تماشا کنید: Need for Speed: Hot Pursuit Remastered پیشرفت چشم‌گیری روی پی‌سی نداشته است

بهبودها تنها به افزایش جزئیات مدل‌های خودرو خلاصه می‌شود

با توجه به یک ویدیوی مقایسه‌ای، گرافیک Need for Speed: Hot Pursuit Remastered روی پی‌سی نسبت به نسخه‌ی اصلی تفاوت چندانی نداشته است.

دو روز پیش بود که شمارش معکوس وب سایت رسمی الکترونیک آرتز به پایان رسید و رونمایی از Need for Speed: Hot Pursuit Remastered صورت گرفت. مطابق انتظار، نسخه‌ی ریمستر در مقایسه با نسخه‌ی اصلی شاهد تغییراتی بوده که از مهم‌ترینشان می‌توان به افزایش جزئیات گرافیکی، طولانی‌تر شدن مدت زمان گیم‌پلی و شامل شدن تمامی بسته‌های دانلودی اشاره کرد. در ضمن، معرفی Hot Pursuit Remastered به هیچ وجه غافل‌گیرکننده نبوده است؛ زیرا گزارش‌های غیررسمی‌ای که طی ماه‌های گذشته در اینترنت منتشر شده بودند همگی به توسعه و عرضه‌ی چنین محصولی اشاره داشتند.

کانال یوتیوب Crowned چندی پیش یک ویدیوی مقایسه‌ای با محوریت گرافیک Need for Speed: Hot Pursuit Remastered منتشر کرد. در این ویدیو سعی شده چالش‌های مشابه با استفاده از خودروهای یکسان انجام شوند تا مقایسه به دقیق‌ترین شکل ممکن صورت بگیرد. این ویدیو در بخش‌های آغازین به مقایسه‌ی گرافیک نسخه‌ی ریمستر روی رایانه‌های شخصی، نسخه‌ی اصلی روی رایانه‌های شخصی و نسخه‌ی اصلی روی ایکس‌باکس 360 پرداخته و سپس تمام تمرکز خود را روی مقایسه‌ی گرافیک نسخه‌ی اصلی و ریمستر روی پی‌سی قرار می‌دهد. طبق آنچه قابل‌مشاهده است، ادعاهای الکترونیک آرتز حقیقت داشته و مدل خودروها نسبت به گذشته دارای جزئیات بیشتر و دقیق‌تری هستند. بازتاب محیط اطراف روی بدنه‌ی خودرو هم به شکل واقع‌گرایانه‌تری نسبت به قبلا صورت می‌گیرد.

بهبودهای صورت گرفته روی نسخه‌ی رایانه‌های شخصی به همین موارد خلاصه می‌شود. عملکرد Draw Distance در مقایسه با گذشته تغییری نکرده است. این موضوع برای مدل‌های مربوط به محیط اطراف هم صدق کرده و هیچ بهبود قابل‌توجهی را در جزئیات بوته‌ها، ساختمان‌ها، گاردریل کنار خیابان و دیگر موارد موجود در جاده‌ها نیستیم. حتی در یک مورد، کیفیت درخت در نسخه‌ی اصلی بسیار بهتر از نسخه‌ی ریمستر بوده است. البته می‌توان از چنین ضعفی چشم‌پوشی کرد و آن را به پای عدم تکمیل شدن بازی نوشت.

وضوح تصویر و نرخ فریم Need for Speed: Hot Pursuit Remastered بسته به پلتفرمی که روی آن به تجربه‌ی بازی می‌پردازید فرق دارد. محصول مشترک استلار اینترتینمنت، کرایترین سافتور و الکترونیک آرتز روی پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ با وضوح تصویر 1080p و نرخ فریم ۳۰ اجرا می‌شود. برای دارندگان کنسول‌های پلی‌استیشن 4 پرو و ایکس‌باکس وان ایکس دو گزینه تدارک دیده شده است: حالت Performence (وضوح تصویر 1080p و نرخ فریم ۶۰) و حالت Fidelity (وضوح تصویر 4K و نرخ فریم ۳۰). نسخه‌ی رایانه‌های شخصی هم حداکثر با وضوح تصویر 4K و نرخ فریم ۶۰ اجرا می‌شود. هدف سازندگان از قرار دادن محدودیت روی نرخ فریم نسخه‌ی پی‌سی، ارائه‌ی تجربه‌ای منصفانه برای تمامی کاربران در رقابت‌های چندنفره بوده است.

در انتها، لازم ذکر است ریمستر Need for Speed: Hot Pursuit در تاریخ ۱۶ آبان ماه سال جاری (مصادف با ۶ نوامبر میلادی) به بازارهای جهانی خواهد آمد. نسخه‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی ۳۹.۹۹ و نسخه‌ی نینتندو سوییچ هم ۲۹.۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا