در فیلم Multiverse of Madness چند نسخه از دکتر استرنج وجود دارد؟

۵ نسخه از دکتر استرنج در جدیدترین پوستر فیلم Multiverse of Madness

در فیلم Multiverse of Madness چند نسخه از دکتر استرنج وجود دارد؟ نرگس کریمی پور ۱ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ سینمای جهان
نسخه‌های مختلف دکتر استرنج در فیلم Multiverse of Madness

در پوستر جدید فیلم Multiverse of Madness شاهد حضور ۵ نسخه متفاوت از دکتر استرنج هستیم که ظاهرا به ورینت‌های مختلف این شخصیت در فیلم مورد انتظار استودیو مارول اشاره می‌کنند.

پوستر جدید که ظاهرا آخرین پوستر رسمی این اثر خواهد بود، نسخه‌های مختلف شخصیت‌های اصلی فیلم را نشان می‌دهد. اولین دنباله فیلم Doctor Strange وقایع Spider-Man: No Way Home را دنبال می‌کند که نشان می‌دهد استرنج از متلاشی شدن جهان جلوگیری کرده و تمام دنیا فراموش می‌کنند که پیتر پارکر کیست. اما با این حال اگرچه در پایان این اثر همه چیز مرتب به نظر می‌رسید اما ظاهرا معضلات مولتی‌ورس عمیق‌تر و بزرگ‌تر از  چیزی بوده است که دکتر استرنج تصور می‌کرده و اکنون باید در مبارزه با موجودات مولتی‌ورسی، نظم جهان را به آن بازگرداند.

حضور ۵ نسخه از دکتر استرنج در فیلم Multiverse of Madness

در فیلم دکتر استرنج ۲ شاهد بازگشت شخصیت‌های محبوب دنیای سینمایی مارول خواهیم بود، شخصیت‌هایی مانند واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff) با بازی الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen)، موردو(Mordo) با بازی چیوتل اجیوفور (Chiwetel Ejiofor) و کریستین پالمر (Christine Palmer) با بازی ریچل مک آدامز (Rachel McAdams) و همچنین شخصیت‌های جدیدی از جمله آمریکا چاوز (America Chavez) با بازی خوچیتل گومز(Xochitl Gomez) شخصیتی که ظاهرا قادر است در مولتی‌ورس سفر کرده و قدرت‌های او با سنگ‌های بینهایت برابری می‌کند و در نهایت رینترا (Rintrah) موجودی که نزد دکتر استرنج می‌رود تا از او هنرهای عرفانی بیاموزد.

با توجه به تریلرها و پوسترهای منتشر شده از این اثر به نظر می‌رسد که مولتی‌ورس باعث شده تا چند نسخه متعدد از هر شخصیت در این فیلم حاضر شوند. اکنون نیز آخرین پوستر رسمی فیلم Multiverse of Madness از پنج دکتر استرنج، هفت واندا، سه وانگ و سه موردو رونمایی کرده است که با این حال نمی‌توان به صورت قطعی گفت که در این فیلم هفت نسخه متفاوت از واندا یا اسکارلت ویچ خواهیم داشت و پنج نسخه از دکتر استرنج. اما با این حال تا کنون به صورت رسمی تایید شده است که دست کم سه نسخه از دکتر استرنج و دو نسخه از واندا ماکسیموف در این فیلم حاضر خواهند شد. 

 دکتر استرنج در MCU 

اولین نسخه‌ای که از شخصیت دکتر استرنج در فیلم مورد انتظار مارول می‌بینم، بدون شک همان استیفن استرنجی خواهد بود که تا کنون در دنیای سینمایی مارول دیده‌ایم. دکتر استرنج پر دنیای سینمای مارول در ابتدا یک جراح بود که پس از یک حادثه با مشکلات سلامتی بسیاری مواجه شد و در جهت درمان خود به کامارتاج سفر کرد. سفر او به کامارتاج باعث شد تا او به جادوگر اعظم و یکی از بزرگ‌ترین جادوگران جهان تبدیل شود. 

دکتر استرنج در حقیقت مدافع زمین و جادگر اعظم است اما متاسفانه پس از اتفاقات بیلیپ (وقفه پنج ساله بین فیلم Avengers: Infinity War و فیلم Avengers: Endgame) اکنون در MCU وانگ به عنوان جادوگر اعظم شناخته می‌شود. دکتر استرنج با توجه به خطایی که در اجرا کردن طلسم خود حین پاک کردن هویت مرد عنکبوتی از حافظه مردم جهان مرتکب شد، اکنون به عنوان مجرم شناخته شده و در فیلم Multiverse of Madness توسط گروه ایلومیناتی که از محافظان مولتی‌ورس تشکیل شده دستگیر می‌شود. 

 استرنج زامبی 

یکی از جالب‌ترین نسخه‌هایی که از این شخصیت در فیلم دکتر استرنج ۲ حضور خواهد داشت ورینت Zombie Strange، خواهد بود. استرنج زامبی را پیش‌تر یکبار در سریال انیمیشنی ?…What If دیده‌ایم. با این حال مشخص نیست که این استرنج زامبی در حقیقت همان شخصیت باشد یا خیر. 

در تیزرهای منتشر شده از فیلم دکتر استرنج ۲ می‌بینیم که اسکارلت ویچ با استفاده از طلسم‌های کتاب دارک هولد نسخه‌های مختلفی از خود یا موجوداتی شیطانی را احظار کرده و به بیرون می‌فرستد. در صحنه‌ای دیگر می‌بینیم که نسخه‌ای از دکتر استرنج در محیطی این موجودات را به خود جذب می‌کند تا به این شکل آن‌ها را متوقف سازد. ممکن است در حقیقت این شخصیت همان نسخه استرنج مدافع باشد و به علت مبارزه با این شیاطین به شدت زخمی شده و حالا به زامبی‌ها شباهت داد. 

 استرنج مدافع 

استنرج مدافع یکی از محبوب‌ترین و قدرت‌مندترین نسخه‌های دکتر استرنج در کتاب‌هخای کمیک است و. در تیزرهای منتشر شده از اثر مذکور می‌بینیم که او به آمریکا چاوز در مبارزات و سفرهای مولتی‌ورسی خود کمک کرده و به نحوی جان او را در این هیاهو نجات می‌دهد. مدافع استرنج (Defender Strange) در یکی از تایم‌لاین‌های جهان مارول رهبر گروه مدافعان است. گروه مدافعان از هالک، نیمور و موج سوار نقره‌ای تشکیل شده است. این گروه از زمین در برابر تهدیدات بزرگ محافظت می‌کنند. در سال ۲۰۱۶ نیز سریالی به این نام از شبکه نتفلیکس منتشر شد که البته تفاوت زیادی با داستان‌های کمیکی گروه مدافعان داشت. به نظر می‌رسد که این نسخه از دکتر استرنج یکی از مهم‌ترین نسخه‌های این شخصیت بوده و نقش مهمی در فیلم دارد. 

 استرنج شرور 

استنرج شرور یکی از ورینت‌های دکتر استرنج است که به نظر می‌رسد ممکن است ابرشرور اصلی فیلم در حقیقت او باشد. استرنچ شرور یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌هایی است که در فیلم Multiverse of Madness حضور دارد و طرفداران را به شدت هیجان‌زده کرده است. او در تریلرهای منتشر شده رو به دکتر استرنج دنیای سینمای مارول می‌گوید که کنترل اوضاع از دست خارج شد، اما هنوز مشخص نیست که او در حقیقت در رابطه با چه چیزی صحبت می‌کند.

برخی باور دارند که این شخصیت همان استرنج شروری است که در سریال ?…What If دیدیم. اما هیچ چیزی هنوز از طرف استودیو مارول تایید نشده و این استودیو تنها عنوان کرده است که این سریال یکی از آثاری است که باید پیش از دیدن این فیلم تماشا کرد. 

اگر چه حضور چهار نسخه‌ای که عنوان شد در فیلم دکتر استرنج ۲ تا کنون ثابت شده است اما با این حال مشخص نیست که پنجمین نسخه‌ای که در پوستر دیده می‌شود در حقیقت چه هویتی دارد. همچنین ممکن است که هویت پنجمی در کار نباشد و پوستر منتشر شده صرفا یک اثر هنری باشد. 

فیلم دکتر استرنج ۲ در هفته آینده در تاریخ ۶ ماه می منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا