قهرمان فیلم‌های اکشن
1%
  • 0/10

فهرست ده مورد از قهرمان فیلم‌های اکشن با قدرتی بیش از اندازه

قدرتمندترین قهرمان‌های ژانر اکشن

فهرست ده مورد از قهرمان فیلم‌های اکشن با قدرتی بیش از اندازه ۱ ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

بسیاری از فیلم‌های محبوب اکشن قهرمانانی با قدرت‌هایی بیش از اندازه دارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم فهرستی از ده مورد از قهرمان فیلم‌های اکشن که قدرتی فراتر از تصور دارند را تهیه کنیم.

ژانر اکشن برای افرادی که از جلوه‌های بصری مهیج و انفجارها و صحنه‌های پرتنش لذت می‌برند جذابیت فراوانی دارد. همین موضوع سبب شده هالیوود اقدام به تولید هر چه بیشتر فیلم‌هایی کند که در آن شاهد صحنه‌های هیجان‌انگیز با بدلکاری‌های نفس‌گیر و مبهوت‌کننده هستیم. به همین دلیل بسیاری از بهترین و باکیفیت‌ترین فیلم‌های اکشن تاریخ سینما نیز دارای شخصیت‌هایی هستند که قدرتی آن‌ها بیش از حد معمول یک انسان عادی است.

در حقیقت اگرچه داشتن یک شخصیت با قدرت بیش از اندازه، کلید اصلی برای تولید یک فیلم اکشن موفق محسوب نمی‌شود، بسیاری از عناوین محبوب و شناخته شده این ژانر، به کاراکترهای خود قدرتی بیشتر از یک انسان عادی اهدا می‌کنند. در همین راستا فهرستی از ده مورد از قهرمان فیلم‌های اکشن با قدرت بیش از اندازه از ضعیف‌ترین تا قدرتمندترین انتخاب شده و در این رده‌بندی معیارهایی چون مهارت‌های مبارزه، هوش و ذکاوت و هم‌چنین منابع مورد استفاده دخالت داده شده‌اند.

10. دامنیک تورتو (Dominic Toretto) - مجموعه Fast And Furious

شخصیت دامنیک تورتو که وظیفه ایفای نقش آن برعهده وین دیزل (Vin Diesel) بوده، اتومبیل‌های فراوانی را در سری فیلم‌های Fast And Furious می‌راند، با افراد زیادی درگیر می‌شود و انواع و اقسام خلافکاران نابکار را از رسیدن به اهداف‌شان باز می‌دارد. در این فیلم‌ها، تورتو سکانس‌های اکشنی را به نمایش می‌گذارد که برخی از آن‌ها بعضا بسیار اغراق شده و تا حدی مضحک به نظر می‌رسند. بسیاری از کارهایی که تورتو در این فیلم‌ها انجام می‌دهد، خارج از چهارچوب احتمالات است. اگرچه اکشن اغراق آمیز این مجموعه باعث شده تا بسیاری از مخاطبین جذب این مجموعه شوند، هم‌چنان می‌توان دامنیک را یک شخصیت بیش از حد قوی به حساب آورد. با این حال دامنیک هم‌چنان یک انسان بوده و قهرمانان بسیار دیگری وجود دارند که قدرت بسیار بیشتری به نسبت این شخصیت دارند.

9. جان مک‌کلین (John McClane) - مجموعه Die Hard

در دهه 80 میلادی سری فیلم‌های جان سخت (Die Hard) به یکی از ستون‌های اساسی ژانر اکشن تبدیل شدند و دلیل اصلی آن شخصیت جان مک‌کلین است که بروس ویلیس (Bruce Willis) ایفای نقش آن را برعهده داشته است. مک‌کلین یک کارآگاه پلیس عادی به شمار می‌رود. با این حال دانش و تواناهایی که در این مجموعه فیلم‌ها به نمایش می‌گذارد بسیار فراتر از تمرینات یک افسر پلیس معمولی است. مک‌کلین حرکات بدل‌کاری منحصر به فردی در این فیلم‌ها به نمایش می‌گذارد و همیشه به اندازه کافی مهارت دارد تا از پس کاراکترهای شرور فیلم بربیاید. در عین حال تخصص قابل توجهی در استفاده از سلاح‌ها و نبردهای تن به تن دارد. به همین دلیل می‌توان به راحتی این شخصیت را در جمع برترین قهرمان‌ فیلم‌های اکشن قرار داد.

8. الن ریپلی (Ellen Ripley) – مجموعه Alien

الن ریپلی از دنیای مجموعه فیلم‌های Alein که سیگورنی ویور (Sigourney Weaver) نقش آن را بازی کرده، یکی از نمادین‌ترین شخصیت‌های قهرمان دنیای سینما به حساب می‌آید. اگرچه نقش این شخصیت در فرنچایز Alien به شکل صحیحی ستوده شده، اما با این حال ریپلی یک شخصیت بیش از حد قوی به شمار می‌رود. ریپلی موفق می‌شود از دست هیولایی که به افراد سفیه حمله کرده فرار کرده و در نهایت نیز آن را از بین ببرد. او در این کار ویژگی‌های فیزیکی فوق‌االعاده و هوش درخشانی را از خود به نمایش می‌گذارد. در حالی که ریپلی نقص‌های خود را نیز دارد، یکی قدرتمندترین قهرمانان عناوین ژانر اکشن در تاریخ سینما به شمار می‌رود.

7. جان رمبو (John Rambo) – مجموعه Rambo

مجموعه فیلم‌های رمبو یکی از عناوین محبوب ژانر اکشن در سینما محسوب می‌شود. با این حال شکی وجود ندارد شخصیت اصلی این سری یعنی جان رمبو با بازی سیلور استالونه (Sylvester Stallone) یک شخصیت اورپاور است. رمبو دستاوردهای غیر قابل تصوری در این فیلم‌ها دارد و ارتش‌های چندین نفری را به صورت تک‌نفره از پا در می‌آورد. رمبو بارها و بارها از انواع مواد منفجره و سلاح‌های گوناگون برای شکست دادن دشمنانش و غلبه بر شرایط استفاده می‌کند. واقع‌گرایی، جایگاه اندکی در این مجموعه فیلم‌ها دارد و قوانین فیزیک نیز ظاهرا روی این شخصیت اعمال نمی‌شود تا به راحتی در فهرست قهرمان فیلم‌های اکشن جای داشته باشد.

6. برایان میلز (Bryan Mills) – مجموعه Taken

لیام نسون (Liam Neeson) در سری فیلم‌های Taken و با ایفای نقش شخصیت برایان میلز یکی از خطرناک‌ترین قهرمان‌های اکشن تاریخ محسوب می‌شود. به عنوان یکی از اعضای خبره سازمان CIA، ملیز در انواع امور مربوط به درگیری‌ها، جاسوسی، مهندسی و مواردی از این قبیل مهارت کافی دارد تا بتواند جان دخترش را نجات دهد. ملیز هم‌چنین در تصمیات خود قاطع بوده و در اعمالی که انجام می‌دهد نشانی از ترحم وجود ندارد. تمرینات و مهارت‌های بی‌شماری که دارد باعث می‌شود در این فهرست در جایگاه بالاتری در مقایسه با جان رمبو و الن ریپلی قرار بگیرد.

5. جیسون بورن (Jason Bourne) – مجموعه Bourne

مت دیمون (Matt Damon) با شخصیت جیسون بورن از مجموعه فیلم‌های Bourne دقیقا به مانند شخصیت برایان میلز از فرنچایز Taken مجموعه‌ای از قابلیت‌ها و مهارت‌های مختلف را در اختیار دارد. این شخصیت می‌تواند با هر نوع سلاحی بجنگد، استاد جمع‌آوری اطلاعات است و می‌داند چگونه باید خود را از نظرها پنهان کند. بورن هم‌چنین بهره هوشی بالایی داشته و به طور حیرت‌آوری می‌تواند تکه‌های پازل را کنار هم قرار دهد و بدین طریق از اوضاعی که در جریان است سر در بیاورد. با توجه به هر دو توانایی بهره هوشی بالا و مهارت در مبارزه، بورن را به آسانی می‌توان در فهرست قهرمان فیلم‌های اکشن قرار داد.

4. ایتان هانت (Ethan Hunt) – مجموعه Mission: Impossible

ایتان هانت از مجموعه فیلم‌های ماموریت غیرممکن (Mission: Impossible) که تام کروز (Tom Cruise) ایفای نقش آن را برعهده داشته یکی دیگر از بهترین موارد از قهرمان فیلم‌های اکشن به شمار می‌رود. اگرچه هانت یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های دنیای سینما محسوب می‌شود، توانایی‌های این شخصیت بسیار فراتر از آنچه در واقعیت امکان انجامش وجود دارد می‌رود. به همان اندازه که در مبارزات، رقیب ندارد، به همان اندازه حیله‌های ماهرانه‌اش برای پیشبرد اهداف و ماموریت‌هایش کاربردی هستند. به توانایی‌های هانت، تکنولوژی‌های جاسوسی پیشرفته‌ای که مورد استفاده قرار می‌دهد را نیز اضافه کنید. همین موضوع باعث می‌شود این شخصیت در رتبه بسیار بالاتری در مقایسه با دیگر اسامی این لیست قرار بگیرد.

3. جیمز باند (James Bond) – مجموعه James Bond

جیمز باند یکی از شناخته‌شده‌ترین شخصیت‌ها در تمامی مدیوم‌های مرتبط با فضای سرگرمی از جمله، سینما، رمان و سریال‌های تلویزیونی محسوب می‌شود. شان کانری (Sean Connery)، پیرس برازنان (Pierce Brosnan) و دنیل کریگ (Daniel Craig) از جمله بازیگرانی هستند که این شخصیت را بر پرده سینماها به نمایش گذاشتند. توانایی‌های این شخصیت با توجه به اینکه در حال تماشای کدام یک از آثار مرتبط به او باشید متفاوت است اما به راحتی می‌توان اظهار کرد که این کاراکتر در تمامی آن‌ها قدرتی بیش از حد یک انسان عادی دارد. باند بزرگ‌ترین جاسوس در دنیا بوده و به انواع و اقسام تجهیزات پیشرفته مرتبط با تکنولوژی و سلاح‌ها دسترسی دارد. منابع اطلاعاتی بی‌شمار او با توانایی‌های فیزیکی شگفت‌انگیزش ترکیب شده و بدین واسطه یکی از بزرگ‌ترین قهرمان فیلم‌های اکشن در تاریخ سینما را به نمایش می‌گذارد.

2. جان ویک (John Wick) – مجموعه John Wick

به سختی می‌توان جیمز باند را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های دنیای اکشن شکست داد اما شخصیت جان ویک از سری فیلم‌های John Wick که کیانو ریوز (Keanu Reeves) نقش آن را بازی می‌کند، می‌تواند از پس از آن بربیاید. اگر شخصیت‌های ابرقهرمانی را فاکتور بگیریم، ویک شاید کشنده‌ترین و خطرناک‌ترین کاراکتر دنیای سینما باشد. ویک یک قاتل بالا رده به شمار می‌رود و با استفاده از سرعت محسوس نشدنی خود می‌تواند در آن واحد با طیف وسیعی از دشمنان مبارزه کند. این شخصیت می‌تواند به صورت تن به تن درگیر شود و یا با استفاده از سلاح، چاقو و یا هر شی دیگری به نبرد بپردازد. ویک دارای قدرت مبارزات رزمی باورنکردنی بوده و شاید فقط یک شخصیت قهرمان فیلم‌های اکشن بتواند از پس او بربیاید.

1. نئو (Neo) – مجموعه The Matrix برترین قهرمان فیلم‌های اکشن

بدون شک نئو از مجموعه فیلم‌های The Matrix قوی‌ترین شخصیت فیلم‌های ژانر اکشن محسوب می‌شود که باز هم کیانو ریوز ایفای نقش آن را برعهده دارد. نئو در طول فیلم‌های این مجموعه به صورت مداوم قوی‌تر می‌شود و تا جایی که کنترل کامل ماتریکس را به دست می‌گیرد. نئو حتی برخی از قدرت‌های خود را به صورت غیرقابل توضیحی به زایون نیز منتقل کرده است. توانایی‌های وصف نشدنی نئو، او را به آسانی بالاتر از هر اسم دیگری که در این لیست به آن اشاره شد قرار می‌دهد و او را به قوی‌ترین شخصیت در فهرست برترین قهرمان فیلم‌های اکشن تبدیل می‌کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments