#مهسا_امینی

نگرانی یکی از تولیدکنندگان سریال میس مارول نسبت به قسمت پنجم

تغییرات زیاد در داستان به نگرانی یکی عوامل سریال منجر شد

نگرانی یکی از تولیدکنندگان سریال میس مارول نسبت به قسمت پنجم پارسا خلیلی ۰ ۱۲ تیر ۱۴۰۱ مارول
سریال میس مارول

چهارشنبه گذشته قسمت دیگری از سریال میس مارول پخش شد و با تمام شدنش در حساس‌ترین نقطه، علامت سوال‌های زیادی در ذهن طرفداران ایجاد کرد. حال که همه در انتظار ادامه داستان کامالا هستیم، یکی از تهیه کنندگان سریال نگرانی خود را نسبت به قسمت پنجم مطرح کرده است.

میس مارول، جدیدترین اثر فاز چهارم دنیای سینمایی مارول با پخش قسمت چهارم کم کم به خط پایان نزدیک می‌شود. این سریال موفق، داستان کامالا کان، نوجوان پاکستانی ساکن نیوجرسی را روایت می‌کند که به‌واسطه النگوی مرموزی به قدرت‌های فوق بشری دست پیدا می‌کند. پس از دستیابی به قدرت‌های فرابشری، یک گروه شرور به نام Clandestines به دنبال کامالا کان می‌افتند تا از او به‌عنوان وسیله‌ای برای بازگرداندن مردم خود به خانه استفاده کنند.

در یک درگیری با نجمه، رهبر کلندستاین‌ها، سلاح نجمه با النگو کامالا برخورد می‌کند و پیرو این اتفاق کامالا وارد بعد عجیبی می‌شود. او سپس خود را در دوران تفکیک شدن هند در سال 1947 پیدا می‌کند. در حالی که قسمت چهارم در حساس‌ترین نقطه به پایان رسید، حال باید صبر کرد و دید که آیا او واقعا در زمان سفر کرده یا چیزی که در انتهای قسمت دیدیم صرفا یک رویا یا توهم بوده است. درسته که از اتفاقات رخ داده هیچ اطلاعات دقیقی نداریم و نمی‌دانیم چه بلایی سر کامالا آمده، اما با قاطعیت می‌توانیم بگوییم که کامالا دیگر در جرسی نیست.

قسمت بعدی سریال مطمئنا قسمتی بزرگ و مهم خواهد بود و به‌همین خاطر یکی از عوامل سریال نسبت به آن و همچنین واکنش مخاطبین مضطرب و نگران است.

صحبت‌های یکی از تولیدکنندگان سریال درباره قسمت پنجم

ثنا امانت (Sana Amanat)، تهیه کننده اجرایی سریال میس مارول، در گفتگو با اینترتینمنت ویکلی، دلیل این که چرا در مورد قسمت آینده سریال نگران و مضطرب است را بیان کرد:

قسمت بعدی به‌شدت جالب و هیجان انگیز خواهد بود، به‌همین دلیل بسیار نگران هستم. اشتباه نکنید به نظر من قسمت پنجم عالی است، اما ما در حین تولیدش کمی ریسک کردیم. اما از طرفی بسیار کنجکاو هستم که بدانم مردم چگونه نسبت به آن واکنش نشان خواهند داد.

او درباره اهمیت بازگرداندن کامالا به زمان تفکیک شدن هند و چگونگی پیوند این رویداد واقعی با داستان کلندستاین‌ها که همانند انسان‌ها از خانه خود جدا شده‌اند، توضیح داد:

من همیشه با خودم می‌گفتم آیا مردم داستانی که تعریف می‌کنیم را درک خواهند کرد یا نه؟ در کل داستانی که قصد تعریف آن را داریم درباره هویت است. شما چگونه می‌توانید هویت خود را درک کنید، بدون اینکه بفهمید خانه چیست و خانه برای شما چه معنا و مفهومی دارد؟ کلندستاین‌ها مثال خوبی در این زمینه هستند، زیرا این افراد هم از خانه خود جدا شدند و مفهوم خانه را درک نمی‌کنند. ما با استعاره بسیار بزرگتری در داستان سریال رو به رو هستیم و به همین جهت دوست داریم نظر مردم را بعد از تماشای قسمت آینده بدانیم.

ثنا همچنین درباره توازی داستانی موجود بین آنچه کامالا تجربه می‌کند با چیزی که پدر و مادرش بعد از تفکیک هند تجربه کردند، صحبت کرد:

من واقعا به گفتگوهایی که درباره داستان سریال بعد از اتمام تولیدش داشتیم علاقه‌مند هستم. دلیلش هم لایه لایه بودن داستان است، ما نه تنها با شخصیتی از آسیای جنوبی سر و کار داریم، بلکه با یک شخصیت مسلمان نیز طرف هستیم. بنابراین فکر می‌کنم ما عمدا تلاش کردیم تا داستانی تعریف کنیم و به همه نشان دهیم که چه حسی داره وقتی خانه خود را از دست می‌دهید و مجبور می‌شوید تا زندگی جدیدی را از صفر بسازید. درست مثل پدر و مادر کامالا. آنها بعد از اتفاقاتی که در هند افتاد تصمیم گرفتند تا به کشور جدیدی مهاجرت کنند، آنها خانه جدیدی برای خود در این کشور ساختند و زندگی جدیدی را آغاز کردند. اما کامالا معنای این اتفاقات را مثل پدر و مادرش درک نمی‌کند. حداقل نه تا قبل از قسمت چهارم.

در نهایت او درباره واکنش مثبت طرفداران نسبت به داستان کامالا و اینکه چگونه مردم اکنون همان شور و شوق را برای اقتباس او در MCU نشان می‌دهند، صحبت کرد و گفت شادی بهترین راه برای توصیف آن است.

بله من فکر می‌کنم شادی بهترین راه برای توصیف آن است. واضح است که تولید این سریال سفری بسیار طولانی بوده است. خدای من انگار همین دیروز بود، که این شخصیت را در سال 2013 برای اولین بار به دنیا معرفی کردیم و حال تقریبا 10 سال بعد مشغول تولید سریال تلویزیونی میس مارول هستیم. سریالی که برخلاف انتظارم به اثری جهانی تبدیل شده است. من و ویلو همیشه در مورد اینکه چگونه در آن زمان می‌گفتیم "خب چند شماره کمیک چاپ می‌کنیم و تمام"، شوخی می‌کنیم. حال ما با همکاری گروهی بزرگ متشکل از کارگردانان، تهیه کنندگان و بازیگران مطرح، سریال تلویزیونی میس مارول را تولید و پخش کردیم. من بسیار سپاسگزارم و احساس خوشبختی می‌کنم وقتی عکس العمل‌های جالب مخاطبین را می‌بینم.

سورپرایزهایی زیادی در انتظارمان هستند

بسیار طبیعی است وقتی شخصی که در یک برنامه تلویزیونی یا فیلم مشارکت دارد نسبت به نحوه استقبال مردم از ساخته خود نگران باشد، به‌خصوص اگر تغییرات بزرگی صورت گرفته باشد. خوشبختانه هیچ جزئیات داستانی در مورد قسمت پنجم سریال فاش نشده است زیرا استودیو مارول عاشق راز نگه داری است و تا جایی که بتواند از لو رفتن اسرارش جلوگیری می‌کند.

آیا کامالا به موقع از مسیری که درش قدم گذاشته خارج خواهد شد یا بخش قابل توجهی از قسمت را در سال ۱۹۴۷ خواهد گذراند؟ بعید به‌نظر می‌رسد که او واقعا در زمان سفر کرده باشد، بنابراین احتمالا النگو قصد دارد چیز خاصی به او نشان بدهد، درست مثل قسمت‌های پیشین. با این حال، می‌توان امیدوار بود که قدرت‌های او هنوز در این وضعیت قابل استفاده هستند.

اگرچه این موضوع تاثیر آنچنانی در داستان کامالا ندارد، اما بسیاری منتظرند تا کاپیتان مارول بری لارسون (Brie Larson) تا قبل از فینال سر و کلش در سریال پیدا شود. کامالا طرفدار دو آتیشه کارول دنورز است و حضور افتخاری او در سریال اتفاق جالبی خواهد بود. اگرچه شاید مارول بخواهد اولین ملاقات آنها را برای فیلم The Marvels در سال ۲۰۲۳ که حضور هر دو شخصیت در آن تایید شده است، نگه دارد. 

قسمت پنجم سریال میس مارول در روز چهارشنبه ۶ جولای از دیزنی پلاس پخش خواهد شد. نظر شما درباره این سریال چیست؟ آیا تا به الان  از تماشای آن لذت بردید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا