اشاره به Most Wanted در بخش داستانی بازی Need For Speed Unbound

بلک لیست بازگشته است!

بخش داستانی بازی Need For Speed Unbound

ماشین BMW M3 GTR در سری بازی‌های نید فور اسپید بسیار معروف است و خوشبختانه در بخش داستانی بازی Need For Speed Unbound قابل دریافت است، به علاوه اشاره خاصی که به ریزور (Razor) از عنوان Most Wanted می‌شود!

یکی از تاثیرگذارترین بازی‌های تاریخ عناوین سبک مسابقه‌ای در سال ۲۰۰۵ عرضه شد؛ بازی Need For Speed Most Wanted بدون شک برای طرفداران عناوین مسابقه‌ای یک تجربه خاطره‌انگیز و تکرارنشدنی است که سبک خاص و ویژگی‌هایی داشت که از زمان خود جلوتر بودند. با این وجود یکی از قابلیت‌های این عنوان، داشتن یک ماشین معروف بود که عملا در شناخته‌تر شدن این عنوان تاثیرگذار بود.

خودرو BMW M3 یکی از بهترین ماشین‌های ساخته شده از کمپانی آلمانی بی ام دبلیو بود که از سال ۱۹۸۶ ساخت سری آن شروع شد و مدل‌های مختلفی از آن تا سال ۲۰۲۱ هم طراحی و تولید شده‌اند. با این وجود یکی از نسخه‌های ویژه این سری که مخصوص مسابقات طراحی شده بود، BMW M3 GTR نام داشت که در سال ۲۰۰۱ برای اولین بار عرضه شد و یک نسخه پیشرفته از مدل E46 محسوب می‌شد. با این حال جالب است بدانید که تعداد بسیار محدودی از این خودرو تا به حال ساخته شده و عملا یک ماشین خاص است که در Need For Speed Most Wanted برای اولین بار از آن در یک بازی ویدیویی استفاده شد!

با این وجود Most Wanted تنها جایی نبود که این این خودرو را مشاهده کردیم، بلکه تقریبا در تمامی عناوین بعدی سری Need For Speed شاهد این خودرو بودیم و به نحوی به نماد نید فور اسپید تبدیل شد. طوری که هم‌اکنون در جدیدترین بازی از سری هم می‌توانید آن را به دست بیاروید و در گاراژ رایدلز رایدز (Rydells Rydes) قرار دهید!

گرفتن BMW M3 GTR در بخش داستانی بازی Need For Speed Unbound

در عنوان Unbound شما می‌توانید خودرو BMW M3 E46 را خریداری کنید و از همان ساعت‌های ابتدایی بازی ارتقا بدهید. با این وجود این ماشین با نسخه GTR فرق می‌کند و برای دریافت این ورژن خاص، دو راه پیش روی شما خواهد بود؛ اول اینکه عضو سرویس EA Play باشید و یکبار آنلاین وارد بازی شوید. دوم هم اینکه بخش داستانی را تا آخر ادامه دهید.

در واقع عضویت در سرویس پولی EA Play به شما این دسترسی را می‌دهد که به راحتی به این خودرو دسترسی داشته باشید، اما اگر خریداری کردن آن برای شما مقدور نیست، باید تا هفته چهارم در بخش داستانی Need For Speed Unbound صبر کنید و به مسابقه دادن ادامه دهید. با این حال نکته قابل توجه اینجاست که حتی اگر با نسخه EA Play هم این خودرو را گرفته باشید، به دلیل بالا بودن رتبه آن، باید کمی بازی کنید و مراحل را جلو ببرید تا قادر به استفاده از آن باشید.

اشاره به شخصیت منفی بازی Need For Speed Most Wanted در داستان Unbound

همچنین در نظر داشته باشید که برای گرفتن این خودرو در بخش داستانی، باید حتما مراحل فرعی که شخصیت‌های تس (Tess) و یز (Yaz) به شما می‌دهند را انجام بدهید. این ماموریت‌ها معمولا برای شب هستند و به شما موقعیت یک ماشین برای دزدیدن را می‌دهند. حال در میان این خودروها، در هفته چهارم یز به شما مشخصات یک خودرو به نام BMW M3 GTR را می‌دهد که متعلق به فردی است که خود را از گروه بلک لیست (Blacklist) معرفی کرده! موردی که در عنوان Most Wanted دیده بودیم و در واقع همان ریزور است.

در حقیقت این مرحله نشان می‌دهد که ظاهرا داستان عناوین سری نید فور اسپید در شهرهای مختلف، اما در یک جهان روایت می‌شوند. به هر حال در گذشته نیز اشاره‌های مختلفی به عنوان Most Wanted را شنیده بودیم و حتی در بازی Need For Speed Payback نیز دیده بودیم که شخصیت کراس (Sargent Cross) در یک دیالوگ درباره شهر راکپورت (Rockport) صحبت کند! کسی که در عنوان Most Wanted قصد دستگیر کردن کاراکتر اصلی را داشت. این در حالی است که در بخش داستانی بازی Need For Speed Unbound پلیس‌ها چندان هم در روایت اصلی نقشی ندارند، اما در هر صورت خودرو M3 GTR و ریزور در آن هستند.

بازی Need For Speed Unbound در حال حاضر برای خرید در دسترس دارندگان کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس – اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی (از طریق Steam و Origin) قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا