تکمیل شده و در پی انتشار بسته‌ی The Battle on Scarif، پشتیبانی و برنامه‌ی منظم عرضه‌ی به‌روزرسانی‌های بازی به پایان خواهد رسید، اما سرورها همچنان فعال باقی می‌مانند و تیم توسعه‌دهندگان همچنان به برگزاری رویدادها و ارائه‌ی چالش‌های درون بازی ادامه می‌دهد و این پشتیبانی به صورت مستمر خواهد بود. در سال‌های پیش رو، ما کماکان همراه جامعه‌ی بزرگ بازیکنان این دو بازی خواهیم بود.

بازی جدید Battlefield

در ادامه، دنیس برانوال رسما اشاره کرد که اعضای استودیوی دایس در یک دوره طولانی مدت تمام تمرکز خود را روی آینده‌ی سری بتلفیلد قرار داده‌اند و این عنوان طی سال آینده میلادی روانه بازار خواهد شد. در این بیانیه نوشته شده است:

برای یک مدت طولانی، استودیوی DICE روی بازی جدید Battlefield و آینده این مجموعه تمرکز کرده و این عنوان در سال ۲۰۲۱ میلادی به دست بازیکنان خواهد رسید!

بد نیست اشاره کنم که پیش‌تر استودیوی دایس اعلام کرده بود که هواداران تا پیش از سال ۲۰۲۲ میلادی میزبان بازی جدید Battlefield نخواهند بود. با این وجود، به نظر می‌رسد که تغییرات ایجاد شده در پست‌های مدیریتی باعث شده تا شرکت الکترونیک آرتز عرضه‌ی این عنوان مورد انتظار را کمی جلوتر بیاندازد. در هر حال، هنوز مشخص نیست که قسمت جدید این سری چه نام خواهد داشت و بازیکنان در کدام برهه از تاریخ به جنگ و مبارزه خواهند پرداخت.

به علاوه، هرچند که توسعه‌دهندگان هیچ اشاره‌ای به پلتفرم‌های مقصد بازی نکرده‌اند، اما ظاهرا این عنوان روی پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5 و رایانه‌های شخصی عرضه شود. از طرفی، انتشار بازی برای پلتفرم گوگل استادیا نیز دور از انتظار نیست.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با بازی جدید Battlefield چیست؟ شما چه انتظاراتی از نسخه‌ی بعدی این مجوعه پرطرفدار دارید؟ آیا بازی روایت‌گر جنگ‌های مدرن و امروزی خواهد بود و یا به دوره‌ی جنگ ویتنام سفر خواهیم کرد؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا