اکران فیلم Mulan برای سومین بار به تعویق افتاد

پایان امیدهای هالیوود برای نجات فصل تابستانی امسال

اکران فیلم Mulan

روندی صعودی کرونا و تعطیل ماندن سینماها باعث شده تا دیزنی برای سومین بار اکران فیلم Mulan را به تعویق بیاندازد.

با گسترش ویروس کرونا و بسته شدن تمامی سالن‌های سینما، شرکت‌های فیلم‌سازی مجبور به پخش دیجیتالی یا اکران آثار جدیدشان به زمان دیگری شده‌اند. پیرو همین موضوع، شرکت والت دیزنی پیکچرز اکران لایو اکشن Mulan را از تاریخ ۳ مرداد (مصادف با ۲۶ جولای) به ۳۱ مرداد (مصادف با ۲۱ آگوست) تغییر داده است.

با توجه به تعویق در اکران فیلم Tenet، ساخته‌ی جدید کریستوفر نولان (Christopher Nolan) که قرار بود اولین فیلم بلاک‌باستری باشد که پس از بازگشایی دوباره‌ی سینماها اکران می‌شود، این فرصت نصیب لایو اکشن مولان شده تا اولین بلاک‌باستری باشد که پس از تعطیلات گسترده‌ی سالن‌های سینما در آمریکالی شمالی اکران می‌شود، اما گویا والت دیزنی دوست ندارد این فیلم تبدیل شود به نمونه‌ای آزمایشی برای فیلم‌های جدیدی که در میان همه‌گیری کرونا اکران می‌شوند.

اکثر سالن‌های سینما در سراسر جهان بسته شده‌اند تا به جلوگیری از شیوع ویروس کمک کنند؛ زنجیره‌های اصلی سینما در ایالات متحده، مانند AMC، Regal و Cinemark، قصد دارند از ماه جولای فعالیت خود را از سر بگیرند. البته هنگامی که این بازگشایی‌ها رخ دهد، مشخص نیست که با استقبال تماشاگران مواجه شود.

فیلم مولان با بودجه‌ی هنگفت ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شده و داستانی مرتبط با تاریخ کشور چین را روایت می‌کند؛ از همین رو، دیزنی امیدوار است بتواند به فروش بسیار بالایی در چین، به عنوان بازار هدف اصلی این فیلم، دست یابد؛ اما در حال حاضر، تمام سالن‌های سینما در چین، بدون تاریخ بازگشایی مشخصی، تعطیل هستند که این موضوع می‌تواند به برآورده نشدن انتظارات مالی منجر شود.

به جز تاخیر در تاریخ اکران فیلم مولان، دیزنی تاریخ انتشار آثار متعددی از جمله Indiana Jones 5، Jungle Cruise و The Eternals را به تعویق انداخته است. از آنجایی که تولید این آثار به دلیل بحران جهانی کرونا، چند ماهی می‌شود که متوقف شده، بسیاری از این فیلم‌ها برای اکران در تاریخ هدفشان آماده نمایش در سینماها نخواهند بود.

در آخر، فیلم Mulan از تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ شمسی (مصادف با ۲۱ آگوست) اکران خواهد شد. این اثر، اولین بازسازی دیزنی خواهد بود که با درجه‌ی سنی PG-13 به نمایش در می‌آید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا