برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

تعداد بینندگان نتفلیکس در روزهای قرنطینه افزایش یافته است

مدیر محتوای این سرویس از تاثیرات مثبت و منفی ویروس کرونا می‌گوید

تعداد بینندگان نتفلیکس در روزهای قرنطینه افزایش یافته است ۰ ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
تعداد بینندگان نتفلیکس

تد سراندوس در مصاحبه‌ی اخیر خود به صحبت درباره‌ی جنبه‌های مثبت و منفی گسترش ویروس کرونا از جمله افزایش تعداد بینندگان نتفلیکس پرداخت.

پس از گسترش ویروس کرونا در اکثر کشورهای جهان و توصیه‌ی مقامات دولتی مبنی بر قرنطینه‌ی خانگی شهروندان، پیش‌بینی می‌شد تعداد بینندگان سرویس‌های استریم فیلم و سریال از جمله نتفلیکس افزایش چشم‌گیری داشته باشد. اینطور که به‌نظر می‌رسد، پیش‌بینی‌ها صحیح بوده و این اتفاق رخ داده است؛ تد سراندوس (Ted Sarandos) مدیر محتوای نتفلیکس اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت CNN انجام داد و از تاثیرات مثبت و منفی ویروس کویید-۱۹ بر تجارت این غول استریم گفت. او در بخش آغازین صحبت‌های خود به توقف روند تولید محصولات جدید اشاره کرد:

تمامی محصولات ما که در نقاط مختلف جهان در فاز فیلمبرداری بودند، اکنون متوقف شده‌اند. فکر می‌کنم این اتفاق در تاریخ بی‌سابقه باشد.

در نگاه اول، توقف تولید فیلم‌ها و سریال‌ها از جمله فصل جدید دو سریال The Witcher و Stranger Things می‌تواند به کمبود محتوا در آینده‌ی نزدیک منجر شود اما نباید چندان نگران این موضوع بود؛ زیرا مسئولان نتفلیکس به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنند که آثار جدید ماه‌ها قبل از پخش از لحاظ فنی کاملا آماده باشند. هر چند، ادامه داشتن این شرایط برای مدت طولانی می‌تواند تاثیرات منفی بر پخش محتوای تازه بگذارد.

مدیر محتوای نتفلیکس در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت روند ساخت تمام محصولات متوقف نشده و برخی همچنان ادامه دارند. تد سراندوس برای مثال به فصل جدید Big Mouth اشاره کرد؛ ظاهرا جلسات تیم نویسندگی و بازیگران در حال حاضر به صورت مجازی و از طریق اینترنت برگزار می‌شود:

بازیگران، نویسندگان و نمایندگان نتفلیکس که تعدادشان به ۴۰ نفر می‌رسد، جلسات مربوط به ساخت قسمت جدید را برگزار می‌کنند. بنابراین، دست‌اندرکاران در حال حاضر مشغول آماده‌سازی خودشان هستند تا وقتی شرایط به حالت آزادی بازگشت، روند ساخت را دوباره آغاز کنند.

تد سراندوس

شیوع ویروس کرونا و توقف روند ساخت سریال‌ها ضربه‌ی بزرگی را به افرادی زده که به صورت ساعتی دستمزد دریافت می‌کردند. البته تنها این افراد از لحاظ اقتصادی صدمه ندیدند و افراد دیگری هم روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند. مدیران نتفلیکس که از این موضوع باخبر بوده‌اند، مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار را برای کمک به این دسته از افراد در نظر گرفته‌اند. این غول استریم همچنین مشغول همکاری با رگولاتورهای اروپایی است تا کیفیت ویدیوها به‌صورت موقت کاهش یابد تا بدین ترتیب شبکه‌های اینترنتی و صد البته کاربران دچار مشکل نشوند.

تد سراندوس در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نقش نتفلیکس در سرگرم کردن مردم در روزهای قرنطینه اشاره کرد و گفت از اینکه سرویس آن‌ها باعث می‌شود ماندن در خانه برای مردم قابل‌تحمل‌تر شود افتخار می‌کند:

افتخار می‌کنیم که چنین تاثیرگذاری داریم. در حال حاضر سعی می‌کنیم تجربه‌ی ماندن در خانه را برای مردم تا حدودی قابل‌تحمل‌تر و لذت‌بخش‌تر کنیم. حتی به آن‌ها دلیلی برای دور هم جمع شدن یا موضوعی برای بحث و گفتگو می‌دهیم تا در حالی که از لحاظ فیزیکی در شرایط ایزوله هستند، از لحاظ روانی چنین احساسی نداشته باشند.

در این میان، بحث افزایش تعداد بینندگان نتفلیکس هم به میان آمد. تد سراندوس تنها به‌صورت کلی این موضوع را تایید کرد و وارد جزئیات نشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments