ماشین‌های بازی Need For Speed

رتبه بندی بهترین ماشین‌های بازی Need For Speed

پیروزی قطعی!

ماشین‌های عالی و پرسرعت زیادی در بازی نید فور اسپید طراحی شده‌اند و تا به حال لیست‌های زیادی در رابطه با رتبه بندی بهترین ماشین‌های بازی Need For Speed نوشته شده است. در این مطلب نیز یکی از جامع‌ترین و مفیدترین این لیست‌ها را آورده‌ایم.

وقتی به یک بازی سبک مسابقه‌ای فکر می‌کنیم، اولین عنوانی که به ذهنمان خطور می‌کند نید فور اسپید است. این عنوان که همچنان درحال دنبال کردن ریشه‌های خود از اوایل دهه ۱۹۹۰ است، موفقیت چشمگیری داشته است که باعث شده تا به امروز ده‌ها بازی با کیفیت منتشر شوند. تعداد بازیکنان این عنوان به میلیون‌ها نفر می‌رسد و جای تعجبی هم نیست چرا که این عنوان همواره تلاش زیادی برای گنجاندن بهترین خودروهای جهان در خود و پیوند آن‌ها در داستانی متقاعدکننده انجام داده است. با این حال، این فرنچایز دارای چند خودرو بوده است که به سادگی از بقیه آن‌ها، متمایز هستند.

بنابراین در این لیست ما بر روی آن دسته از خودروهای نید فور اسپید تمرکز خواهیم کرد که بزرگترین اثر را در جامعه بازی‌های ویدیویی و همچنین جامعه خودرو‌ها و مسابقات بر جای گذاشته‌اند. این ده ماشین چه توسط قهرمانان و نقش اصلی بازی، چه ضد قهرمان‌ها رانده شده باشند و یا به دلیل تأثیر کلی که بر فرنچایز داشته‌اند، هر کدام جایگاه ویژه‌ای در قلب هر طرفدار نید فور اسپید دارند.

۱۰. Nissan 350Z

نیسان 350Z زمان زیادی روی صفحه نمایش بوده است، چه در فرانچایز سریع و خشن (Fast and Furious) و چه در بازی‌های ویدیویی مانند Need for Speed: Underground 2 در سال ۲۰۰۴. مهمتر از همه، به نظر می رسد که این ماشین به عنوان خودروی هدف برای تکمیل یک رویداد زیرزمینی ویژه نیز در نظر گرفته شده باشد. محبوبیت آن در فرنچایزهای مسابقه‌ای تا حدی به این دلیل است که یک ماشین زیبا و نسبتاً مقرون به صرفه است که هنوز حال و هوای JDM دهه ۹۰ را دارد و دارای موتور ۳.۵ لیتری V6 با توان ۲۸۷ اسب بخار است.

هم در بازی و هم در زندگی واقعی، 350Z به راحتی قابل تنظیم و ارتقا است تا تبدیل به یکی از ترسناک‌ترین مسابقه‌دهنده‌های جاده‌ای در بین ماشین‌های بازی Need For Speed شود و این موضوع تاکنون در تمام بازی‌های مجموعه جایگاهی خاص برای این خوردو به ارمغان آورده است.

۹. Nissan GTR

زمانی که نیسان GTR برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ معرفی شد، تبدیل به یکی از محبوب‌ترین و بزرگ‌‌ترین ماشین‌های بازی Need For Speed شد و بسیاری از مردم خاطرات خوبی از اولین تجربه بازی با این هیولا در Need for Speed: Pro Street را دارند. در واقع این خودرو به عنوان ماشین اصلی بازی معرفی می‌شد.

اما چه این ماشین را در Pro Street، Undercover و یا Shift انتخاب کرده باشید، می‌توانید مطمئن باشید که شما را ناامید نخواهد کرد. هندلینگ و کنترل فوق‌العاده است و شتاب آن شبیه هیچ سوپراسپرت دیگری نیست که قبل از آن یا بعد از آن از ژاپن خارج شده باشد. نیسان GTR قطعا سریعتر از اکثر ابرخودروهای مدرن است. از صفر تا شصت در ۳.۳ ثانیه و حداکثر سرعت ۱۹۵ مایل در ساعت، این جایگاه را به آن داده است.

۸. Darius’ Audi LeMans Quattro

قبل از اینکه R8 عرضه شود LeMan’s Quattro در بین بازیکنان محبوب بود. این خودرو یک وسیله نقلیه خاص است که توسط شرکت آئودی در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۰۳ معرفی شد. البته سازندگان نید فور اسپید به سرعت این مدل را انتخاب کرند تا از آن به عنوان ماشین آنتاگونیست اصلی در Need for Speed: Carbon در سال ۲۰۰۶ استفاده کنند و حتی از مدل معمولی R8 آن را پرسرعت تر سازند.

اگرچه در مسابقه آخر بازیکنان از LeMans Quattro فاصله گرفتند و برای برخی نتایج مسابقه چندان خوشایند نبود. با این همه این خوردو در آخر قابل دسترسی بود و با یک موتور V10 پنج لیتری که ۶۰۲ اسب بخار را به هر چهار چرخ می‌فرستاد و حداکثر سرعت آن را به ۲۱۷ مایل در ساعت می‌رساند، توانست در لیست بهترین ماشین‌های بازی Need For Speed قرار گیرد.

۷. Aki Kimura’s Mazda RX-7

دریفت یکی از چالش‌برانگیزترین موارد در بازی Need for Speed: Pro Street بود و مزدا RX-7 آکی کیمورا بهترین ماشین آن بازی بود. برای به دست آوردن آن، بازیکنان باید خود پادشاه دریفت را به چالش می‌کشیدند و شکست می‌دادند. مزدا RX-7 به طور گسترده‌ای به عنوان بزرگترین استفاده کننده از موتور چرخشی ونکل (Wenkel) در هر خودرو در نظر گرفته می‌شود، که ۲۷۶ اسب بخار قدرت با تنها ۱.۳ لیتر حجم دارد.

علیرغم گذشت تقریباً سی سال از معرفی نسل سوم RX-7، جایگاه نمادین آن همچنان در فرنچایزهای مسابقه‌ای، از جمله Need for Speed: Payback 2015 و بازگشت آن در Need for Speed: Heat جدید حفظ شده است.

۶. Ryo Watanabe’s EVO X

اولین و مهم‌ترین حضور این خودرو در سال ۲۰۰۷ و در بازی Need for Speed: Pro Street بود که توسط قهرمان اصلی بازی، ریو واتانابه (Ryo Watanabe)، با نام مستعار Showdown King هدایت می‌شد. این ماشین یک Grey Evo X است که با عکس برگردان و برچسب‌های اژدها به زیبایی سفارشی شده است. در واقع شخصی سازی و ارتقاهای خاص ایجاد شده توسط ریو واتانابه بدون شک دلیلی است که بسیاری از طرفداران نید فور اسپید عاشق این خودرو شده‌اند.

اگرچه در جدیدترین مدل، این ماشین یک تغییر اساسی در طراحی نسبت به سایر موارد قبل از خود داشته است، با این حال هنوز همان موتور چهار سیلندر خطی دو لیتری با بالاترین توان خروجی موجود ۲۹۶ اسب بخار را حفظ کرده است. اما این هندلینگ و شتاب است که این خودرو را هم در بازی و هم در سایر موارد کاملاً خارق‌العاده می‌کند. با ۳۰۰ اسب بخار قدرت ارسال شده به هر چهار چرخ، هر پیچی را با سرعت بالا به راحتی طی می‌کند و در کمتر از پنج ثانیه به شتاب ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد.

۵. Razor’s Ford Mustang GT

موستانگ Razor در بازی Need for Speed: Most Wanted در سال ۲۰۰۵ چندان زمان زیادی بر روی صفحه نمایش بازیکنان دریافت نکرد، اما اکثر طرفداران این سری هنوز آن را به عنوان ماشین یکی از منفورترین شخصیت‌ها در تاریخ بازی‌های ویدیویی به یاد دارند. با این حال، باید بپذیریم که کیت بدنه سفارشی و شعله‌های آتش روی آن برای استانداردهای ۲۰۰۵ چندان بد نبودند، و بسیاری منتظر خرید آن در بازی بودند.

در واقع، موستانگ GT سال ۲۰۰۵ دارای صورت بدنه کشیده مورد انتظار بود که فراتر از انتظارات همه و بسیار زیبا طراحی شده بود. به همین دلیل تعداد زیادی از طرفداران ماشین با دیدن این خودرو مجذوب بازی شدند و باعث شدند تا Razor’s Ford Mustang GT در لیست بهترین ماشین‌های بازی Need For Speed قرار گیرد.

۴. Eddie’s Nissan Skyline GTR R34

این خودرو همچنان به عنوان پرطرفدارترین و نمادین‌ترین ماشین Need for Speed: Underground شناخته می شود. اگرچه بازی در سال ۲۰۰۳ منتشر شد، اما فراموش کردن نیسان GTR (R34) نارنجی تیره که توسط شخصیت ضدقهرمان اصلی بازی، ادی (Eddie) هدایت می‌شد، سخت است.

این ماشین نه تنها جالب‌ترین، بلکه یکی از سریع ترین‌ها در بازی بود. مطابق با قابلیت تونینگ بالای آن به لطف RB26DETT  ۲.۶ لیتری و ۲۷۶ اسب بخاری. قابل توجه است که شخصیت ادی در سال ۲۰۱۵ و بازی Need for Speed: Payback بازگشتی نوستالژیک داشت و یک اسکای لاین (Skyline) با سبک مشابه را رانندگی کرد، که یکی از نکات برجسته بازی بود.

۳. Cross’ Corvette NFS MW

این کوروت C6 سیاه و سفید که توسط پلیس متکبر، گروهبان جاناتان کراس (Johnathan Cross) هدایت میشد، بازیکنان را در چند قسمت از بازی‌های نید فور اسپید تعقیب ‌کرد. با این حال، برجسته ترین حضور آن در Need for Speed: Most Wanted بود، جایی که همه طرفداران از آن متنفر شدند.

با این وجود، با توجه به میزان زمانی که این خودرو منفور در طول سال‌ها از صفحه نمایش دریافت کرده است، همراه با خاطرات ناراحت‌کننده فرار کردن ناموفق از دست آن در تعقیب و گریز پلیس، قطعاً یکی از بزرگ‌ترین وسایل نقلیه در بین ماشین‌های بازی Need For Speed، همین کوروت است.

۲. Ryan Cooper’s Nissan 240SX

240SX سابقه‌ای طولانی در نید فور اسپید دارد. چرا که در چندین تکرار بازی به عنوان ماشین شخصیت اصلی و قهرمان بازی ظاهر شده است. طرفداران برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ در Need for Speed Underground شاهد حضور این ماشین بوده‌اند، با مهم‌ترین حضور آن قطعاً در Need for Speed: Pro Street که یک نسخه مسابقه‌ای سفارشی ‌شده و به‌ عنوان ماشینی حرفه‌ای برای بازیکنان تازه‌کار عمل می‌کرد. امروزه نسخه Pro Street 240SX به نمادی تبدیل شده و طرفداران این خودرو را فقط برای تجربه مسابقه با ظاهر واقع‌گرایانه آن خریداری می‌کنند.

با این حال نید فور اسپید دلیل اصلی نمادین بودن 240SX نیست. این خودرو در واقع یکی از محبوب ترین JDM های مورد استفاده در دریفت است. این خودرو با داشتن یک موتور قدرتمند ۲.۴ لیتری متصل به شاسی سبک پر و توزیع یکنواخت وزن تقریباً پنجاه درصد در هر طرف، یک خودروی عالی برای دریفت است. در واقع، محبوبیت این خودروها در دریفت کردن، اکنون به پدیده‌ای به نام مالیات دریفت کمک کرده است، جایی که قیمت خودروهای JDM اکنون سر به فلک کشیده است.

۱. BMW M3 GTR E46

M3 GTR که به طور عمده به عنوان بزرگ‌ترین ماشین‌های بازی Need For Speed در نظر گرفته می‌شود؛ دلیلی است که Most Wanted در نظر بسیاری از طرفداران به بهترین بازی در این مجموعه تبدیل شده است. Need for Speed: Most Wanted به بازیکنان این امکان را می‌دهد که از همان ابتدا و قبل از اینکه شخصیت منفی داستان کلارنس کالاهان (Clarence Callahan) یا همان ریزور (Razor) این بی‌ ام ‌دبلیو را از دسترس خارج کند، مزه مسابقه با این ماشین مسابقه‌ای عالی را بچشند و انگیزه شکست تمام پانزده دوست او را به دست بیاورند. با وجود موتور قدرتمند V8 که برنده مسابقات 7 GT در مسابقات قهرمانی Le Mans آمریکا در سال ۲۰۰۱  شد، بازیکنانمی‌توانند از لیست سیاه بالا بروند و M3 GT3 را از ریزور باز پس گیرند.

موتور ۴.۰ لیتری V8 موجود در M3 GTR و مورد استفاده در Most Wanted به طور خاص برای مسابقات طراحی شده است و ۴۴۱ اسب بخار قدرت و ۳۵۴ پوند فوت گشتاور تولید می‌کند. این مشخصات به M3 GTR سرعت ۳.۴ ثانیه ۶۰ مایل در ساعت را می‌دهد. با این حال، در Need for Speed: Most Wanted این ماشین را می‌توان ارتقا داد تا به حداکثر سرعت ۲۴۲ مایل در ساعت دست یابد و آن را به یکی از سریع ترین ماشین های تاریخ نید فور اسپید تبدیل کند.

در پایان نظر شما درباره ماشین‌های عنوان شده در این لیست چیست؟ تا به حال تجربه برنده شدن با کدام یک از آن‌ها را داشته‌اید؟ نظرات خود را با ما ه اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا