ترسناک ترین ایستراگ های بازی ها
1%
  • 0/10

۱۵ مورد از ترسناک ترین ایستراگ های بازی ها در طول تاریخ

خلاقیت توسعه دهندگان بازی های ویدیویی حد و مرز ندارد!

۱۵ مورد از ترسناک ترین ایستراگ های بازی ها در طول تاریخ ۰ ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

سال‌های زیادی است که توسعه دهندگان و البته کاربران علاقه زیادی به ایستراگ‌ها پیدا کرده که بسیاری از آن‌ها با تم ترسناک در اختیار ما قرار می‌گیرند. در این مطلب قصد داریم نگاهی به برخی از ترسناک ترین ایستراگ های بازی ها در طول تاریخ داشته باشیم.

رسانه همیشه وظیفه سرگرم کردن و البته آموزش دادن به ما را داشته و این کارها را از روش‌های مختلف انجام می‌دهد. عموم موضوعاتی که برای ارائه به ما طراحی می‌شوند، به طور مستقیم ارائه شده و هر کسی می‌تواند از آن‌ها لذت ببرد. اما عموم توسعه دهندگان از سال‌ها پیش علاقه دارند برخی محتوای طراحی شده را به صورت مخفیانه در اختیار کاربری قرار داده که علاقه زیادی به فهمیدن تمام رازهای یک رسانه داشته و حاضر است ساعت‌های برای فهمیدن رازها تلاش کند.

این رازها که امروز ایستراگ نامیده می‌شوند، طی سال‌ها پیشرفت زیادی داشته و به خصوص در بازی‌های ویدیویی ذهن کاربران زیادی را به خود مشغول کرده‌اند. همانطور که اشاره شد، ایستراگ‌ها مانند راز بوده و شما برای یافتن آن‌ها نیازمند صرف زمانی قابل توجه و پیمودن مسیرهای مختلف هستید. همین موضوع باعث شده ایستراگ‌های زیادی طی تاریخ بیشتر شبیه دست آورد داستانی ترسناک دیده شوند. حال در این مطلب قصد داریم ۱۵ مورد از ترسناک ترین ایستراگ های بازی ها را بررسی کنیم.

ایستراگ دوربین کنسول گیم بوی

در سال ۱۹۹۸ شما می‌توانستید کارتریجی برای کنسول گیم بوی خود خریداری کنید که در حقیقت یک دوربین با کیفیت فوق العاده پایین بود. این کارتریج در کنار دوربین، چند بازی در خود داشت که عموما بازی‌هایی به شدت ساده بودند. اما در این کارتریج یک بازی در سبک نقش آفرینی دیده می‌شد که شما در صورت تلاش برای اجرای آن باید دکمه Run را انتخاب می‌کردید. کلمه Run در زبان انگلیسی به دو معنی اجرا و دویدن است. در صورت انتخاب مستمر این گزینه، شما با عکس‌هایی ترسناک و جمله ترسناک‌تر «از چه کسی فرار می‌کنی؟» روبرو می‌شدید.

ایستراگ داشبورد ایکس باکس اوریجینال

داشبورد اولین نسخه از ایکس باکس یکی از خاطره انگیز داشبوردها در دنیای ویدیو گیم بوده که ایستراگی به شدت ترسناک دارد. شما اگر برای مدتی طولانی (در حدود ۸ ساعت) از کنسول ایکس باکس خود استفاده نکنید، صداهای فوق العاده عجیب و البته ترسناکی خواهید شنید که تا به امروز نیز از واقعیت آن‌ها مطلع نیستیم. این صداها شبیه صدای موجودات فضایی هستند که تلاش می‌کنند پیامی کد نویسی شده به شما ارسال کنند. علاوه بر آن برخی صدای کوبیده شدن در اتاق و همچنین صدای قدم‌های بلند درون راهرو شنیده‌اند که باعث شده گمان کنند کسی قصد حمله به آن‌ها را دارد!

ایستراگ بازی Pokémon X and Y

اگر به شهر لومینوس سیتی در بازی Pokémon X and Y رفته و وارد ساختمانی که در ورودی شهر قرار گرفته شوید، می‌توانید تنها روح حقیقی دنیای پوکیمون‌ها را ببینید. این روح در بدو ورود پشت سر شما ظاهر شده، به شما می‌گوید که شما شخص مورد نظرش نیستید و پس از آن غیب می‌شود. همه این اتفاقات در حالی رخ داده که کاراکتر شما به طور کامل فریز شده و به هیچ عنوان نمی‌توانید حرکت کنید!

ایستراگ بازی Super Mario Galaxy 2

شما اگر به کهکشان شیور برن (Shiverburn) در بازی Super Mario Galaxy 2 بروید، از همان ابتدا متوجه تغییر تم کلی بازی می‌شوید. عملیات این کهکشان نه تنها از عملیات همه کهکشان‌های بازی سخت‌تر بوده، بلکه به وضوح تم ترسناک داشته و حس ترس به خوبی به شما منتقل می‌شود. اما ترس شما زمانی بیشتر شده که همیشه گمان می‌کنید شخص یا اشخاصی در حال تماشای شما هستند. نکته جالب این بوده که اگر به کوه‌های موجود در کهکشان نگاه بیندازید، متوجه موجوداتی تمام سیاه با دستان بلند و چشمان تو خالی می‌شوید که به شما زل زده‌اند. طبق کاوش در کدهای بازی، کاربران متوجه شده‌اند که این موجودات درختان آسمانی دره جهنم (Hell Valley Sky Tree) نام دارند!

ایستراگ بازی Animal Crossing

بازی Animal Crossing عنوانی به شدت دوست داشتنی، آرامش بخش و به دور از اتفاقات بد است، اما همه این‌ها زمانی که بازی خود را ذخیره نکنید از بین می‌رود. کافیست شما بازی خود را ذخیره نکرده، از بازی خارج شده و بار بعد وارد بازی شوید. در بدو ورود شخصیتی با نام رستی (Resetti)، برگرفته از کلمه انگلیسی Reset به معنی شروع دوباره ظاهر شده و با شدت زیاد با شما برخورد لفظی کرده، به شما می‌گوید بار دیگر این اشتباه را تکرار نکرده و بازی خود را ذخیره کنید. این پایان ایستراگ نیست! پس از آن در تمام نقشه بازی مجسمه‌هایی عجیب و غریب ظاهر شده که می‌توانید با استفاده از آن‌ها بازی خود را ذخیره کنید. دیگر نکته که نکته‌ای ترسناک است این بوده که این مجسمه‌ها در حقیقت سنگ قبرهای کهن ژاپنی بوده که به عقیده آن‌ها روح مردگان را در خود نگهداری می‌کنند!

ایستراگ بازی Black and White

بازی Black and White یکی از عجیب‌ترین بازی‌های تاریخ است. شما در این بازی در حقیقت خدا(!) هستید. شما در بازی Black and White کنترل تمام و کمال بر تمدن‌های موجود در بازی داشته و می‌توانید آن‌ها را خوشبخت یا بدبخت کنید. با این حال از بین بردن تمدن‌ها و کشتن مردم، برای شما عواقب بدی خواهد داشت. در صورت کشتن حتی یک نفر در این بازی، شما صدایی به شدت ترسناک و دلهره آور را می‌شنوید که کلمه Death به معنای مرگ را زمزمه می‌کند. این صدا به خودی خود بسیار ترسناک بوده، اما از آنجایی ترسناک‌تر شده که اگر نام انگلیسی رایج مانند الکس (Alex) را برای خود در بازی انتخاب کنید، نام شما به همراه کلمه مرگ زمزمه می‌شود. در حقیقت این ایستراگ عواقب کار منفی را به شما گوش زد می‌کند!

ایستراگ بازی Payday: The Heist

در عملیات No Mercy شما در یک بیمارستان مشغول مبارزه‌ای سنگین با نیروهای پلیس می‌شوید. فضای بیمارستان‌ها همیشه در بازی‌ها حس ترس را انتقال داده و در این عملیات، علاوه بر فضای ترسناک بیمارستان، ما شاهد سو سو زدن چراغ‌ها و در نهایت قطعی برق می‌شویم. در میان درگیری و قطعی برق، شما صدای گریه و ناله را از اتاقی که درش بسته است می‌شنوید. اگر شما پس از دومین مرتبه قطعی برق به سوی این اتاق رفته و برای لحظاتی به شکاف در که با شیشه پوشیده شده نگاه کنید، ناگهان جادوگری با صورتی به شدت ترسناک که البته در بازی Left 4 Dead دیده شده به سوی شما آمده و شما را می‌ترساند!

ایستراگ بازی Runner 2: Future Legend of Rhythm Alien

بازی Runner 2: Future Legend of Rhythm Alien یک عنوان ایندی بوده که به دلیل ایستراگی که در این مطلب به شما معرفی می‌کنیم، شهرتی خیره کننده به دست آورد. در این بازی شما می‌توانید شخصیت اسلندر من (Slender Man) یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های ترسناک را در دوردست ببینید. اسلندر من به طور مداوم شما را نگاه کرده و ثانیه به ثانیه شما را آزار می‌دهد. اسلندر من به طور مداوم غیب شده و در زاویه‌ای جدید ظاهر می‌شود که حس ترس و نزدیک شدن هر چه بیشتر را به شما القا می‌کند.

ایستراگ بازی Hitman: Contracts

در سومین نسخه از سری بازی Hitman که با نام Hitman: Contracts در سال ۲۰۰۴ به انتشار رسید ما در مرحله‌ای با نام Traditions of the Trade‌ به هتلی بزرگ می‌رویم. در این هتل اتاقی وجود داشته که در حقیقت از دسترس خارج بوده و هیچکس حق ورود به آن را ندارد. اما طبق انتظار مامور ۴۷ قدرت سر کشی به آن را دارد. شما در صورت شکستن قفل اتاق و ورود به آن، با جسدی در صحنه قتل روبرو می‌شوید که اطراف آن مملو از خون بوده و تا محدوده‌ای مشخص با استفاده از نوارهای اداره پلیس بسته شده است. اما این پایان ماجرا نیست. اگر شما وارد دستشویی اتاق شده و به آینه زل بزنید، پس از چند ثانیه متوجه می‌شوید که روح مقتول در آینه ظاهر شده و از درون آینه به شما زل زده است.

ایستراگ بازی Batman: Arkham City

شما در بازی Batman: Arkham City با رفتن به بندر آرکهام متوجه جرثقیل‌هایی با ارتفاع زیاد می‌شوید که می‌توانید روی آن‌ها فرود بیایید. زیر این جرثقیل‌ها کشتی وجود داشته که اتاقی مخفی در کف خود دارد. شما می‌توانید با حل کردن پازل قفل این اتاق، وارد اتاق شوید. اتاق متعلق به شخصیت اسکرکرو (Scarecrow) بوده و در زمان ورود به اتاق دوربین بازی به حالت اول شخص تغییر می‌یابد. این اتاق مملو از موجودات ترسناک، اجسام خراب شده و البته نور آبی و ترسناک است. در انتهای اتاق نیز شخصی دیده شده که در نگار اول یک جسد است، اما زمانی که به او نزدیک می‌شوید، این شخص به شکل ناگهانی دستان خود را بلند کرده و فریادی بلند می‌کشد!

ایستراگ بازی Sonic CD

شما در بازی محبوب Sonic CD می‌توانید با استفاده از کد تقلب پایین پایین پایین چپ راست وارد منوی تست صدای بازی شوید. پس از ورود به این منوی بازی، از نو کد تقلب گفته شده را وارد کرده تا وارد صفحه‌ای جدید شوید. در این صفحه موسیقی پخش شده که به معنای واقعی ترسناک و شیطانی بوده و مو به تن شما سیخ می‌کند. علاوه بر آن، پس از ورود به این صفحه و آغاز موسیقی، شما متوجه متنی عجیب روی صفحه می‌شوید که متاسفانه اطلاعی از معنی آن هنوز در دسترس نیست!

ایستراگ بازی Psychonauts

در بازی پر طرفدار Psychonauts، در مرحله Mila’s Dance Party شما می‌توانید وارد ذهن میلا (Mila)، یکی از شخصیت‌های مهم بازی شوید. در ابتدا همه چیز خوب بوده و در حقیقت ما مرحله‌ای جذاب و سرگرم کننده داریم. اما همه چیز در زمان ورود به یکی از اتاق‌های مخفی ذهن میلا که در حقیقت اتاق ناخود آگاه اوست، شکلی ترسناک به خود می‌گیرند. در این بخش از ذهن میلا ما شاهد موجوداتی در حال سوختن هستیم که میلا را برای نجات ندادن آن‌ها سرزنش کرده و فریادهای «میلا چرا ما را نجات ندادی؟» سر می‌دهند. در ادامه متوجه می‌شویم که میلا در گذشته در یک یتیم خانه مشغول به کار بوده که ناگهان یتیم خانه آتش گرفته و همه کودکان کشته شده‌اند و میلا موفق به نجات آن‌ها نشده است. حال تک تک آن‌ها به میلا فشار می‌آورند.

ایستراگ بازی Fable 2

در بازی Fable 2 کلبه‌ای زمستانی وجود داشته که از دور کلبه‌ای شاد و به شدت زیبا با چراغ‌های روشن است. اما زمانی که شما وارد کلبه می‌شوید، فضای کلبه به طور کلی تاریک شده و کلبه تبدیل به یک ویرانه شده که چندین اسکلت و چندین وسیله مختلف شکنجه در آن دیده می‌شود. در طبقه بالای کلبه نیز یک صندوق وجود داشته که می‌توانید شمشیر درون آن را برای خود بردارید. در این منطقه هیچ چیز دیگری وجود نداشته و در کنار آن هرگز توضیحی برای این منطقه به انتشار نرسیده است. این کلبه یکی از بزرگ‌ترین رازهای سری بازی Fable است.

ایستراگ بازی Gears of War: Judgment

شما در بازی Gears of War: Judgment در مرحله Library می‌توانید با استفاده از نارنجک‌ها به چندین نقاشی و تکه‌های کاغذ دسترسی پیدا کنید. شلیک کردن به تکه‌های کاغذ باعث شده که نقاشی‌ها تحت تاثیر قرار گرفته، سوراخ گلوله جدید در آن‌ها ایجاد شده و خون تازه از آن‌ها بیرون بزند. شما اگر به تمام تکه‌های کاغذ شلیک کرده و در ادامه به نقاشی ابتدایی نزدیک شوید، موجودی عجیب الخلقه از میان آتشی آبی بیرون آمده و محو می‌شود. اگر از نو به نقاشی شلیک کنید، به اتاقی مخفی تلپورت شده و می‌توانید به مبارزه با موجودی که پیش‌تر ظاهر شده بود بپردازید!

ایستراگ بازی GTA V

اگر در بازی GTA V به مرتفع‌ترین کوه بازی بروید و دقیقا در ساعت ۲۳ به لبه پرتگاه این کوه رفته و با تفنگ دوربین دار خود به کوه روبرو که ارتفاع کمتری دارد نگاه کنید، متوجه روحی معلق روی آن می‌شوید. در صورتی که به روح نزدیک شوید این روح محو می‌شود. اما شما می‌توانید در محل حضور روح لکه‌های خون را ببینید که نام جاک (Jock) را نشان می‌دهند. طی تحقیقات بیشتر که به یکی از داستان‌های فرعی بازی ختم می‌شود، شما متوجه می‌شوید که سال‌ها پیش زوجی که نام یکی از آن‌ها جاک بوده در حال پیاده روی در میان این کوه‌ها بوده‌اند که ناگهان همسر جاک از پرتگاه به پایین سقوط کرده و کشته می‌شود. اینگونه به نظر می‌رسد که جاک همان جاک کرنلی (Jock Cranley) بوده که یکی از سیاستمداران بازی GTA V است.

جذابیت ایستراگ‌ها در بازی به طور روزانه در حال افزایش بوده، با این حال برخی از آن‌ها به قدری ترسناک و البته خاطره انگیز هستند که همیشه محبوبیت و شهرت خود را نگه می‌دارند. حال در این مطلب تلاش داشتیم نگاهی به ترسناک ترین ایستراگ های بازی ها داشته باشیم. شما کدام یک را تجربه کرده و به نظر شما کدام یک ترسناک‌تر است؟ آیا نمونه‌ای مشابه این ترسناک ترین ایستراگ های بازی ها می‌شناسید؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments